Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      @billy1987 μου κάνει μεγάλη εντύπωση που δεν σου είχε ενεργή την επιλογή για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αφού λες ότι έχει δύο το άλλο σου έχει την επιλογή;

      Εγώ πριν 2 μέρες το έκανα κανονικά από τις ρυθμίσεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
      Έκανα λάθος. Νόμιζα εγώ έκανα λάθος. Έκανα φορματ και όλα καλά. Υπήρχε αυτή η επιλογή εγώ δεν την έβλεπα. Με συγχωρείτε.

      Ποιο ποπκορνι είναι το πιο αξιόπιστο; Έχω περάσει ένα στο iPad μέσω builds και παίζει εκπληκτικά. Στο xiaomi έχουμε τίποτα σε αξιόπιστο apk?
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Το otetv go το έχει δοκιμάσει κάποιος? Δουλεύει?

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H echaosad έγραψε:

      Το otetv go το έχει δοκιμάσει κάποιος? Δουλεύει?

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Δουλεύει αλλά θέλει ποντικάκι.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Παιδιά παρατήρησα πως αν κάνω reboot μετά ξεκινάει και είναι σαν να χάνει συνεχώς την εικόνα. Σαν να δίνει και να ξανά χάνει την εικόνα και μερικές φορές το μαύρο το εμφανίζει μωβ.

      Δοκίμασα με άλλο HDMI και κάνει το ίδιο. Το πρόβλημα λύνεται μόνο αν βγάλω και ξανά βάλω το HDMI ή αν το κλείσω (σε sleep mode) και το ξανά ανοίξω.

      Το δοκίμασα κάνα 3 φορές να το κάνω reboot και κάνει το ίδιο πρόβλημα. Όλα αυτά μετά το update.
      UPDATE

      Για το πρόβλημα που αναφέρω από επάνω έκανα δοκιμές και σε μία δεύτερη τηλεόραση που έχω (LG). Σε εκείνη δεν μου εμφάνισε κανένα πρόβλημα.

      Η κύρια τηλεόραση που το έχω είναι Samsung. Σ' αυτή μου εμφάνιζε το πρόβλημα μέχρι που έκανα την δοκιμή στην LG. Από τότε που το ξανά γύρισα στην Samsung παίζει μια χαρά.
    • Ο/H billy1987 έγραψε:

      Ο/H echaosad έγραψε:

      Το otetv go το έχει δοκιμάσει κάποιος? Δουλεύει?

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Δουλεύει αλλά θέλει ποντικάκι.
      Το ποντίκι δεν νομίζω ότι δουλεύει στο mi box s. Ήδη έχω ένα Bluetooth της Xiaomi επάνω και ενώ το αναγνωρίζει κανονικά δεν βλέπω πουθενά κέρσορα.
      Επειδή είμαι άσχετος με το tvgo.
      Έβαλα την εφαρμογή, τους κωδικούς που ζητάει και θα έπρεπε να παίζει η χρειαζετε κάποια ρύθμιση ακόμα?
      Χρειάζεται να φτιάξω προφίλ μέσα στην εφαρμογή? Κάπου στις ρυθμίσεις μέσα είδα διμιουργια προφίλ.

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα , πρόσφατα έγινα κάτοχος του mi tv box s , έχω συνδέσει στη usb ενα δίσκο , θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να έχω το δίσκο ως χώρο για εγκατάσταση εφαρμογών (δεν φτάνουν τα 8gb) και συγχρόνως να τον χρησιμοποιώ και σαν αποθηκευτικό χώρο γιατί μια φορά που το έκανα μετά δεν τον έβλεπε ο υπολογιστής
    • Έχω και εγώ την ίδια απορία. Το tv box έχει την επιλογή να μετατρέψεις ένα flashακι σε εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο όμως προκύπτουν τα εξής προβλήματα:
      Α. Δεν ξέρω τί format χρησιμοποιεί γιατί νομίζω έπειτα δε το βλέπει το ES και υποθέτω και κάποιο pc, laptop ή κινητό. Ίσως ένα cloud θα βοηθούσε στη περίπτωση αυτή για μεταφορά αρχείων στο flashακι? Έχει δώσει κάποιος λύση?
      Β. Θα χρειαστεί κάποιο πρόγραμμα για να επιλέγουμε που θα γίνει η εγκατάσταση? (π.χ.AppMgrIII)?
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Εγώ έχω βάλει ένα 64αρι φλασάκι για εσωτερικό χώρο... Θα σου κάνει στο φλασάκι ένα format και μετά θα σου μεταφέρει τα αρχεία... Είναι πολύ εύκολο και γίνεται μέσα από το μενού του mi box!

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Nemo73 έγραψε:

      Έχω και εγώ την ίδια απορία. Το tv box έχει την επιλογή να μετατρέψεις ένα flashακι σε εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο όμως προκύπτουν τα εξής προβλήματα:
      Α. Δεν ξέρω τί format χρησιμοποιεί γιατί νομίζω έπειτα δε το βλέπει το ES και υποθέτω και κάποιο pc, laptop ή κινητό. Ίσως ένα cloud θα βοηθούσε στη περίπτωση αυτή για μεταφορά αρχείων στο flashακι? Έχει δώσει κάποιος λύση?
      Β. Θα χρειαστεί κάποιο πρόγραμμα για να επιλέγουμε που θα γίνει η εγκατάσταση? (π.χ.AppMgrIII)?
      Εγώ έχω σύνδεση σκληρό δίσκο SSD 240gb.Τον έχω κάνει εσωτερικό NTFS και έχει ενωθεί με τον αποθηκευτικό χώρο του mi box και δείχνει 224gb ελευθερα.Μου ζήτησες επίσης πριν τον ενώσω να μεταφέρει και κάποιες εφαρμογές.Επειδη το χρησιμοποιώ για να κατεβάζω καμία ταινία μεγάλου μεγέθους τον δίσκο τον είχα NTFS όπως είπα.Λογικα το εφηβεία έτσι όπως το βάζεις αλλά δεν παίρνω και όρκο.Τελευταια έχω παρατηρήσει και ενώ έχω κάνει και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων όταν πάει να παίξει κάποιο βίντεο από YouTube για παράδειγμα κολλάει και μαυρίζει η οθόνη και δεν μπορώ να πατήσω τίποτα.Το κάνει σε κάποιον άλλο αυτό;

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Το φορματ το κάνει και δουλεύει σαν εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος (έχω βάλει έναν 160gb) αλλά αν τον βάλω στον υπολογιστή για να μεταφέρω σε αυτό κάποια ταινία (από τον υπολογιστή) ο υπολογιστής δεν τον βλέπει (δεν θυμάμαι αν το βλέπει ο ES στο boxερακι).
      Προς το παρόν τον έχω επάνω με φορματ απο τον υπολογιστή ώστε να το βλέπει σαν αποθηκευτικό χώρο μόνο αλλά έτσι δεν μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές σε αυτόν.
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Πρέπει να το βλέπει το es!

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H kostasc4 έγραψε:

      Το φορματ το κάνει και δουλεύει σαν εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος (έχω βάλει έναν 160gb) αλλά αν τον βάλω στον υπολογιστή για να μεταφέρω σε αυτό κάποια ταινία (από τον υπολογιστή) ο υπολογιστής δεν τον βλέπει (δεν θυμάμαι αν το βλέπει ο ES στο boxερακι).
      Προς το παρόν τον έχω επάνω με φορματ απο τον υπολογιστή ώστε να το βλέπει σαν αποθηκευτικό χώρο μόνο αλλά έτσι δεν μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές σε αυτόν.
      Ναι δεν το βλέπει ούτε εμένα.Μου τον βγάζει σαν Usb Mass Storage και μετά από διαμόρφωση στρώνει

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk