Διαφήμιση

Mi9 πρώτες εντυπωσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Μάλλον αυτό ρωτάει, και δύο Global αλλά διαφορετικές στην ουσία...θέλει προσοχή όταν πας από την μία στην άλλη και ειδικά για το ARB level
    • Ο/H np91 έγραψε:

      Καλημέρα θα ήθελα μια πληροφορία αν μπορει κάποιος να μου δώσει, κάτοχος εδω και λίγες ημέρες του συγκεκριμένου τηλέφωνου και όταν πάω να ανοίξω μια διπλοτυπη εφαρμογή μου βγάζει το μήνυμα (η άδεια απορρίφθηκε) τι φταίει και πώς μπορώ να το παρακαμψω για να χρησιμοποιήσω Τις διπλοτυπες εφαρμογές
      Εχεις βαλει καποιο θεμα η καποιον αλλον launcher? αν ναι βαλτα default και δοκιμασε.
      Επισης σιγουρέψου οτι η εφαρμογη που εχεις φτιάξει διπλη εχει και αυτη σε ολα δικαιώματα.. πήγαινε δηλαδη στς εφαρμογες και δωσε πληρη δικαιώματα κ στην διπλότυπη εφαρμογη.

      Ο/H billakos7_gr έγραψε:

      Παιδιά γιατί η τελευταία stable είναι η 10.2.16.0 ? Αφού υπάρχουν και νεότερες china stable?
      Οταν θα υπαρχουν οι διαθεσιμες πηγες και ο χρονος εννοείται θα βγουν και οι τελευταίες stable που ηδη σιγα σιγα βγαίνουν για αρκετες συσκευές..

      Ο/H komatoza έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά. Μήπως γνωρίζει κανείς γιατί δεν έχω αντίγραφα ασφαλείας Google? Είμαι με την τελευταία beta Android 10 αλλά δεν νομίζω ότι έχει σχέση γιατί αν θυμάμαι καλά από τότε που πήρα το mi9 δεν το έχω διαθέσιμο. Αν δείτε στα screenshot το κουμπί δημιουργία αντιγράφων τώρα δεν είναι διαθέσιμο και στον συγχρωτισμό έχει λίγα πράγματα πχ δεν έχει εφαρμογές.
      Ξέρετε τι παίζει? Είναι κάποια ρύθμιση?

      Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Δες μηπως εχει κανει ηδη backup κ απλα το δειχνει ετσι.. μπορεις να δοκιμασεις να βγαλεις κ να ξαναβαλεις μια το gmail σου μηπως κατι κολλησε..
      Επισης μπορεις να κανεςι το ιδιο με το micloud αντι του google εαν χρειάζεσαι οπωσδήποτε backup

      Ο/H fragsp έγραψε:

      Καλησπέρα το 4g+ το carrier aggregation στην Ελλάδα λειτουργεί κανονικά ή έχει τις δυσλειτουργίες της xiaomi μέχρι στιγμής με Vodafone στην Αθήνα έχω δει ταχύτητες 125mbps και στην cosmote 90mbps.Ειμαι με την ΕΕΑΑ 10.2.28 κλειδωμένος ακόμα.Το σηματακι το βγάζει 4g+ και αν δεν κάνω λάθος βλέπω 2ca στην ανάλυση
      Σε διαφορες χωρες τς Ευρωπης που το δοκιμασαν λενε για 3ca και 4ca Carrier aggregation with mi9 | Xiaomi Mi 9 & carrier aggregation in Europe | Xiaomi Mi 9 ...τωρα για ελλαδα...
      Επισης 125mbps μια χαρα μου ακούγεται για ελλαδα.. γενικα πιστευω οι πολυ υψηλές ταχύτητες 4g+ στην ελλαδα ειναι σε λιγα σημεια.. μην νομιζεις δηλαδη οτι επειδη βλεπεις 4g+ θα ειναι παντα 50mbps κ πανω πχ

      Ο/H Angelo. έγραψε:

      Ρε παιδια εχω την Global Version του κινητου, εκανε την αναβαθμιση στην τελευταια Global 10.2.13.0 και εχω τις εξης αποριες:
      -Τι διαφορα εχει η ευρωπαικη εκδοση?
      -Μπορω να την περασω χωρις να πειραξω τιποτα απο bootloader και τα συναφη?
      Δοκιμασε οπως σου ειπαν απο τον updater μπας και..αλλιως ναι θελει ξεκλειδωμα ο bootloader κ περασμα με miflash
      Η διαφορες ΕΕΑ και Global ειναι ελάχιστες και τα χαρακτηριστικά τους σχεδον ιδια αν οχι ολόιδια... Υποτίθεται η ΕΕΑ ρομ βγηκε κυριως λογο GDPR στην ευρωπη.
      Και ολες οι νεες συσκευες τς χιαομι που θα προοριζονται-εισαγονται απο ευρωπη θα εχουν ΕΕΑ ρομ.
      Με λιγα λογια ειτε ΕΕΑ ειτε global το ιδιο ειναι.
    • Υποτίθεται ότι τα κινητά που θα έρθουν αποκλειστικά για Ευρώπη θα έχουν την ΕΕΑ για καθαρά λόγους που αναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω.Δεν νομίζω να αξίζει κάποιος να μπει σε διαδικασία να πάει από την μία στην άλλη αφού στην ουσία μιλάμε για την ίδια Global rom
    • Διαφήμιση
    • Ο/H johnkeppas έγραψε:

      Συμβαίνει σε κάποιον ενώ μιλάει να του ενεργοποιειται από μόνη της η εφαρμογή της Google;;; Είμαι με την τελευταία official global και σε όλες τις κλήσεις μου, ακόμα και με ανοιχτή ακρόαση και το τηλ στο τραπέζι αφημενο, μες στην κλήση ενεργοποιειται η εφαρμογή της Google και ανάβει η οθόνη... Δεν ξέρω πως να το σταματησω

      Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      επειδή έτυχε να το περάσω και εγώ αυτό μετά απο δοκιμές που έκανα αφού απενεργοποίησα το πλήκτρο ΑΙ (Ρυθμίσεις/Προσθετες Ρυθμίσεις/Button Shortcuts/Κουμπί ΑΙ) σταμάτησε αυτό το φαινόμενο.Μάλλον απ ότι κατάλαβα είναι πρόβλημα λογισμικού με το πλαινό πλήκτρο....
    • Mi9 πρώτες εντυπωσεις

      @SoNik+ έχω δοκιμάσει να ξανά βάλω λογαριασμό, να προσθέσω άλλο αλλά τίποτα. Ψάχνοντας στο ίντερνετ είδα ότι αρκετοί το έχουν το θέμα. Στις περιπτώσεις περιπτώσεις λύνεται με απενεργοποίηση του κλειδώματος οθόνης και ( pin code & FP) και όντως το έκανα και το κουμπί Google backup now έγινε μπλε αλλά πατώντας το προσπαθεί να κάνει κάτι άλλα στο τέλος λέει αδυναμία και δοκιμάστε αργότερα.
      Επίσης δοκίμασα την λύση από το XDA με ADB command και εκεί βγάζει transport error.
      Έχω και το Mi8 στα χέρια με την ίδια Ρομ όχι Q αλλά P. Αλλά το θέμα το έχω και πριν πάω σε Q. Η μόνη διαφορά που βλέπω στα τηλέφωνα είναι στο απόρρητο το Mi8 λέει ότι δεν είναι κρυπτογραφημένο ενώ το Mi9 είναι αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

      Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ναι, αυτο εννουσα την Global και την EAA, αφου δεν εχουν ουσιαστικες διαφορες δεν ασχολουμαι...

      Ψηνομουν για την δικια μας αλλα ερχομενος απο ενα redmi note 3 pro που του περασα μεσα τα παντα απο custom τα τελευτα χρονια, το μπρικαρα το ανεστησα με βραχυκλωμα κτλ δεν θελω να πολυασχοληθω. Ειναι βεβαια το bloatware που μου σπαει τα νευρα αλλα συμβιβαζομαι για την ωρα....
    • Διαφήμιση
    • StackPath

      Twrp for Android Q όποιος θέλει...
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Ο/H SoNik+ έγραψε:

      Εχεις βαλει καποιο θεμα η καποιον αλλον launcher? αν ναι βαλτα default και δοκιμασε.
      Επισης σιγουρέψου οτι η εφαρμογη που εχεις φτιάξει διπλη εχει και αυτη σε ολα δικαιώματα.. πήγαινε δηλαδη στς εφαρμογες και δωσε πληρη δικαιώματα κ στην διπλότυπη εφαρμογη.
      Καλημερα δοκιμασα και με τον δικο του launcher και εδωσα και πληρη δικαιωματα στις εφαρμογες που θελω να ειναι διπλοτυπες και παλι μου βγαζει το μηνυμα αδυναμια εναρξης εκκινητη
    • καλησπερα. να σας πω κι εγω ενα προβλημα μου. σε σημεια που με το mi mix 2s ειχα 4g+ με το mi 9 εχω 4g και κακης ποιοτητας μαλιστα. λετε να ειναι θεμα software??
    • Διαφήμιση
    • καλησπέρα στην παρέα, έχω κάποια προβλήματα μετά από προσπάθεια αναβάθμισης σε android 10
      δεν κατάφερα να περάσω την καινούργια rom xtrv 9.8.10 με τίποτα ούτε με twrp 3.3.1_01-06 που είχα με USB OTG
      ούτε με αντιγραφή της rom στο κινητό, κατέληξα με ένα κινητό κολλημένο στο bootloader μετά από αρκετές άκαρπες προσπάθειες και εσφαλμένες κινήσεις
      έτσι κατέληξα να κάνω flash την oficial cepheus_global_images_V10.2.13.0.PFAMIXM με το miflash για να έχω ξανά το κινητό λειτουργικό παραθέτω και screenshot
      τώρα τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να περάσω xtrv 9.8.15 ? να περάσω το τελευταίο twrp 3.3.1 20_08 και μετά να βάλω καινούργια rom ([b]xtrv 9.8.15) η twrp 3.3.1_01-06 πέρασμα rom(xtrv 9.8.15) και μετά φλασαρισμα twrp 3.3.1 20_08 [/b]
      δεν ήξερα που να ρωτήσω γ'αυτο συγνώμη αν είμαι σε λάθος νήμα
      Ευχαριστώ για κάθε απάντηση
      Images
      • Screenshot_2019-08-21-19-46-36-318_com.android.settings.png

        206,25 kB, 1.080×2.340, viewed 46 times