Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Καλησπέρα, μήπως ξέρει κανείς αν παίρνει εξωτερικούς υπότιτλους το stremio?

      Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Χαιρετώ σε όλη την παρέα του φόρουμ. Θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Έχω το xiaomi mi box s και έχω εγκαταστήσει το popcorn time, έχω συνδέσει επίσης usb stick και ενώ όρισα μέσα από το popcorn time να αποθηκεύει τα αρχεία στο stick όταν πατάω μία ταινία ξεκινάει φορτώνει και πέφτει η ταχύτητα μετά στο 0. Αν το ανοίξω το popcorn time από υπολογιστή συνδέεται κανονικά χωρίς να πέφτει η ταχύτητα. Έχω vdsl 50 mbps me 50 ταχύτητα. Γνωρίζει κανένας τι μπορεί να συβαίνει;
    • Επειδή δεν το χρησιμοποιώ το popcorn θα ήθελα να μου εξηγήσεις κάποια πράγματα.


      Ο/H vagg.tyr έγραψε:

      Έχω το xiaomi mi box s και έχω εγκαταστήσει το popcorn time, έχω συνδέσει επίσης usb stick και ενώ όρισα μέσα από το popcorn time να αποθηκεύει τα αρχεία στο stick όταν πατάω μία ταινία ξεκινάει φορτώνει και πέφτει η ταχύτητα μετά στο 0.

      Αναφέρεις ότι το popcorn θα αποθηκεύσει αρχεία στο στικάκι, δηλαδή θα κατεβάσει μια ταινία στο στικάκι;
      Επόμενος πάει να την κατεβάσει και έπειτα σταματάει;
      Την ταχύτητα με τι την μετράς; Αναφέρομαι στο TV box καθώς λες ότι πέφτει στο 0. Με τι ξεκινάει;

      Ας δούμε πρώτα αυτά.
    • Διαφήμιση
    • Παρέλαβα σήμερα αυτό το case https://www.aliexpress.com/item/4000...3cfb4c4dNnh8cq , πάρα πολύ καλό , προστατεύει μία χάρα πληκτρολόγιο και μπορώ να πω ότι τα κουμπιά λόγω των προεξοχών πατιούνται και καλύτερα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Είμαι κ εγώ κάτοχος ενός MI TV box, εχω κανει ολα τα updates που ζήτησε, εχω μια απορία όμως. Εχω συνδέσει με Bluetooth μια συσκευ8 ήχου που έχω και όλα καλα, όταν το αφήνω να παιζει μουσική πχ από YouTube, και αλλάζω πηγη στην TV και βάζω καποιο κανάλι να παιζει, η μουσικη κανονικά συνεχίζει να παιζει. Όλα καλα έως εδώ, όταν όμως αποφασίσω να επιστρέψω στο HDMI του ΜΙ TV box, αυτό τίθεται off, κλείνει σαν να παταω από το keyboard το power off. Έχετε κάποια ιδέα γιατί το κάνει κ αν γίνεται να παραμενει ανοιχτό;
      Σας ευχαριστω.
    • Καλησπέρα
      Πήρα και εγω το Xiaomi Mi Box S (8GB) και έκανα τις αναβαθμίσεις (έχει ουτε 1 εβδομαδα που το πηρα).
      Το πρόβλημα είναι οτι με εχει τρελανει στις διακοπές!!!!! Εκεί που παιζει, μαυριζει η τηλεόραση, κανει χιονια και μετα πό 2-3 δευτερολεπτα επανερχεται η εικονα.
      Εξαιρετικά σπαστικό!! καθιστα το κουτάκι για πεταμα.

      Ξέρετε κάποια λύση??

      Ευχαριστώ θερμα!!!
    • Ο/H tasoski έγραψε:

      Καλησπέρα
      Πήρα και εγω το Xiaomi Mi Box S (8GB) και έκανα τις αναβαθμίσεις (έχει ουτε 1 εβδομαδα που το πηρα).
      Το πρόβλημα είναι οτι με εχει τρελανει στις διακοπές!!!!! Εκεί που παιζει, μαυριζει η τηλεόραση, κανει χιονια και μετα πό 2-3 δευτερολεπτα επανερχεται η εικονα.
      Εξαιρετικά σπαστικό!! καθιστα το κουτάκι για πεταμα.

      Ξέρετε κάποια λύση??

      Ευχαριστώ θερμα!!!
      Ξεκίνησε με ένα reset

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tasoski έγραψε:

      Καλησπέρα
      Πήρα και εγω το Xiaomi Mi Box S (8GB) και έκανα τις αναβαθμίσεις (έχει ουτε 1 εβδομαδα που το πηρα).
      Το πρόβλημα είναι οτι με εχει τρελανει στις διακοπές!!!!! Εκεί που παιζει, μαυριζει η τηλεόραση, κανει χιονια και μετα πό 2-3 δευτερολεπτα επανερχεται η εικονα.
      Εξαιρετικά σπαστικό!! καθιστα το κουτάκι για πεταμα.

      Ξέρετε κάποια λύση??

      Ευχαριστώ θερμα!!!
      Δοκίμασε και ένα άλλο καλώδιο Hdmi αλλά και μια άλλη θύρα hdmi της τηλεόρασης. Αν παρόλαυτα το ξανακάνει δοκίμασε να το βάλεις και σε άλλη τηλεόραση

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H SteliosKaf έγραψε:

      Είμαι κ εγώ κάτοχος ενός MI TV box, εχω κανει ολα τα updates που ζήτησε, εχω μια απορία όμως. Εχω συνδέσει με Bluetooth μια συσκευ8 ήχου που έχω και όλα καλα, όταν το αφήνω να παιζει μουσική πχ από YouTube, και αλλάζω πηγη στην TV και βάζω καποιο κανάλι να παιζει, η μουσικη κανονικά συνεχίζει να παιζει. Όλα καλα έως εδώ, όταν όμως αποφασίσω να επιστρέψω στο HDMI του ΜΙ TV box, αυτό τίθεται off, κλείνει σαν να παταω από το keyboard το power off. Έχετε κάποια ιδέα γιατί το κάνει κ αν γίνεται να παραμενει ανοιχτό;
      Σας ευχαριστω.
      Τι αναλυση βαζεις στο box και τι αναλυση εειναι η tv ?
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Καλημέρα σε όλους.τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε για να κλείνει το μποξ mi box s όταν πατάμε το κουμπί και όχι να είναι στανμπαη?
    • Ο/H tsakiristeo84 έγραψε:

      Καλημέρα σε όλους.τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε για να κλείνει το μποξ mi box s όταν πατάμε το κουμπί και όχι να είναι στανμπαη?
      Καλημέρα, το box δεν κλείνει παρά μόνο αν το βγάλεις από το ρεύμα θα είναι πάντα σε standby όταν κάνεις power off από το τηελκοντρόλ.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H tsakiristeo84 έγραψε:

      Καλημέρα σε όλους.τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνουμε για να κλείνει το μποξ mi box s όταν πατάμε το κουμπί και όχι να είναι στανμπαη?
      Καλημέρα, το box δεν κλείνει παρά μόνο αν το βγάλεις από το ρεύμα θα είναι πάντα σε standby όταν κάνεις power off από το τηελκοντρόλ.
      Καλημέρα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.