Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Μου το έβγαλε πριν από λίγο

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Καλησπερα παιδια
      Πηρα και εγω σημερα το boxaki και εχω θεμα με το usb. Συνδεσα τρια και δεν μου αναγνωριζει τι εχουν μεσα απο ταινιες κλπ. Παρα μονο μου βγαζει την επιλογη να τα κανω format. Εκανα πειραματικα σε ενα format απτο box και μετα το συνδεσα στο laptop μου το οποιο δεν το αναγνωριζει καθολου. Τι φταιει; Τι πρεπει να κανω για να το χρησιμοποιησω σαν media player και να βαζω ενα φλασακι με ταινιες και να βλεπω στην τβ;
      σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν εχει ξαναναφερθει το θεμα αλλα οσο εψαξα δεν βρηκα καποια αντιστοιχη απορια.
    • Ο/H hangman έγραψε:

      Καλησπερα παιδια
      Πηρα και εγω σημερα το boxaki και εχω θεμα με το usb. Συνδεσα τρια και δεν μου αναγνωριζει τι εχουν μεσα απο ταινιες κλπ. Παρα μονο μου βγαζει την επιλογη να τα κανω format. Εκανα πειραματικα σε ενα format απτο box και μετα το συνδεσα στο laptop μου το οποιο δεν το αναγνωριζει καθολου. Τι φταιει; Τι πρεπει να κανω για να το χρησιμοποιησω σαν media player και να βαζω ενα φλασακι με ταινιες και να βλεπω στην τβ;
      σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν εχει ξαναναφερθει το θεμα αλλα οσο εψαξα δεν βρηκα καποια αντιστοιχη απορια.
      Καλησπέρα, για αρχή έβαλες στο box κάποιο app file manager;
      Αν δεν έχεις κάτι τέτοιο τότε είναι λογικό να μημ βλέπεις τα αρχεία που έχει μέσα.

      Τέλος το δίσκο που έκανες φορμάτ με το box μπορείς αν θες να τον ξανά φορμαρεις με το pc σου και όλα θα είναι όπως πρώτα.
      Το φορμάτ που έκανες από το box στην ουσία το κάνεις ως επέκταση αποθηκευτικού χώρου (apps κτλ) για το box.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H hangman έγραψε:

      Καλησπερα παιδια
      Πηρα και εγω σημερα το boxaki και εχω θεμα με το usb. Συνδεσα τρια και δεν μου αναγνωριζει τι εχουν μεσα απο ταινιες κλπ. Παρα μονο μου βγαζει την επιλογη να τα κανω format. Εκανα πειραματικα σε ενα format απτο box και μετα το συνδεσα στο laptop μου το οποιο δεν το αναγνωριζει καθολου. Τι φταιει; Τι πρεπει να κανω για να το χρησιμοποιησω σαν media player και να βαζω ενα φλασακι με ταινιες και να βλεπω στην τβ;
      σας ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη αν εχει ξαναναφερθει το θεμα αλλα οσο εψαξα δεν βρηκα καποια αντιστοιχη απορια.
      Καλησπέρα, για αρχή έβαλες στο box κάποιο app file manager;Αν δεν έχεις κάτι τέτοιο τότε είναι λογικό να μημ βλέπεις τα αρχεία που έχει μέσα.

      Τέλος το δίσκο που έκανες φορμάτ με το box μπορείς αν θες να τον ξανά φορμαρεις με το pc σου και όλα θα είναι όπως πρώτα.
      Το φορμάτ που έκανες από το box στην ουσία το κάνεις ως επέκταση αποθηκευτικού χώρου (apps κτλ) για το box.
      οποιο file manager και να κατεβασα δεν παιζει ελληνικους υποτιτλους αλλα αλαμπουρνεζικα :)
      Εχω φτιαξει ρυθμισεις και στο box γενικα αλλα και σε καθε player ξεχωριστα...
      Kodi και vlc που διαβασα οτι ειναι οι καλυτεροι και παλι δεν μου τουα διαβαζουν...
      σε ευχαριστω παντως για την αμεση βοηθεια σου
    • Το Kodi και το VLC δεν είναι file manager. Άρα δεν θα χρησιμοποιήσεις το file manager για να δεις την ταινία σου με τους υπότιτλους.

      Με τον file manager θα δεις τι έχει ο δίσκος μέσα και θα επιλέξεις τι θες. Όπως κάνεις και στα windows για παράδειγμα. Όπως κάνεις και με το file manager του κινητού σου. Βλέπεις τι έχεις μέσα για παράδειγμα με το Google files και αφού το επιλέξεις έπειτα επιλέγεις με ποιο app θες να το αναπαράγεις.

      Οπότε να ξανά ρωτήσω ποιο είναι το πρόβλημα σου;

      Αν αφορά τους υπότιτλους παίζει ρόλο η κωδικοποίηση. Αλλά και πάλι δεν θα βρεις τρομερή άκρη, ειδικά με το VLC. Θα σου πρότεινα το MX player (παρόλο που κάποτε ήμουν μεγάλος φαν του VLC).
    • Κατεβασα το mx player και παιζει με εληνικους υποτιτλους κανονικα. Δεν ξαναειχα ποτε android συσκευη οποτε δεν γνωριζα πως λειτουργει το file manager.. παντως ομολογω ως παλιος κατοχος του wd media player, το xiaomi ειναι πολυ πιο πολυπλοκο στο ρολο του media player... ειδωμεν πως θα εξελιχθει :)
      Σε ευχαριστω πολυ παντως για την βοηθεια αου
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Καλημέρα στην ομάδα πως μπορώ να περάσω στο mi box Google brawnser??

      Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bilis1234 έγραψε:

      Καλημέρα στην ομάδα πως μπορώ να περάσω στο mi box Google brawnser??

      Στάλθηκε από το M2002J9G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Καλησπέρα, πρέπει να βρεις το apk να το βάλεις σε ένα φλασάκι και να το περάσεις. Αυτοί γίνεται γιατί ο chrome δεν είναι συμβατός με android TV. Επομένως δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βολεψει στην χρήση και ιδικά με το τηλεκοντρόλ.
    • Πρέπει να έχεις κ ποντίκι συνδεμένο στην τηλ η στο box για την σωστή λειτουργία του chrome - Google.
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Καλησπέρα στην παρέα..
      Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να δουλέψω κάποιο μίνι πληκτρολόγιο ποντίκι με το mi box s ?

      Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      xiaomi note 2 prime
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Ναι εγώ είχα πάρει ένα μικρό ασύρματο πληκτρολόγιο από ένα κινεζοσαιτ για παράδειγμα.

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα, η αναβάθμιση αναφέρει συμβατότητα με mi remote (peel)
      Πως γίνεται αυτό ?
      Δεν μπόρεσα να το καταφέρω να δουλέψει.
      Μόνο με android remote δούλευε και δουλεύει.
      Έχω κινητό με IR blaster, αλλά το mi BOX s δεν έχει.