Διαφήμιση

Mi9 πρώτες εντυπωσεις

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αυτό θα το δεις στην πορεία. Κατέβασε (όταν με το καλό το παραλάβεις) τις εφαρμογές που χρησιμοποιείς στο OIS, ανακάλυψε τις εφαρμογές που διαθέτει το Miui και αν δεν καλύπτουν ή αναζητάς κάτι άλλο ρώτησε να σε πούμε.
    • Mi9 πρώτες εντυπωσεις

      Παιδιά μπορείτε να μου απαντήσετε και έμενα στην ερώτηση πιο πάνω?

      Sent from my MI 9 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Επαναφορά από λογαριασμό γίνεται στις ρυθμίσεις και όχι στις εφαρμογές. Εφαρμογές θα υπάρχουν οι default που θα έχει η rom που θα βάλεις.
      Υπάρχει τρόπος να αφαιρέσεις κάποιες.
      Το game boost δεν το ξέρω.
    • Tελικα απο τα τρια tempered που δοκιμασα σημερα +αλλo ενα προχτες, το μονο που ταιριαξε με την spigen θηκη ηταν το tempered της Nillkin.Δεν τυλιγει το κινητο μεχρι το μαυρο πλαισιο γυρω γυρω, ετσι αφηνει περιθωριο να το αγκαλιασει η θηκη και να μην σηκωνει το τζαμακι.
      Αυτο που με προβληματισε ηταν οτι καθως καθαριζα την οθονη να βαλω το tempered, παρατηρησα μια αναπαισθητη σαν τριχα γρατζουνια και λεπτοτερη ακομα, κατω απο την οθονη και καθετα απο την θυρα φορτισης προς τα πανω για κανα δυο εκατοστα. Μηπως ειναι κατι που εχει να κανει με τον sensor του δαχτυλικου αποτυπωματος? Σε καμια περιπτωση δεν φαινεται οτιδηποτε στα χρωματα στην οθονη η πανω στο γυαλι, αλλα ειναι κατω απο την οθονη.Το παρατηρησα κατω απο την λαμπα που ειχα το κινητο ωστε να τσεκαρω καλα για σκονες καθως εβαζα το tempered. Με φυσικο φωτισμο η τωρα που το κοιταω δεν φαινεται καν.
      Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?Αν ειναι κατι σοβαρο να το επιστρεψω.
    • Σε mi 8, είχα τέτοια γρατσουνια, δεν ξέρω αν το είχε από την αρχή, που δεν φαινόταν στην χρήση, έτσι έβαλα tempered glass sto mi 8, και το δούλευα μέχρι που το πούλησα,, φυσικά το είπα στον αγοραστή.
      Μπορεί να είναι τρίχα κάτω από την οθόνη, έτσι με είπε ένας φίλος..
    • details?id=hibernate.v2.testyourandroid

      Έλεγξε την οθόνη, με τα διάφορα χρώματα, αν φαίνεται η γρατσουνια..
    • Διαφήμιση
    • Mi9 πρώτες εντυπωσεις

      Παιδιά δεν ξέρω αν είναι το ίδιο..
      Είχα παρόμοιο πρόβλημα με nilkin tempered
      Το έβγαλα προσεχτικά και το ξανά έβαλα και καθάρισε
      Είχε μείνει μια κουκίδα σκόνη

      Sent from my MI 9 using Tapatalk
    • Παιδια μιλαμε για κατι πιο λεπτο απο τριχα.Τωρα που ξαναεβαλα το τηλεφωνο κατω απο την λαμπα δεν φαινεται κατι.Το ειδα οταν το καθαριζα και το κοιταξα στο πλαι πριν βαλω την θηκη.
      Εχω κανει τεστ χρωματικα δεν φαινεται τιποτα!
      Ηταν κατι καθετο ακριβως στο μεσον της κατω πλευρας ακριβως στο σημειο της θυρας φορτισης.
      Ξαναεκανα χρωματικο τεστ στο απολυτο σκοταδι το κοιταζα στο σημειο αυτο απο ενα εκατοστο αποσταση το γυριζα πλαγια και κοιταζα ακριβως σε αυτο το σημειο.Δεν φαινεται το παραμικρο.Αρα ισως ειναι κατι του σενσορα.
    • Στην εφαρμογή που ανέβασα, ελέγξτε το Fingerprint,,, είναι στο μενού Hardware Testing,
    • Ο/H sakis112 έγραψε:

      Στην εφαρμογή που ανέβασα, ελέγξτε το Fingerprint,,, είναι στο μενού Hardware Testing,
      Δουλευει ταχυτατα και απροβληματιστα.
      Εγραψε pass
    • Διαφήμιση
    • Mi9 πρώτες εντυπωσεις

      Ο/H james. έγραψε:

      Tελικα απο τα τρια tempered που δοκιμασα σημερα +αλλo ενα προχτες, το μονο που ταιριαξε με την spigen θηκη ηταν το tempered της Nillkin.Δεν τυλιγει το κινητο μεχρι το μαυρο πλαισιο γυρω γυρω, ετσι αφηνει περιθωριο να το αγκαλιασει η θηκη και να μην σηκωνει το τζαμακι.
      Αυτο που με προβληματισε ηταν οτι καθως καθαριζα την οθονη να βαλω το tempered, παρατηρησα μια αναπαισθητη σαν τριχα γρατζουνια και λεπτοτερη ακομα, κατω απο την οθονη και καθετα απο την θυρα φορτισης προς τα πανω για κανα δυο εκατοστα. Μηπως ειναι κατι που εχει να κανει με τον sensor του δαχτυλικου αποτυπωματος? Σε καμια περιπτωση δεν φαινεται οτιδηποτε στα χρωματα στην οθονη η πανω στο γυαλι, αλλα ειναι κατω απο την οθονη.Το παρατηρησα κατω απο την λαμπα που ειχα το κινητο ωστε να τσεκαρω καλα για σκονες καθως εβαζα το tempered. Με φυσικο φωτισμο η τωρα που το κοιταω δεν φαινεται καν.
      Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι?Αν ειναι κατι σοβαρο να το επιστρεψω.


      Φίλε μου μπορείς να μου πεις συγκεκριμένα ποια θήκη και ποιο glass πήρες;;


      Sent from my iPhone using Tapatalk