Διαφήμιση

XTRV Tweaks for Redmi Note 5 (Whyred)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H geogian έγραψε:

      Το εγκατέστησα και εξαφανίστηκαν οι εφαρμογές GCam, Greenify, printershare. Μάλιστα όταν εγκατέστησα ξανά την GCam στην πρώτη επανεκκίνηση, χάθηκε πάλι. Μου φαίνεται πολύ παράξενο.
      Έχω μια υποψία τι μπορεί να φταίει. Μπορείς να μου στείλεις το αρχείο zipalign.log μέσα από το /data ?
    • Καλημέρα, κάτι πρέπει να παίζεται όντως με εφαρμογές εκτός play store. Κατά την εγκατάσταση είχε χαθεί το mifit (το δικό μας το ελληνικό της κοινότητας). Σήμερα μετά από επανεκκίνηση ξανά χάθηκε...
    • Θα υπάρξει διόρθωση το βράδυ σε update που θα έχει και νέα καλούδια. Μέχρι τότε μπορείτε προσωρινά να απεγκαταστησετε το mod, reboot, ανοίγετε το zip και μέσα από το φάκελο common διαγράφετε το αρχείο Zipalign. Τώρα αν φλασαρετε αυτό το νέο zip, δεν θα πρέπει να έχετε πρόβλημα.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H BanditGR έγραψε:

      Θα υπάρξει διόρθωση το βράδυ σε update που θα έχει και νέα καλούδια. Μέχρι τότε μπορείτε προσωρινά να απεγκαταστησετε το mod, reboot, ανοίγετε το zip και μέσα από το φάκελο common διαγράφετε το αρχείο Zipalign. Τώρα αν φλασαρετε αυτό το νέο zip, δεν θα πρέπει να έχετε πρόβλημα.
      Δεν βρίσκω αρχείο zipalign.log στο σύστημα. Απεγκατέστησα το mod αλλά αν θες εξήγησε πιο αναλυτικά τι εννοείς λέγοντας ''ανοίγετε το zip και μέσα από το φάκελο common διαγράφετε το αρχείο Zipalign. Τώρα αν φλασαρετε αυτό το νέο zip, δεν θα πρέπει να έχετε πρόβλημα.''
    • Ο/H geogian έγραψε:

      Δεν βρίσκω αρχείο zipalign.log στο σύστημα. Απεγκατέστησα το mod αλλά αν θες εξήγησε πιο αναλυτικά τι εννοείς λέγοντας ''ανοίγετε το zip και μέσα από το φάκελο common διαγράφετε το αρχείο Zipalign. Τώρα αν φλασαρετε αυτό το νέο zip, δεν θα πρέπει να έχετε πρόβλημα.''
      Είναι απλό. Αφού κατέβει το αρχείο του mod το ανοίγεις (με διπλό κλικ) μέσω κάποιου προγράμματος που υποστηρίζει συμπιεσμένα αρχεία (πχ winrar, 7-zip κτλ). Μέσα το αρχείο περιέχει κάποια αρχεία και κάποιους φακέλλους. Μέσα στον φάκελλο λοιπόν με το όνομα "common" υπάρχει μια άλλη λίστα αρχείων, ένα εκ των οποίων λέγεται "zipalign". Το επιλέγεις και το σβήνεις (delete). Το zip θα "ανανεωθεί" αυτόματα. Εν συνεχεία το περνάς στη συσκευή (το zip) και φλασάρεις.

      Η διαδικασία γίνεται πιο εύκολα σε PC και συνιστά προσωρινή λύση μέχρι το απόγευμα/βράδυ που θα βγει το update.
    • Και μένα μετά από επανεκκίνηση μου έκανε απεγκατάσταση τη gcam
      Και το mi Fit
    • Ανέβηκε η νέα έκδοση των XTRV Tweaks (1.3). Changelog καθώς και το zip μπορείτε να τα βρείτε στο αρχικό μήνυμα. Παρακαλώ όσοι είχατε προβλήματα με τις εφαρμογές εκτός Play Store οι οποίες χάνονταν μετά την επανεκκίνηση να δοκιμάσετε και να μου πείτε.

      Ευχαριστώ.
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστώ. Ησύχασα λίγο. Θα παρατηρήσετε με την νέα έκδοση λίγη μεγαλύτερη κατανάλωση μνήμης. Είναι φυσιολογικό και ηθελημένο. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Το Android ξέρει να δώσει μνήμη όταν αυτή ζητηθεί, δεν μασάει. Από μπαταρία τα τέστ είναι ενθαρρυντικά. 7 ώρες και 15 λεπτά SOT με 36% να απομένει και αρκετά καλή χρήση (messenger lite, viber, youtube vanced, firefox).
    • XTRV Tweaks for Redmi Note 5 (Whyred)

      Καταρχάς ευχαριστώ για όλα, μπράβο σου για ολα!!Η εμπειρία μου δεν είναι τόσο καλή, καθώς με xtrv stable το κινητό λαγκαρει.και όχι λίγο..σε φάση 2-3 δευτερολέπτων.. it's ok περιμένουμε στην επόμενη έκδοση!

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Λαγκαρει γενικά ή σε συγκεκριμένες εφαρμογές ? Περισσότερο για πρόβλημα της stable μου φαίνεται καθώς σε XTRV dev η συσκευή είναι πολυβόλο.