Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Kostis89 έγραψε:

      Καλησπερα σας, ειμαι νεος στην σελιδα. Εχω μια ερωτηση. Αλλαξα το ρουτερ του σπιτιου και παω να κανω συνδεση με το mi box s αλλα δεν κανει τιποτα.

      Ο/H Kostis89 έγραψε:

      Μενει στο σημειο οπου ειναι να μπει ο κωδικος αλλα δεν εμφανιζει ουτε πληκτρολόγιο ουτε τιποτα.

      Σε άλλες λειτουργείς σου το εμφανίζει κανονικά και λειτουργεί καλά;
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H Kostis89 έγραψε:

      Καλησπερα σας, ειμαι νεος στην σελιδα. Εχω μια ερωτηση. Αλλαξα το ρουτερ του σπιτιου και παω να κανω συνδεση με το mi box s αλλα δεν κανει τιποτα.

      Ο/H Kostis89 έγραψε:

      Μενει στο σημειο οπου ειναι να μπει ο κωδικος αλλα δεν εμφανιζει ουτε πληκτρολόγιο ουτε τιποτα.
      Σε άλλες λειτουργείς σου το εμφανίζει κανονικά και λειτουργεί καλά;

      Κανα μηνα το εχω και λειτουργεί αψογα... Μονο αυτο εχει... Εκανα επαναφορα και περασα το καινουργιο... Να κανω την ενημερωση;;;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H spyrros έγραψε:

      Κι ένας φίλος μου είχε το ίδιο πρόβλημα και άλλαξε κανάλι στο router (για την ακρίβεια έβαλε auto επιλογή).
      Για δοκίμασε...
      Στα 2.4GHz στο κανάλι 13 και ίσως στο 12 δεν το βλέπει καθόλου το δίκτυο. Με την νέα ενημέρωση δεν το δοκίμασα.

      @Kostis89 κάνε την νέα ενημέρωση και δοκίμασε. Όπως δοκίμασε και με το παλιό ρούτερ. Αφού το διαγράψεις πρώτα και ξανά συνδεθείς εκ νέου.
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Με τα δανέζικα στην γλώσσα μετά την αναβάθμιση δεν βρέθηκε κάποιο λύση ε?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H spyrros έγραψε:

      Κι ένας φίλος μου είχε το ίδιο πρόβλημα και άλλαξε κανάλι στο router (για την ακρίβεια έβαλε auto επιλογή).
      Για δοκίμασε...
      Στα 2.4GHz στο κανάλι 13 και ίσως στο 12 δεν το βλέπει καθόλου το δίκτυο. Με την νέα ενημέρωση δεν το δοκίμασα.
      @Kostis89 κάνε την νέα ενημέρωση και δοκίμασε. Όπως δοκίμασε και με το παλιό ρούτερ. Αφού το διαγράψεις πρώτα και ξανά συνδεθείς εκ νέου.
      Ευχαριστω παίδες... Θα τα δοκιμασω...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H pit_hal έγραψε:

      Με τα δανέζικα στην γλώσσα μετά την αναβάθμιση δεν βρέθηκε κάποιο λύση ε?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Δεν σε ενοχλεί. Η ρύθμιση είναι να χρησιμοποιεί την γλώσσα του συστήματος (έχεις επιλέξει για παράδειγμα τα Ελληνικά). Το ότι εμφανίζει τα δανέζικα είναι bug.

      Αν θέλεις μπορείς να επιλέξεις εσύ ποιες γλώσσες θα έχεις. Δοκίμασε το.
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Το είδα ότι έχει ρύθμιση την γλώσσα του συστήματος, αλλά επειδή έγραφε δανέζικα το έκλεισα αυτό και έβαλα χειροκίνητα αγγλικά γιατί ελληνικά από κάτω δεν έχει επιλογή.
      Οκ θα το γυρίσω σε γλώσσα συστήματος, ευχαριστώ!

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Παρέλαβα σήμερα απο το Banggood ( το είχα αφήσει λόγω της πανδημίας ) ,1 mi box για να το συνδέσω στην τηλεόραση του χωριού ( για τους γονείς ) που δέν είναι Smart TV αλλά έχεις τίς απαραίτητεςυποδοχές HDMI .
      Η συσκευή δουλεύει κανονικά .
      Ωστόσο οι απόψεις δίστανται , κάνουμε την αναβάθμιση ή περιμένουμε; Σε προηγούμενα μηνύματα είχα διαβάσει οτι είχε πρβλήματα με την ένδειξη αναμονής . Στήν συσκευασία περιλαμβάνεται και καλώδιο HDMI κάτι που δέν γνώριζα και πήρα επιπλέον.
    • Ο/H meletis έγραψε:

      Παρέλαβα σήμερα απο το Banggood ( το είχα αφήσει λόγω της πανδημίας ) ,1 mi box για να το συνδέσω στην τηλεόραση του χωριού ( για τους γονείς ) που δέν είναι Smart TV αλλά έχεις τίς απαραίτητεςυποδοχές HDMI .
      Η συσκευή δουλεύει κανονικά .
      Ωστόσο οι απόψεις δίστανται , κάνουμε την αναβάθμιση ή περιμένουμε; Σε προηγούμενα μηνύματα είχα διαβάσει οτι είχε πρβλήματα με την ένδειξη αναμονής . Στήν συσκευασία περιλαμβάνεται και καλώδιο HDMI κάτι που δέν γνώριζα και πήρα επιπλέον.

      εγω που εκανα αναβάθμιση δεν εχει κανενα πρόβλημα, δουλευει κανονικα και γενικος δεν ειχα ενα χρονο τωρα κανένα πρόβλημα (συνδεσης, ταχυτητας (αν και εχω adsl ακομα), κολληματα, αποσυνδέσεις κλπ) και τα παιδια το έχουν αρκετες ωρες την ημερα με video και εμεισ το βραδι στο kodi/stremeo κλπ
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα σε όλους.
      Εχθές αγόρασα το mi box s.
      Το σύνδεσα, όλα καλά ακόμα και μετά την αναβάθμιση!
      Απλά, εγώ έκανα μια βλακεια.
      Έβαλα το remap button και καταλαθος έκανα ρεμαπ το ΟΚ. Μην ρωτήσετε πως; Δεν το κατάλαβα.
      Το θέμα είναι ότι τώρα δεν μπορώ να κάνω τίποτα απολύτως.
      Υπάρχει κάπου το playstore να μπω να κάνω απεγκατασταση της εφαρμογής ώστε να λήξει αυτό;
      Όπως στο ps για τα κινητά πχ;
      Ούτε hard reset δεν μπορώ όπως αντιλαμβανεστε!