Διαφήμιση

Γενική Συζήτηση για το Mi Mix 2s (Polaris)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Γενική Συζήτηση για το Mi Mix 2s (Polaris)

      Νομίζω ότι έχουν τελειώσει πλέον οι πρώτες εντυπώσεις και θα ήταν καλύτερο να συνεχίσουμε τη συζήτηση σε ένα πιο σχετικό νήμα...

      Ήρθε και σε εμένα η ενημέρωση για την ν10.2.1.0 την οποία και πέρασα
      Αλλαγές μέχρι στιγμής
      - η προσθήκη Night Mode στην camera (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα)
      - η ενσωμάτωση του ποσοστού της μπαταρίας μέσα στο εικονίδιο της μπαταρίας
      - η προσθήκε κάποιων επιλογών στο μενού τρεχουσών εφαρμογών
      - η ένδειξη ποσοστού κατά τη διάρκεια αναβάθμισης της ROM
      Αυτά για την ώρα. Περί μπαταρίας κάμερας κλπ αργότερα ;)

    • Αβυσσος η ψυχή του Κινέζου :roll:

      Αν κάποιος έχει δοκιμάσει για κάποιο χρόνο τις τελευταίες global stable και global dev μπορεί να μας πει ποιες είναι οι ουσιαστικές διαφορές;
      Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H sso έγραψε:

      Αβυσσος η ψυχή του Κινέζου :roll:

      Αν κάποιος έχει δοκιμάσει για κάποιο χρόνο τις τελευταίες global stable και global dev μπορεί να μας πει ποιες είναι οι ουσιαστικές διαφορές;
      Να τις έχει δοκιμάσει και τις 2; χλωμό
    • Η μία αναβαθμίζεται ανά εβδομάδα είναι δοκιμαστική (beta) η άλλη είναι σταθερή (stable) περίπου ανά 2-3 μήνες.Αλλη φιλοσοφία η μία με την άάλλη.Βασικα διάβασε μέσα στο forum αναλυτικά για stable και beta , διότι η ερώτηση σου δεν μπορεί να απαντηθεί μονολεκτικά.
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Η μία αναβαθμίζεται ανά εβδομάδα είναι δοκιμαστική (beta) η άλλη είναι σταθερή (stable) περίπου ανά 2-3 μήνες.Αλλη φιλοσοφία η μία με την άάλλη.Βασικα διάβασε μέσα στο forum αναλυτικά για stable και beta , διότι η ερώτηση σου δεν μπορεί να απαντηθεί μονολεκτικά.
      Φίλε μου δεν ρωτάω τι είναι stable και τι είναι beta!!!!Ούτε ζήτησα μονολεκτική απάντηση!!!

      Ρωτάω στην πράξη διαφορές (σε μπαταρία, σε κάμερα, προβλήματα κλπ) :)
      Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.
    • Το Night mode της stock κάμερας είναι για γέλια. Δεν αξίζει καν. Μόνο το Night Sight της Gcam αξίζει. Να φανταστείτε ότι και σε συνθήκες με καλό τεχνητό φως (λάμπα δωματίου) η φωτογραφία με Night mode της stock κάμερας βγήκε με υψηλό noise, ενώ με το απλό mode βγήκε σε φυσιολογικά επίπεδα. Θέλει δουλειά το Night mode, αν και δε νομίζω να φτάσει ποτέ το επίπεδο της Gcam.
    • Διαφήμιση
    • @civil0 Με ποια Ρομ είσαι; Stable ή dev;

      Τράβηξα δυο στα γρήγορα για να δω διαφορές στο night mode ανάμεσα στην stock και στην gcam. Δεν βλέπω τρομακτικες διαφορές!!!Η gcam φωτίζει περισσότερο (ειδικά τα πιο σκοτεινά σημεία) αλλά κάνει και τα φωτεινά πιο "κρύα"

      stock
      IMG_20190108_003230 by ssoklis, on Flickr

      gcam
      IMG_20190108_003156 by ssoklis, on Flickr

      stock
      IMG_20190108_002951 by ssoklis, on Flickr

      gcam
      IMG_20190108_002917 by ssoklis, on Flickr
      Ὦ ξεῖν᾿, ἀγγέλλειν πατράσι ὅτι τῇδε κοιμόμεθα τοῖς κείνων χρήμασι τρεφόμενοι.
    • Ο/H sso έγραψε:

      @civil0 Με ποια Ρομ είσαι; Stable ή dev;

      Τράβηξα δυο στα γρήγορα για να δω διαφορές στο night mode ανάμεσα στην stock και στην gcam. Δεν βλέπω τρομακτικες διαφορές!!!Η gcam φωτίζει περισσότερο (ειδικά τα πιο σκοτεινά σημεία) αλλά κάνει και τα φωτεινά πιο "κρύα"

      stock
      IMG_20190108_003230 by ssoklis, on Flickr

      gcam
      IMG_20190108_003156 by ssoklis, on Flickr

      stock
      IMG_20190108_002951 by ssoklis, on Flickr

      gcam
      IMG_20190108_002917 by ssoklis, on Flickr
      Είμαι με την stable v10.2.1.0
    • Ο/H civil0 έγραψε:

      Το Night mode της stock κάμερας είναι για γέλια. Δεν αξίζει καν. Μόνο το Night Sight της Gcam αξίζει. Να φανταστείτε ότι και σε συνθήκες με καλό τεχνητό φως (λάμπα δωματίου) η φωτογραφία με Night mode της stock κάμερας βγήκε με υψηλό noise, ενώ με το απλό mode βγήκε σε φυσιολογικά επίπεδα. Θέλει δουλειά το Night mode, αν και δε νομίζω να φτάσει ποτέ το επίπεδο της Gcam.
      και εγω το πολυ λιγο που το εχω δουλεψει νομιζω οτι το night sight της gcam ειναι καλυτερο σε σχεση με την μαμα night mode camera
      αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα για να ειμαι σιγουρος
    • Ανέβασα εδώ την πρώτη δοκιμή με το Night mode σε σύγκριση με stock auto και stock auto με HDR
      Είπα να τις δουν και να σχολιάσουν οι ειδικοί του forum :D

      Έχω περάσει και την MGC_6.1.021_MI8_V2_plus3 αλλά δεν τα κατάφερα να την σετάρω καλά. Θέλει μία ζωή για να τραβήξει μία nightsight!! (εκτός και αν δεν παίζει σε unroot official global)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H billphone έγραψε:

      Ανέβασα εδώ την πρώτη δοκιμή με το Night mode σε σύγκριση με stock auto και stock auto με HDR
      Είπα να τις δουν και να σχολιάσουν οι ειδικοί του forum :D

      Έχω περάσει και την MGC_6.1.021_MI8_V2_plus3 αλλά δεν τα κατάφερα να την σετάρω καλά. Θέλει μία ζωή για να τραβήξει μία nightsight!! (εκτός και αν δεν παίζει σε unroot official global)
      μια χαρα παιζει σε στο δικο μου unroot global stable, ταχυτατη η καμερα (ιδια version)