Διαφήμιση

Mi5 πρόβλημα με εισερχόμενες κλήσεις

Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

  • Mi5 πρόβλημα με εισερχόμενες κλήσεις

    Καλημέρα, σε mi5 με xtrv aroma 8.11.22 έχω θέμα με τις εισερχόμενες κλήσεις εδώ και κάποιους μήνες. Χωρίς να μπορώ να προσδιορίσω το πότε ή υπό ποιες συνθήκες, δεν μπορούν να βγάλουν οι άλλοι κληση στη συσκευή μου, χωρίς να υπάρχει θέμα με το σήμα! Μετά από κάποιες ώρες θα μου στείλει sms ότι είχα αναπαντητη κληση...
    Μου συμβαίνει με αρκετούς συνομιλητές με διαφορετικές εταιρίες..

    Στις εξερχόμενες, όταν θέλω εγώ να καλέσω κάποιον, δεν έχω θέμα!!

    Ιδέες;;

    Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • To ίδιο θέμα (έχω? - είχα?) και εγώ στο Mido. Στα καλά του καθουμένου και ενώ είχε σήμα δεν μπορούσα να δεχτώ αλλά ούτε και να κάνω κλήσεις. Από μια μικρή έρευνα και κάποιες δοκιμές που έκανα έφτασα στο συμπέρασμα ότι το bug έχει να κάνει με την αλλαγή του δικτύου από 4G σε 3G και 2G ανάλογα με την κάλυψη του παρόχου. Η "λύση" που βρήκα (αν την βρήκα) ήταν να πάω από developer σε stable ROM (τελευταία) και από τις ρυθμίσεις στον Προτιμώμενο τύπο δικτύου να βάλω την επιλογή TD-SCDMA/GSM/WCDMA/LTE. Προηγουμένος νομίζω είχε ή LTE only ή TD-SCDMA/WCDMA/LTE.

    Πραγματικά θα δείξει ο καιρός αν όντως λύθηκε το θέμα αυτό.

    Update 03/02
    Τελικα ούτε αυτό που έκανα λύνει το πρόβλημα. Συνεχίζω τις δοκιμές.
    Arturius79 invite you to Xiaomi MIUI Official Forum
    en.miui.com/?fromuid=334298346
  • Λοιπόν φίλε μου από ότι βλέπω μια "λύση" είναι να γυρίσεις τις ρυθμίσεις του δικτύου σου σε LTE/CDMA/UMTS auto όπως στην παρακάτω εικόνα. Το κακό είναι ότι σε περίπτωση που κάνει η συσκευή σου restart θα πρέπει να την ξαναβάλεις.

    Arturius79 invite you to Xiaomi MIUI Official Forum
    en.miui.com/?fromuid=334298346
  • Διαφήμιση
  • σε ΜΙ8 λυθηκε με latest update...
    Επιασα στα χερια μου ενα MI A1 με stock android...το προβλημα εκει δημιουργηθηκε μετα απο upgrade σε android 9...
    Πως θα το κανουμε update εκει χωρις να χασουμε data?
  • Εγω ειχα το προβλημα αυτο στο zte kis 3 max (android 4.4.2 kitkat). Το προβλημα ηταν τεχνικο. Αν δεν πετυχου οι παραπανω δοκιμασιες, περιμενε την επομενη ενημερωση συστηματος. Αν δεν φτιαξει, χτυπα το στο κεφαλι του μαγαζιου που το πηρες (χρησιμοποίησε την εγγυση)
    (disco) Redmi Note 7= Unlocked, Rooted (recovery: TWRP OrangeFox_r10)