Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Teo010 έγραψε:

      Ποιον launcher εχεις βαλει ?

      Ο/H Ioannis Tzakis έγραψε:

      Η φωτογραφια που ανεβασα εδω ειναι τυχαια για να δειξω το συγκεκριμενο εικονιδιο, δεν ειναι απο το xiaomi tv box.
    • Ο/H Ioannis Tzakis έγραψε:

      Ο/H kaberos έγραψε:

      κανε εγκατάσταση αυτη την εφαρμογή για να δεις ποιες εφαρμογές τρέχουν στο παρασκήνιο
      details?id=io.github.visnkmr.bapl
      Θα το κοιταξω, ειναι για κινητο αυτη η εφαρμογη.Τωρα ειδα στις εγκατεστημενες εφαρμογες μου βγαζει μια αγνωστη ουτε αναφερει ονομασια μονο κατι νουμερα.
      οταν παω να κανω ανοιγμα αυτης, τιποτα. περιεργο που βρεθηκε αυτο?
      Οντως ειχε εγκατασταθει εφαρμογη αγνωστη, δεν γνωριζω το πως? την οποια δεν εβλεπα ουτε στον launcher ουτε στις εγκατεστημενες εφαρμογες η συστηματος. χρειαστηκε να γινει εγκατασταση της παραπανω εφαρμογης ( kaberos) για να δω αυτη την αγνωστη εφαρμογη που με την απεγκατασταση της το προβλημα λυθηκε. Ευχαριστω για τον χρονο σας, και ευτυχισμενο το νεο ετος 2021! σε ολα τα παιδια του φορουμ)
    • καλησπέρα και καλή χρονιά. έχω παρατηρήσει τελευταία μόλις το ενεργοποιω δεν έχει ήχο πουθενά ούτε στο μενού ούτε στο νετφλιξ ούτε στο kodi. και μετά του κάνω reset και επανέρχεται ο ήχος. Αυτό μου το κάνει συνέχεια ,έχω το android tv 9.0 με την τελευταία αναβάθμιση πριν από κάποιες μέρες.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H npil έγραψε:

      καλησπέρα και καλή χρονιά. έχω παρατηρήσει τελευταία μόλις το ενεργοποιω δεν έχει ήχο πουθενά ούτε στο μενού ούτε στο νετφλιξ ούτε στο kodi. και μετά του κάνω reset και επανέρχεται ο ήχος. Αυτό μου το κάνει συνέχεια ,έχω το android tv 9.0 με την τελευταία αναβάθμιση πριν από κάποιες μέρες.
      καλή χρονιά
      και εγω εχω 2 mi box s και μου παρουσιάζουν αυτό το πρόβλημα μετά το τελευταίο update v PI 3139
      οχι βέβαια συνέχεια
      αλλά με συχνότητα 1 στα 10 ξυπνήματα του box από sleep mode
      έκανα επαναφορά μετά το update αλλά το πρόβλημα παραμένει με την συχνότητα που έγραψα παραπάνω
      απ'οτι φαίνεται είναι ενα πρόβλημα που δημιουργήθηκε μετά το τελευταίο update
      και θα περιμένουμε νεο update για επίλυσή του
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Λίγη βοήθεια θα ήθελα. Έβγαλα το mibox s από την πρίζα κι όταν το ξανά έβαλα δεν ανοίγει. Με τίποτα όμως. Έχω πατήσει συνεχόμενα το ον-οφ, menu-home, το έχω βγάλει και ξανά βάλει στην πρίζα αρκετές φορές, άλλαξα hdmi είσοδο. Και δε γίνεται τίποτα. Πως το ανοίγω;;; Έχω την τελευταία αναβάθμιση

      Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    • RE: Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Ο/H achkap έγραψε:

      Λίγη βοήθεια θα ήθελα. Έβγαλα το mibox s από την πρίζα κι όταν το ξανά έβαλα δεν ανοίγει. Με τίποτα όμως. Έχω πατήσει συνεχόμενα το ον-οφ, menu-home, το έχω βγάλει και ξανά βάλει στην πρίζα αρκετές φορές, άλλαξα hdmi είσοδο. Και δε γίνεται τίποτα. Πως το ανοίγω;;; Έχω την τελευταία αναβάθμιση

      Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
      Το έβγαλες έτσι απλά ή έκανε κάποια αναβάθμιση και το έβγαλες.?
      Για αρχή θα σου πρότεινα να πας σε κάποιον φίλο σου που έχει πολυμετρο ή σε κάποιο ηλεκτρονικό να μετριση το τροφοδοτικό αν βγάζει το σωστό ρεύμα.

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • RE: RE: Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Ο/H echaosad έγραψε:

      Ο/H achkap έγραψε:

      Λίγη βοήθεια θα ήθελα. Έβγαλα το mibox s από την πρίζα κι όταν το ξανά έβαλα δεν ανοίγει. Με τίποτα όμως. Έχω πατήσει συνεχόμενα το ον-οφ, menu-home, το έχω βγάλει και ξανά βάλει στην πρίζα αρκετές φορές, άλλαξα hdmi είσοδο. Και δε γίνεται τίποτα. Πως το ανοίγω;;; Έχω την τελευταία αναβάθμιση

      Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
      Το έβγαλες έτσι απλά ή έκανε κάποια αναβάθμιση και το έβγαλες.?
      Για αρχή θα σου πρότεινα να πας σε κάποιον φίλο σου που έχει πολυμετρο ή σε κάποιο ηλεκτρονικό να μετριση το τροφοδοτικό αν βγάζει το σωστό ρεύμα.

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Το έβγαλα έτσι. Έιχε κολλήσει και σκέφτηκα ότι θα ήταν καλή ιδέα να κάνει επανεκκίνηση. Κι έτσι την πάτησα. Μετά από πολλές πολλές προσπάθειες και βάλε βγάλε στην πρίζα τελικά κατάφερε και άνοιξε. Δεν ξέρω ούτε πως ούτε γιατί. Ξέρω μόνο ότι έχουν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα με αρκετό γκουγκλαρισμα που έκανα.
      Λέω να κατεβάσω μια εφαρμογή επανεκκίνησης γιατί κάποιες φορές οποία εφαρμογή βίντεο κι αν παίζει κολλάει το βίντεο και δεν προχωράει. Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;
      Σε ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη σ απαντηση σου

      Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H achkap έγραψε:

      Το έβγαλα έτσι. Έιχε κολλήσει και σκέφτηκα ότι θα ήταν καλή ιδέα να κάνει επανεκκίνηση. Κι έτσι την πάτησα. Μετά από πολλές πολλές προσπάθειες και βάλε βγάλε στην πρίζα τελικά κατάφερε και άνοιξε. Δεν ξέρω ούτε πως ούτε γιατί. Ξέρω μόνο ότι έχουν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα με αρκετό γκουγκλαρισμα που έκανα. Λέω να κατεβάσω μια εφαρμογή επανεκκίνησης γιατί κάποιες φορές οποία εφαρμογή βίντεο κι αν παίζει κολλάει το βίντεο και δεν προχωράει. Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;
      Σε ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη σ απαντηση σου

      Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
      Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο τέτοιο πρόβλημα.

      Όταν το έβαζες στην πρίζα από ότι κατάλαβα στην οθόνη δεν σου εμφάνιζε τίποτα εστί; Ούτε φαινόταν να μπουτάρει; Ούτε άναβε το λεντάκι που έχει μπροστά;

      Δοκίμασες να κάνεις reset to factory defaults;
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H achkap έγραψε:

      Το έβγαλα έτσι. Έιχε κολλήσει και σκέφτηκα ότι θα ήταν καλή ιδέα να κάνει επανεκκίνηση. Κι έτσι την πάτησα. Μετά από πολλές πολλές προσπάθειες και βάλε βγάλε στην πρίζα τελικά κατάφερε και άνοιξε. Δεν ξέρω ούτε πως ούτε γιατί. Ξέρω μόνο ότι έχουν κι άλλοι αυτό το πρόβλημα με αρκετό γκουγκλαρισμα που έκανα. Λέω να κατεβάσω μια εφαρμογή επανεκκίνησης γιατί κάποιες φορές οποία εφαρμογή βίντεο κι αν παίζει κολλάει το βίντεο και δεν προχωράει. Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;
      Σε ευχαριστώ πάντως για την γρήγορη σ απαντηση σου

      Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
      Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κάποιο τέτοιο πρόβλημα.

      Όταν το έβαζες στην πρίζα από ότι κατάλαβα στην οθόνη δεν σου εμφάνιζε τίποτα εστί; Ούτε φαινόταν να μπουτάρει; Ούτε άναβε το λεντάκι που έχει μπροστά;

      Δοκίμασες να κάνεις reset to factory defaults;
      Τίποτα δεν έκανε. Κανένα σημείο ζωής. Πάτησα τα δύο κουμπιά που διάβασα ότι σε πάει στο recovery. Τίποτα κι αυτό. Νεκρά όλα....

      Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
    • Ο/H achkap έγραψε:

      Τίποτα δεν έκανε. Κανένα σημείο ζωής. Πάτησα τα δύο κουμπιά που διάβασα ότι σε πάει στο recovery. Τίποτα κι αυτό. Νεκρά όλα....
      Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

      Δεν κάνεις ένα ρεσέτ τώρα που είναι λειτουργικό. Να καθαρίσει λίγο.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H chkontog έγραψε:

      Πώς μπορώ να βάλω το google chrome στo mi box s;
      Μπορείς να το βάλεις αν κατεβάσεις το .apk από κάπου και με ένα φλασάκι το περάσεις στο tv box. Αλλά ο chrome δεν είναι σχεδιασμένος για android tv. Γι' αυτό και δεν το βρίσκεις στο play store μέσω του tv box.