Διαφήμιση

Ανάλυση οθόνης σε εφαρμογές

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 20 νέες XTRV-9.9.3/6 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Αυτές είναι κάποιες από τις τελευταίες MIUI 10 ROM.
    Θα σας δώσουμε νέες MIUI 11 ROMs όταν έχουμε διαθέσιμο Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ανάλυση οθόνης σε εφαρμογές

Η ανάλυση του Redmi Note 6 είναι 1080*2280.Ωστόσο σε οριζόντια θέση το resolution όταν εκτελούνται καποιές εφαρμογές είναι μικρότερο καθως μένει εκτός καλυψης το σημείο οπου βρισκεται το ακουστικο η μπροστινη καμερα λαι το LED .Γνωρίζει κάποιος να μου πεί ποια είναι αυτή η ανάλυση?
      Ελπιζω να έγινα κατανοητος
      :sniper: :minigun:
      :sniper: :misslelauncher:
      :assaultrifle: :hail: :misslelauncher:
      :assaultrifle: :hail: :rocketlauncher:
    • Διαφήμιση
    • Χωρίς να είμαι σίγουρος, δεν νομίζω ότι αλλάζει η ανάλυση της οθόνης όταν γυρνάς σε οριζόντια θέση :/
    • Έτσι είναι.... όταν γυρνάς το κινητό σε πλάγια θέση εμφανίζεται αριστερά μια μαύρη λωρίδα με πάχος περίπου όσο το notch... δηλαδή στην ουσία η απεικόνιση γίνεται από εκεί και πέρα...
    • Ρωτάω - ίσως και βλακωδώς' γιατί προσπαθώ να περάσω το iGO το οποίο χρησιμοποιούσα στη συσκευή redmi note 3, στο redmi note 6,αλλά μου βγάζει ότι δεν έχει εντοπιστεί skin με ανάλυση 1080 x 2010. Οπότε θέλω να δω ποια ανάλυση χρισημοποιει η εφαρμογή για να την "μοντάρω" κατάλληλα. Αν γνωρίζει κάποιος στο forum πώς θα γίνει αυτό ας με παραπέμψει στο κατάλληλο μέρος ή ας μου πει τι πρέπει να κάνω. Ευχαριστώ που μου απαντήσατε.
      Images
      • Screenshot_2019-02-11-16-28-39-021_com.nng.igoprimoisr.javaclient.png

107,32 kB, 1.080×2.280, viewed 15 times
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Sotos542 έγραψε:

Ρωτάω - ίσως και βλακωδώς' γιατί προσπαθώ να περάσω το iGO το οποίο χρησιμοποιούσα στη συσκευή redmi note 3, στο redmi note 6,αλλά μου βγάζει ότι δεν έχει εντοπιστεί skin με ανάλυση 1080 x 2010. Οπότε θέλω να δω ποια ανάλυση χρισημοποιει η εφαρμογή για να την "μοντάρω" κατάλληλα. Αν γνωρίζει κάποιος στο forum πώς θα γίνει αυτό ας με παραπέμψει στο κατάλληλο μέρος ή ας μου πει τι πρέπει να κάνω. Ευχαριστώ που μου απαντήσατε.
      Καταρχήν πρέπει να ξέρεις ότι το απλό igo δεν δουλεύει με android 8
      Βρες και εγκατάστησε το Igo nextgen (ISRAEL_9.18.27.687519) το οποίο δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα
    • Ο/H mplevris έγραψε:

Ο/H Sotos542 έγραψε:

Ρωτάω - ίσως και βλακωδώς' γιατί προσπαθώ να περάσω το iGO το οποίο χρησιμοποιούσα στη συσκευή redmi note 3, στο redmi note 6,αλλά μου βγάζει ότι δεν έχει εντοπιστεί skin με ανάλυση 1080 x 2010. Οπότε θέλω να δω ποια ανάλυση χρισημοποιει η εφαρμογή για να την "μοντάρω" κατάλληλα. Αν γνωρίζει κάποιος στο forum πώς θα γίνει αυτό ας με παραπέμψει στο κατάλληλο μέρος ή ας μου πει τι πρέπει να κάνω. Ευχαριστώ που μου απαντήσατε.
      Καταρχήν πρέπει να ξέρεις ότι το απλό igo δεν δουλεύει με android 8Βρες και εγκατάστησε το Igo nextgen (ISRAEL_9.18.27.687519) το οποίο δουλεύει χωρίς κανένα πρόβλημα
      Το iGO NextGen δουλεύει κανονικά. Ανέβασα λάθος εικόνα. Το iGO Primo μου βγάζει το User interface resolution ... κλπ κλπ. Επειδή το NextGen δεν μπορώ να πω οτι με βολεύει- ίσως λόγο του οτι είχα συνηθίσει την παλαιότερη έκδοση στο redmi note 3- θα προτιμούσα την προηγούμενη έκδοση. Με την έκδοση του Android δεν το έψαξα για να είμαι ειλικρινής.
    • Έχουν βγάλει ωραία σκίν και για το nextgen .
      Το igo primo πάντως με το ελληνικό σκίν δεν είναι συμβατό με το android 8 αλλά είναι συμβατό με το android 9 οπότε περίμενε μέχρι την αναβάθμιση, αν αναβαθμιστεί που δεν το πιστεύω, για να σου δουλέψει
      Πιο σκιν δουλεύεις στο nextgen;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H mplevris έγραψε:

Έχουν βγάλει ωραία σκίν και για το nextgen .
      Το igo primo πάντως με το ελληνικό σκίν δεν είναι συμβατό με το android 8 αλλά είναι συμβατό με το android 9 οπότε περίμενε μέχρι την αναβάθμιση, αν αναβαθμιστεί που δεν το πιστεύω, για να σου δουλέψει
      Πιο σκιν δουλεύεις στο nextgen;
      Αυτή την έκδοση έχω με αυτό το skin
      Images
      • Screenshot_2019-02-14-15-08-43-836_com.basarsoft.igonextgen.javaclient.png

98,46 kB, 1.080×2.280, viewed 14 times