Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H Patriot75 έγραψε:

      Παιδιά καλησπέρα,

      έχω το Mi Tv Box S και εχθές παρατήρησα πρόβλημα στον ήχο... είχα να το χρησιμοποιήσω καμιά εβδομάδα και όποια εφαρμογή χρησιμοποίησα , ο ήχος είτε μέσω tv είτε μέσω ηχοσυστήματος, έπρεπε να έιναι στο max , για να ακούγεται απλά ο ήχος...

      Άλλαξα και καλώδιο Hdmi και θύρες Hdmi στην Tv αλλά συνέβαινε το ίδιο .

      Έκανα και επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

      Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι επαναφορά εργοστασιακών και εκκίνηση απο την αρχή.

      Έχει κάποιος κάποια ιδέα?
      Έχεις δει την ένταση του box;
      Τώρα να πώ ότι με έπιασες αδιάβαστο...?? Όχι δεν το κοίταξα και δεν ξέρω πως να το κοιτάξω... και έχω την εντύπωση ότι την έχει ο κάνει ο γίος μου την δουλεια...
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Καμιά φορά το Box s κλείνει μόνο του ξαφνικά. Σπάνια γίνεται αλλά συμβαίνει. Το έχει άλλος το θέμα;
      Επίσης τι γίνεται με τις ενημερώσεις. Έχει πλάνο να αναβαθμιστεί η όχι;
      Εάν θέλω για κάνα παιχνίδι είναι καλύτερα να αγοράσω άλλο Android Box; Αν ναι ποιο;
      Ευχαριστώ

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    • Ο/H geozn8 έγραψε:

      Ο/H kostasc4 έγραψε:

      Καλημέρα , πληκτρολόγιο και ποντίκι ασύρματο που έχω για υπολογιστή δουλεύει με το box αν το συνδέσω στη θύρα usb?
      Επίσης υπάρχει κάποιο οικονομικό usb hub που να δουλεύει στο boxακι γιατί δεν είμαι για 20€αρα
      Φίλε εχω βάλει εγω usb hub δουλευει μια χαρα το ποντίκι μαζι και συνδεδεμένο usb με ταινίες μέσα.. Πληκτρολόγιο δεν εχω δοκιμάσει αλλα λογικα δεν θα εχεις θεμα !!Απλο φθηνό usb hub ειναι το παρακάτω με 4 θύρες κιόλας αυτο έχω εγω και δουλεύει μια χαρα !! :thumbsup:

      skroutz.gr/s/3154110/Trust-Vec…t-USB-2-0-Mini-14591.html


      Ευχαριστώ καλή βδομάδα
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Patriot75 έγραψε:

      Τώρα να πώ ότι με έπιασες αδιάβαστο...?? Όχι δεν το κοίταξα και δεν ξέρω πως να το κοιτάξω... και έχω την εντύπωση ότι την έχει ο κάνει ο γίος μου την δουλεια...
      Το τηλεκοντρόλ έχει volume up και volume down. Κάθε φορά που το πατάς σου εμφανίζει εικονίδιο της εντασης στο επάνω μέρος της οθόνης.

      Για δες το και πες μας.
    • Ο/H tasos17 έγραψε:

      Καμιά φορά το Box s κλείνει μόνο του ξαφνικά. Σπάνια γίνεται αλλά συμβαίνει. Το έχει άλλος το θέμα;
      Επίσης τι γίνεται με τις ενημερώσεις. Έχει πλάνο να αναβαθμιστεί η όχι;
      Εάν θέλω για κάνα παιχνίδι είναι καλύτερα να αγοράσω άλλο Android Box; Αν ναι ποιο;
      Ευχαριστώ

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
      Σβήνει εντελώς; Κάνει reboot; Τι ακριβώς βλέπεις; Μετά ανοίγει από μόνο του; Κάνεις κάτι εσύ για να ανοίξει;
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Το διατύπωσα λάθος συγγνώμη.
      Έχω ενεργοποιήσει την λειτουργία να κλείνει/ανοίγει η τηλεόραση μαζί με το Box.
      Εννοώ κλείνει και Όταν πατήσω τα κουμπιά στο τηλεχειριστήριο ανοίγει ξανά.
      Ανοίγει κλείνει από standby

      Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    • Ο/H tasos17 έγραψε:

      Έχω ενεργοποιήσει την λειτουργία να κλείνει/ανοίγει η τηλεόραση μαζί με το Box.

      Εννοώ κλείνει και Όταν πατήσω τα κουμπιά στο τηλεχειριστήριο ανοίγει ξανά.
      Ανοίγει κλείνει από standby
      Φίλε σε ποια τηλεόραση το έχεις κάνει εσύ, γιατί και εγώ το έχω ρυθμίσει σε LG 3D SMART TV αλλά δεν το κάνει δεν μπορεί να το διαβάσει σωστά ... :|
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος






    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά! Εχω κατεβάσει το puffin tv για να εχω browser στο box ωστε να μπορώ να βλέπω από διαφορα κανάλια web tv είτε live είτε παλιά επεισόδια.
      Ενώ στην αρχή πηγαίναν ολα καλά τον τελευταίο καιρό στο skai tv δεν μου εμφανίζει καθόλου τον player να πατήσω play να ξεκινήσει και σε άλλα site όπως open tv και ant1 βλέπω κανονικά αλλά κάθε 4-5 λεπτά μου πετάει disconect και κάνει μόνο του relad τη σελίδα.
      Να φταίει το puffin? Δεν ξέρω πως μπορώ να βάλω άλλον browser.
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Μήπως φταίει τ' ότι θες να δεις ΣΚΑΪ?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Μήπως φταίει τ' ότι θες να δεις ΣΚΑΪ?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalt
      Τι να κάνουμε μας αρέσει το voice :mrgreen:
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Εντάξει μωρέ ένα κρύο αστειάκι έκανα.....

      Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk