Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Mi Mix 2s (Polaris)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • RE: Γενική Συζήτηση για το Mi Mix 2s (Polaris)

      Ο/H sso έγραψε:

      Μετά το τελευταίο update στην official stable έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία "φεύγει" πολύ πιο γρήγορα...
      Χοντρικά ίσως υπάρχει και μια ώρα διάφορα στο sot...
      Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι τέτοιο;

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Και μένα έτσι μου φαίνεται καραρχην. Αναμένουμε να δούμε μήπως βελτιωθεί.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H foxy4270 έγραψε:

      Ο/H sso έγραψε:

      Μετά το τελευταίο update στην official stable έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία "φεύγει" πολύ πιο γρήγορα...
      Χοντρικά ίσως υπάρχει και μια ώρα διάφορα στο sot...
      Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι τέτοιο;

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      την 10.3.4. λες?
      Ναι

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.
    • Ο/H sso έγραψε:

      Ο/H foxy4270 έγραψε:

      Ο/H sso έγραψε:

      Μετά το τελευταίο update στην official stable έχω την εντύπωση ότι η μπαταρία "φεύγει" πολύ πιο γρήγορα...
      Χοντρικά ίσως υπάρχει και μια ώρα διάφορα στο sot...
      Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος κάτι τέτοιο;

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      την 10.3.4. λες?
      Ναι
      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      δεν ξερω εγω ειμαι 10.2.2
    • Διαφήμιση
    • Ο/H RKLeonidas έγραψε:

      Εδώ και μερικούς μήνες εμφάνισε αυτές τις κηλίδες περιμετρικά στο κρύσταλλο της κάμερας. Μέτα γύρω από το φλας και τώρα τελευταία πάνω από την κύρια κάμερα. Για την ώρα δεν έχω αντιληφθεί να δημιουργεί πρόβλημα στην λήψη φωτογραφιών. Έχει κάνεις παρόμοιο πρόβλημα? Έχω στείλει μειλ στο σέρβις της infoQuest (το κινητό είναι αγορασμενο από mistore) και περιμένω απάντηση.


      και γω το ιδιο προβλημα εχω με το τζαμακι της καμερας. το δικο μου ειναι ελληνικο και λεω να το παω στο service μεσα στην βδομαδα.

      εσυ τελικα τι εκανες; το πηγες; στο περασαν στην εγγυηση κανονικα; ποσο στο κρατησαν εκει;
    • @ynte1980 Και το δικο μου Ελληνικο ειναι. Μου ειπαν να το στειλω στο service για να το δουν, αλλα επειδη ηταν να παω διακοπες δεν το εστειλα ακομα.
    • Καλησπερα σε ολους.

      Τελικα πηγα το κινητο στην info quest για να μου αλλαξουν το τζαμακι στην πισω καμερα.

      Το πρόβλημα ηταν σχεδον ιδιο σε έκταση οπως η προηγούμενη φωτο του φιλου RKLeonidas. Το πηγα Πεμπτη πρωι στις 10. Το βραδυ μου ηρθε μηνυμα κατά τις 20.00 οτι το κινητό ηταν ετοιμο. Το παρελαβα σημερα το πρωι λοιπον και ολα καλα. Μια μερα αναμονη δηλαδη!!!

      Μου αλλαξαν το τζαμακι και τωρα το κινητο ειναι σαν καινούργιο. Απο αποψη εργασίας δεν καταλαβαίνεις οτι το κινητο εχει ανοιχτει. Και φυσικα εντελως δωρεαν, η επισκευή καλυφθηκε εντός εγγύησης.

      Γενικά ειμαι πολυ ευχαριστημένος με την ολη διαδικασία.

      Οποιος εχει παρόμοιο προβλημα προτείνω να παει να το φτιαξει.

      Ελπίζω να βοήθησα.
    • Γενική Συζήτηση για το Mi Mix 2s (Polaris)

      Τελικά νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία στην τελευταία stable..


      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.
    • Διαφήμιση
    • Γενική Συζήτηση για το Mi Mix 2s (Polaris)

      Και γω μπορώ να πω το ίδιο για την μπαταρία. Εκεί που μέχρι το 50% είχα γύρω στις 3 ώρες sot τώρα δεν μπορώ να πιάσω ούτε 2 1/2. Και είχα και κάνα δυο κολλήματα που δεν πατιότανε τίποτα και έκανα επανεκκίνηση από το Power button.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Γενική Συζήτηση για το Mi Mix 2s (Polaris)

      Έκανα ένα wipe cache και davlik και φαίνεται να έφτιαξε η μπαταρία. Θα την ξεζουμισω τώρα να δω που θα φτάσει.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Έκανα ένα wipe cache και davlik και φαίνεται να έφτιαξε η μπαταρία. Θα την ξεζουμισω τώρα να δω που θα φτάσει.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εγώ γύρισα στην 10.3.3 χθες το βράδυ....
      Μου έκανε νουμεράκια όμως. Πήγα από twrp, έκανα wipe cache, dalvic, data, system και φλάσαρα κατα σειρά
      stable eu
      dev eu,
      stock stable
      αλλά δεν μπούταρε. έμενε κολλημένο πολύ ώρα στο logo mi...

      Οπότε fastboot rom 10.3.3 με το mi flash tool
      Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.
    • Ο/H sso έγραψε:

      Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Έκανα ένα wipe cache και davlik και φαίνεται να έφτιαξε η μπαταρία. Θα την ξεζουμισω τώρα να δω που θα φτάσει.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εγώ γύρισα στην 10.3.3 χθες το βράδυ....Μου έκανε νουμεράκια όμως. Πήγα από twrp, έκανα wipe cache, dalvic, data, system και φλάσαρα κατα σειρά
      stable eu
      dev eu,
      stock stable
      αλλά δεν μπούταρε. έμενε κολλημένο πολύ ώρα στο logo mi...

      Οπότε fastboot rom 10.3.3 με το mi flash tool
      δεν χρειαζονται αυτα που εκανες
      απο recovery στηνεις την 10.3 και μετα factoy rset/yes...και τελος.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H foxy4270 έγραψε:

      Ο/H sso έγραψε:

      Ο/H GUZGUN έγραψε:

      Έκανα ένα wipe cache και davlik και φαίνεται να έφτιαξε η μπαταρία. Θα την ξεζουμισω τώρα να δω που θα φτάσει.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Εγώ γύρισα στην 10.3.3 χθες το βράδυ....Μου έκανε νουμεράκια όμως. Πήγα από twrp, έκανα wipe cache, dalvic, data, system και φλάσαρα κατα σειρά
      stable eu
      dev eu,
      stock stable
      αλλά δεν μπούταρε. έμενε κολλημένο πολύ ώρα στο logo mi...

      Οπότε fastboot rom 10.3.3 με το mi flash tool
      δεν χρειαζονται αυτα που εκανες
      απο recovery στηνεις την 10.3 και μετα factoy rset/yes...και τελος.
      factory reset έκανα (wipe cache, dalvic, data)...
      Προφανώς εννοείς format data/yes, το οποίο ήθελα να το αποφύγω

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.