Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Unbrick Xiaomi device με snapdragon 660 & 636 χωρίς edl authorized account

    • Οδηγός
    • Σημαντικό
    • MIUI

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Οι σύνδεσμοι για 3. Official Fastboot Rom: είναι λανθασμένοι.
      Παρακαλώ, ανανεώστε τους αν είναι δυνατόν.
      Ίσως μπορέσω να λύσω το πρόβλημα που αναφέρω εδώ και δεν πήρα καμμία απάντηση.

      Ευχαριστώ!
    • Διαφήμιση
    • Ξεκλείδωμα του Bootloader - Νέα Μέθοδος (Ενημέρωση 28.05.2019)

      Αν δε το είχες κάνει από πριν και είσαι brick δε γίνεται τίποτα...

      Δες στους οδηγούς για το xiaomitool 2 μήπως και γίνεται τίποτα με κλειδωμένο bootloader...
      Διάφοροι Οδηγοί
    • Φίλοι μου καλησπερα.
      Είμαι σε bootloop με κλειδωμένο bootloader και εχω εγκαταστησει τους qualcom drivers.
      Κατεβασα και την china και την global ,τις φλασαρα και με του 2007 ,2008 και το beta που προτεινατε παραπάνω αλλα δεν προχωραει.
      Εν τω μεταξυ στην διαχειριση συσκευων οποτε εμπαινα σε edl mode και test points μου εβγαζε τους fibocom usb loader 08 και οχι τον qloader .Τους εβαλα χειροκινητα και αναγνωρισε την θυρα ως 9008.Eπειδη καπου δεν αναφερετε ,το εκανα και με ανοικτη την συνδεση στην μπαταρια και με κλειστη.
      Τι κανω λαθος ;
    • Διαφήμιση
    • καλημερα να μας γραφετε παιδια και τα μοντελα ποιες συσκευες εχετε οσον αφορα το bootloop αφου η συσκευη ειναι soft brick και μπαινει σε recovery mode το βαζουμε απο recovery σε mi assistant , κατεβαζουμε το xiaomitoolv2 και επιλεγουμε fastboot unbrick και ας ειναι το τηλ μας σε mi assistant

      στη συνεχεια αναγνωριζει την συσκευη η με την κωδικη ονομασια του ειτε σαν μια συσκευη unknow παταμε select αν δεν αναγνωριζει τη συσκευη με κωδικη ονομασια θα μας παει να βρουμε και αν επιλεξουμε συσκευη και κωδικη ονομασία στη συνεχεια παταμε καταλαβαίνω και συμφωνω

      θα μας βγαλει ακομη μια οιδοποιηση αν μας εβγαλε οιδοποιηση σε recovery mode πως αυτη η εκδοση δεν μπορει να εγκατασταθει σε αυτη τη συσκευη παταμε οχι και συνεχιζει κατεβάζει αυτόματα την full recovery rom την οποια φοραει η συσκευη μας η την ενημερωση αν υπαρχει, κατεβαζει αυτοματα την αποσυμπιεζει αυτοματα και την περναει

      2η ενεργεια με mi flash pro tool κατεβαζουμε την επομενη ενημερωση η την υπαρχων οποια φοραει η συσκευη μας και την περναμε παλι σε mi assistant. τωρα πως θα ξερουμε ποια φοράμε ακριβως στη συσκευη?? μολις εχουμε την συσκευη σε mi assinstant και συνδεσουμε με mi flash pro , & recovery flash θα διαβασει αυτοματα

      ποια εκδοση φοραμε πχ global stable η eea και κατεβαζουμε την ιδια η την ενημερωση recovery rom για αυτο εχω εναν οδηγο εδω και δεν ειναι απαραίτητοι να εχουμε εντοπισμο σφλαματων στη συσκευη οπως στο βίντεο


    • Έχεις δίκιο ,νόμιζα ότι είμαι στο νήμα του Xiaomi Redmi note 5 Whyred το οποίο προφανώς και έχω soft bricked.Σορυ.Ήμουν καταβεβλημένος μετά από πολύωρη προσπάθεια,την κατανόηση σου.
      Είναι που λες σε bootloop ,μπαίνει στο Xiaomi logo και συνεχίζει επ αόριστον μ τελίτσες.Δεν έχω το κουτί για να δούμε version ή κάτι τέτοιο.
      Μπαίνει σε recovery mode και fastboot και έχει κλειδωμένο bootloader.Φλάσαρα όμως εχθές με επιτυχία την fastboot rom "PEIMIXM_20200917.0000.00_9.0_global_46113830ee.tgz μέσω του " (που αν δεν κάνω λάθος αυτή είχε)"xiaomitoolv2" δυστυχώς όμως το κινητό συνεχίζει να είναι σε λούπα.
      Κάτι συμβαίνει επίσης περίεργο και με τους Qualcomm drivers ,όταν συνδέω το κινητό σε edl mode ,δεν μου εμφανίζονται ως ..
      .9008 αλλά ως fibocom ,έκανα ενημέρωση όμως χειροκίνητα από την διαχείριση και τους εμφάνισε ως 9008 (δεν ξέρω και αν είναι σωστή αυτή η διαδικασία).
      Αυτό στο βίντεο δεν το έχω κάνει ,θα το δοκιμάσω όμως και θα σου πω,σε ευχαριστώ.

      Ποια είναι η γνώμη σου όμως για το παραπάνω;
    • καλησπερα αν εχει περασει την full reecovery rom και συνεχισει δοκιμασε και μια wipe data αν ειναι το whyred δεν θες απαραίτητα ειδικο λογαρισμο edl αυτο με τους drivers σωστα το κανεις χειροκινητα μια χαρα εισαι, αν παλι δεν.. περνα την fastboot rom σε edl δοκιμασε με mi flash του 2017 -18 η το beta αν σ βγαζει σφάλμα

      οτι δεν μπορει να φορτωσει και να ξεκινήσει το mi flash και αν εχεις βαλει και Redmi Note 5 NO AUTH LOADER prog emmc firehose και τα εχεις αντικαταστησει και ειτε οχι αποσνυδεσε και ξανασυνδεσε σε edl αρκετες φορες μεχρι να ξεκινησει θελει καμποσες προσπαθεις σπανια να πιασει με τη μια

      οποτε με λιγη υπομονη θα τα καταφερεις το μυστικο ειναι αν δεν ξεκιναει αποσυνδεσε και ξανασυνδεσε και ξανα πατα flash κανε τις προισπαθειες σου και αν παλι δε πες μ να δουμε καποιο αλο πρόγραμμα
    • Διαφήμιση
    • Μετά από wipe data τα ίδια δυστυχώς.
      Αυτή την προειδοποίηση,για bootloop δηλαδή ,μου την έδωσε και το πρόγραμμα πριν φλασαρω εξάλλου.
      Τα no auth files τα έβαλα στην rom όταν προσπάθησα να κάνω edl flash και είμαι σίγουρος πως μου είχε ζητήσει auth account όταν πήγα να φλασαρω παλιότερα (δεν είναι η πρώτη φορά ).
      Θα δοκιμάσω και με τον τρόπο που προτείνεις στο video στο πρωτο.αου ποστ και θα επανέλθω.
      Έχω επίσης δοκιμάσει και με 2007,2008 και beta.
      Υ.Γ. του ξαναδοκίμασα με του 2008 και εννοείται firehose files και με σταμάτησε ζητώντας μου auth account... To ξαναφλασαρα με το xmt2 γιατί το παιδεψα πολύ εχθές και τίποτα (κανει αυτόματα wipe data ).Δοκίμασα επίσης με το edl και αλλα καλώδια αλλά τζίφος. Εδώ να πω πως το κινητο λουπαρε μετά απο αλλαγή οθόνης και αυτό μου κανει τρομερή εντύπωση και δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να συσχετίζεται.