Διαφήμιση
Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 20 νέες XTRV-9.9.3/6 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Αυτές είναι κάποιες από τις τελευταίες MIUI 10 ROM.
    Θα σας δώσουμε νέες MIUI 11 ROMs όταν έχουμε διαθέσιμο Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Μου ήρθε και εμένα με ενημέρωση ασφαλείας Μαΐου και νέο κερνελ από 11 Ιουλίου!! Μια χαρά :thumbsup:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

Xiaomi Redmi 6 :thumbsup: Γιώργος

• Διαφήμιση
    • καλημέρα σε όλους. σε mi s box έχω το cosmote tv go. μου έβγαλε μήνυμα ότι ο αποθηκευτικός χώρος εξαντλείται και κοιτώντας στις εφαρμογές βλέπω ότι η εφαρμογή αυτή κάνει χρήση 3.34 GB γιατί; αποθηκεύει δεδομένα;. έβαλα και ένα επιπλέον usb σαν αποθηκευτικό χώρο αλλά πώς γίνεται είτε να μειώσω τη χρήση του ote στον αποθηκευτικό χώρο είτε να του δώσω να χρησιμοποιεί το usb αν γίνεται, ή τι άλλο μπορώ να κάνω; στα δεδομένα μου δείχνει 3.29. αν κάνω διαγραφή τους χάνει κωδικούς κλπ. και πρέπει να τους ξαναπερνάω από την αρχή;
      ευχαριστώ πολύ.
    • Γνώμη μου κράτα πρώτα απολλα κωδικούς, αγαπημένα, ρυθμίσεις κλπ. Μετά μέσο ενός file explorer μπες στο Android system - data και δες μέσα στο φάκελο της εφαρμογής τι είναι αυτό που πιάνει τόσο χώρο.. Η ίδια η εφαρμογή η κάποια ταινία ή κάτι άλλο... ;)
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

Xiaomi Redmi 6 :thumbsup: Γιώργος

• καλησπέρα. του έκανα format και τα έστησα πάλι από την αρχή. λοιπόν παρατήρησα ότι κρατάει ένα αρχείο log κάθε 9 λεπτά το οποίο έχει μέγεθος 10mb. αυτά συνολικά κάθε μέρα μάλλον δημιουργούν το πρόβλημα.
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

Καλημέρα! Πήρα το mi box s. Έχω στήσει κι ένα pi3 με kodi.

Ενώ λοιπον στο pi3 οι ματροσκες από στικάκι παίζουν αψεγάδιαστα, στο mi box είτε με vlc είτε με kodi χάνουν καρέ καθε μερικά δευτερόλεπτα. Δεν έχω πειράξει ρυθμίσεις. Πρέπει να κάνω κάτι;

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Παιδιά καλημέρα, ξέρει κανείς αν μπορεί να δουλέψει o Usb to Ethernet Adapter αν είναι πάνω σε usb Hub?

Τα καλύτερα μου ever κινητά ανά OS:
      Nokia E60 (Symbian), HTC Polaris (Windows), iPhone 4S (IOS), Xiaomi Note3 Pro SE (Android)

Υπάρχουν ethernet adapter με USB hub ενσωματωμένο. Τώρα όμως τι συμβατότητα υπάρχει, δεν το γνωρίζω προσωπικά. Έχω διαβάσει ότι δουλεύουν.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H nutrialex έγραψε:

Παιδιά καλημέρα, ξέρει κανείς αν μπορεί να δουλέψει o Usb to Ethernet Adapter αν είναι πάνω σε usb Hub?
      αν εννοείς αυτό
      δουλεύει άψογα
      Images
      • 14.jpg

118,96 kB, 998×562, viewed 28 times
    • New

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι κάτοχος του mi box s αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το CEC. Επάνω στην τηλεόραση έχω συνδεδεμένα ένα home cinema και ένα ps4. Όλα δουλεύουν όπως πρέπει, όταν όμως συνδέσω το box είναι σαν να μπλοκάρει όλες τις υπόλοιπες συσκευές στην επικοινωνίας με την TV. Για παράδειγμα, όταν ανοίγω την τιβί άνοιγε αυτόματα και το home cinema αλλά όταν είναι το box συνδεδεμένο, το home cinema δεν ανοίγει αυτόματα αλλά πρέπει να το ανοίξεις από το δικό του τηλεκοντρόλ. Επίσης δεν ακούγεται ο ήχος και ίσως μετά από προσπάθειες να επανέλθει. Η τιβί και το home cinema είναι LG. Ξέρετε μήπως τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ
    • New

Ο/H Liou έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά,

Είμαι κάτοχος του mi box s αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με το CEC. Επάνω στην τηλεόραση έχω συνδεδεμένα ένα home cinema και ένα ps4. Όλα δουλεύουν όπως πρέπει, όταν όμως συνδέσω το box είναι σαν να μπλοκάρει όλες τις υπόλοιπες συσκευές στην επικοινωνίας με την TV. Για παράδειγμα, όταν ανοίγω την τιβί άνοιγε αυτόματα και το home cinema αλλά όταν είναι το box συνδεδεμένο, το home cinema δεν ανοίγει αυτόματα αλλά πρέπει να το ανοίξεις από το δικό του τηλεκοντρόλ. Επίσης δεν ακούγεται ο ήχος και ίσως μετά από προσπάθειες να επανέλθει. Η τιβί και το home cinema είναι LG. Ξέρετε μήπως τι μπορεί να φταίει;

Ευχαριστώ πολύ
      Δώσε μας μια περιγραφή πως είναι συνδεμένο το κάθε μηχάνημα. Τι καλώδιο και ποιο μηχάνημα είναι συνδεμένο με ποιο

• Διαφήμιση
    • New

Ο/H echaosad έγραψε:

Ο/H Liou έγραψε:

Καλησπέρα παιδιά,

Ευχαριστώ πολύ
      Δώσε μας μια περιγραφή πως είναι συνδεμένο το κάθε μηχάνημα. Τι καλώδιο και ποιο μηχάνημα είναι συνδεμένο με ποιο
      Ναι φυσικά. Home cinema, ps4 και το box είναι κ τα 3 συνδεδεμένα κατευθείαν στην τιβί με HDMI.

New

Το home cinema έχει είσοδο για οπτική ίνα?