Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών!!! <<

Tρέχουσα ενημέρωση 20.9.24 (25/09/2020 13:30)

Έγινε η διανομή των νέων 20.9.24 ROM για τις 15 συνολικά συσκευές...

Θα καθυστερήσει η ROM για τα davinci, phoenix, tucana καθώς δοκιμάζονται στο Android 11

Λόγω αργίας στην Κίνα, οι επόμενες ROM θα γίνουν διαθέσιμες από τις 15/16 Οκτώβρη

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ο/H WebDevGr έγραψε:

Μπορείς να βάλεις το tv.aptoide.com ή να βρίσκεις στο internet τα apk των εφαρμογών που θέλεις να εγκαταστήσεις και να τα περνάς με κάποιο στικάκι.

Για chrome ή άλλον παρόμοιο browser θα χρειαστείς σίγουρα ποντίκι ή/και πληκτρολόγιο.
      Ευχαριστώ πολύ για το άμεσο.
      Πριν κανένα χρόνο σε φίλο το TV box δεν έβλεπε το στικάκι, ελπίζω τώρα να είναι ΟΚ.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Achilleas1956 έγραψε:

Ακόμη μία ερώτηση αδαούς.
      Έχει ή μπορούμε να βάλουμε Chrome και Play Store για να μπορούμε να βάλουμε ή να κατεβάσουμε κάτι?
      (Μην το πληρώσω τζάμπα)

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Play store έχει και έχει εφαρμογές που είναι για Android TV.

Τον chrome δεν τον έχει μιας και δεν έχει ακόμη app για Android TV.
    • Εχθές δοκίμασα τον Firefox for Android TV (στο Aptoide τον βρήκα) και είναι μια χαρά για βασικό σερφάρισμα με το χειριστήριο του Mi Box, αλλά ακόμη δεν βρήκα πως κάνεις bookmark :)
    • Διαφήμιση
    • Να κανω μια ερωτηση μηπως καποιος το γνωριζει. Μπορω να ορισω καπως στο Nova/Archos player να επιλεγει παντα το αρχειο .srt για υποτιτλους; Γιατι καθε φορα που παω να δω καποια ταινια ή σειρα πρεπει να επλεγω χειροκινητα το .srt αρχειο. Ευχαριστω.
    • Ο/H metalmike έγραψε:

Να κανω μια ερωτηση μηπως καποιος το γνωριζει. Μπορω να ορισω καπως στο Nova/Archos player να επιλεγει παντα το αρχειο .srt για υποτιτλους; Γιατι καθε φορα που παω να δω καποια ταινια ή σειρα πρεπει να επλεγω χειροκινητα το .srt αρχειο. Ευχαριστω.
      Δοκίμασες το παλιό Ινδιάνικο κόλπο;
      Δηλαδή να έχεις το αρχείο .str ίδιο όνομα με την ταινία σου. Πχ ονομα_ταινιας.str

MX player και VLC παίζουν έτσι. Βέβαια το VLC μου έκανε κάποτε πολλά θέματα με τους υπότιτλους.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

Ο/H metalmike έγραψε:

Να κανω μια ερωτηση μηπως καποιος το γνωριζει. Μπορω να ορισω καπως στο Nova/Archos player να επιλεγει παντα το αρχειο .srt για υποτιτλους; Γιατι καθε φορα που παω να δω καποια ταινια ή σειρα πρεπει να επλεγω χειροκινητα το .srt αρχειο. Ευχαριστω.
      Δοκίμασες το παλιό Ινδιάνικο κόλπο;Δηλαδή να έχεις το αρχείο .str ίδιο όνομα με την ταινία σου. Πχ ονομα_ταινιας.str

MX player και VLC παίζουν έτσι. Βέβαια το VLC μου έκανε κάποτε πολλά θέματα με τους υπότιτλους.
      Πάντα έτσι το έχω. Αλλά για να παίξει πρέπει όταν ξεκινάει το επεισόδιο να πατας το κάτω (ή το πάνω, δε θυμαμαι τώρα) και να σου βγαζει να επιλεξεις ποιο υποτιτλο θες κι εκει επιλεγεις .srt.
    • Ο/H metalmike έγραψε:

Πάντα έτσι το έχω. Αλλά για να παίξει πρέπει όταν ξεκινάει το επεισόδιο να πατας το κάτω (ή το πάνω, δε θυμαμαι τώρα) και να σου βγαζει να επιλεξεις ποιο υποτιτλο θες κι εκει επιλεγεις .srt.

Αυτό σου το έκανε πάντα με αυτό το app ή τώρα ξεκίνησε;

Αν θες δοκίμασε το MX player. Εγώ ήμουν πολύ φαν του VLC αλλά στο TV box κατέληξα στον MX player. Αν και έχω να το χρησιμοποιήσω το MX player από την εποχή του Game of thrones.

Και κάτι ακόμη. Λες ότι σου βγάζει επιλογή για να επιλέξεις ποιο αρχείο με υπότιτλο θες να βάλεις. Μήπως στον φάκελο που έχεις την ταινία έχει και άλλα αρχεία με υπότιτλους;
    • Διαφήμιση
    • Καλησπερα σας.

Μόλις αγόρασα το mi box s από μεγάλο επίσημο κατάστημα και διαπίστωσα ότι έχει προεγκατεστημένο το android 9. Δεν θα έπρεπε εφόσον είναι του κουτιού να έχει το 8;

Φοβάμαι ότι μου δώσανε μεταχειρισμένο...

Υπάρχει τρόπος να δω με βεβαιότητα αν είναι μεταχειρισμένο..πχ με κάποιο στατιστικό χρήσης;
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

Η συσκευασία ή το mi box κάπου θα σου γράφει ημερομηνία κατασκευής! Για να έχει το 9 περασμένο σημαίνει ότι είναι σχετικά πρόσφατα κατασκευασμένο!

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση