Διαφήμιση

Πρόβλημα με Xiaomi Redmi Note 3 pro - Δεν ανοίγει

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με Xiaomi Redmi Note 3 pro - Δεν ανοίγει

      Καλησπέρα σας,
      το xiaomi redmi note 3 pro που έχω παρουσιάζει το εξής πρόβλημα:
      Όταν το πατάω παρατεταμένα να ανοίξει, έπειτα από αρκετή προσπάθεια, εμφανίζει το mi logo και έπειτα από λιγα δευτερόλεπτα κλείνει τελείως και έχει μαύρη οθόνη.
      Το συνέδεσα με τον φορτιστή του και όσο είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή, το κόκκινο φωτάκι του κινητού αναβοσβήνει.

      Δοκίμασα τότε, να πατήσω 2 κουμπιά του volume + power μου εμφάνισε μία λίστα ενεργειών ως εξης:
      Main Menu
      Reboot
      Wipe Data
      Connect with MiAssistant
      και πάνω αριστερά, Mi-Recovery 3.0.
      Το reboot δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα όταν δοκιμάσαμε να το πατήσουμε.

      Επίσης όσο είναι εκτός συνδεσης με τον φορτιστη, δοκίμασα να πατήσω το volume - & power button και εμφανίστηκε κανονικά το fastboot αλλά από εκεί και πέρα δεν έκανα κάτι περισσότερο.

      Όλα αυτά συνέβησαν μετά από μία ενημέρωση συστήματος, μετά έχω κι εγώ μια αχανή εικόνα καθώς δεν το χρησιμοποιώ εγώ το τηλέφωνο πλέον αλλά σίγουρα προέκυψε θέμα μετά από κάποιο update από όσο έμαθα..

      Θα ήθελα λοιπόν τη βοήθεια σας..
      Σας ευχαριστω εκ των προτερων
    • Έχεις ακόμα το κουτί της συσκευής ? Αν ναι, από πίσω έχει σε κάποιο σημείο έναν κωδικό σαν 2015112 ?

      Είναι πολύ πιθανό να χρειαστεί να γίνει factory reset (wipe data από το μενού του recovery).

      Επίσης, αν έχει αποφορτίσει τελείως, ίσως να θέλει 3-4 ώρες σε φορτιστή τοίχου με 5V-2A (2000mA) μέγιστη δυνατότητα φόρτισης...ελπίζω να είναι μόνο αυτό :)