Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Μια και αναφέρθηκε για τον Chrome... Τον έχω δοκιμάσει! Χειροκίνητα το κάνεις αλλά είναι δύσκολος στη χρήση! Για browsing χρησιμοποιώ τον puffin που υπάρχει στο playstore!

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H tassosmer έγραψε:

      Μια και αναφέρθηκε για τον Chrome... Τον έχω δοκιμάσει! Χειροκίνητα το κάνεις αλλά είναι δύσκολος στη χρήση! Για browsing χρησιμοποιώ τον puffin που υπάρχει στο playstore!

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Λογικό για αυτό και δεν το έχουν στο Play Store (android tv) γιατί δεν έχουν ακόμη έκδοση προφανώς η οποία να είναι κατάλληλα σχεδιασμένη για android tv.

      Να πω ακόμη πως το Mi Box S δεν έχει mouse mode όπως έχουν κάποια άλλα tv box τα οποία τρέχουν android σαν αυτό που έχουμε στα κινητά μας. Που και πάλι είναι δύσχρηστα.

      Το Mi Box S έχει android tv το οποίο σημαίνει ότι στο Play Store θα βρεις εφαρμογές οι οποίες είναι σχεδιασμένες για αυτό (δηλαδή να είναι ευκολόχρηστες στο χειρισμό και να προβάλλονται ωραία σε μεγάλες οθόνες).
    • Ο/H tassosmer έγραψε:

      Μια και αναφέρθηκε για τον Chrome... Τον έχω δοκιμάσει! Χειροκίνητα το κάνεις αλλά είναι δύσκολος στη χρήση! Για browsing χρησιμοποιώ τον puffin που υπάρχει στο playstore!

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      και λειτουργει καλυτερα για την χρηση που τον θελω?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H tassosmer έγραψε:

      Μια και αναφέρθηκε για τον Chrome... Τον έχω δοκιμάσει! Χειροκίνητα το κάνεις αλλά είναι δύσκολος στη χρήση! Για browsing χρησιμοποιώ τον puffin που υπάρχει στο playstore!

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Λογικό για αυτό και δεν το έχουν στο Play Store (android tv) γιατί δεν έχουν ακόμη έκδοση προφανώς η οποία να είναι κατάλληλα σχεδιασμένη για android tv.
      Να πω ακόμη πως το Mi Box S δεν έχει mouse mode όπως έχουν κάποια άλλα tv box τα οποία τρέχουν android σαν αυτό που έχουμε στα κινητά μας. Που και πάλι είναι δύσχρηστα.

      Το Mi Box S έχει android tv το οποίο σημαίνει ότι στο Play Store θα βρεις εφαρμογές οι οποίες είναι σχεδιασμένες για αυτό (δηλαδή να είναι ευκολόχρηστες στο χειρισμό και να προβάλλονται ωραία σε μεγάλες οθόνες).
      τι σημαινει στην πραξη δηλαδη η ελλειψη mouse mde?αν συνδεσω ποντικι δεν θα δουλευει σωστα?
    • Ο/H apostatis έγραψε:

      τι σημαινει στην πραξη δηλαδη η ελλειψη mouse mde?αν συνδεσω ποντικι δεν θα δουλευει σωστα?
      Το mouse mode το έχω συναντήσει σε μερικά TV box τα οποία το έχουν στο τηλεκοντρόλ τους και εμφανίζεται mouse στην οθόνη. (Το Mi Box S δεν έχει τέτοια επιλογή).

      Ποντίκι δεν έχω συνδέσει στο Mi Box S για να σου πω αν και πως λειτουργεί. Δεν το έχω χρειαστεί.

      Έχει τύχει να μου αναφέρει καποιος για άλλο TV box ότι έχει συνδέσει ποντίκι επάνω και παίζει κανονικά.
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Και από τον puffin έχω βάλει link για αγώνα! Έχεις ποντίκι και το πας όπου θέλεις! Με το kodi βέβαια κάνεις ότι θέλεις! Έχω παραγγείλει πληκτρολόγιο από banggood για να το συνδέσω και να κάνω τη δουλειά μου πιο εύκολα!

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα κι από μένα παιδιά. Στο kodi γνωρίζουμε κάποιο add on για lives streaming αγώνων ;
      Επίσης στα πρώτα Post κάποιος φίλος ρώτησε για το πλήκτρο Live τι ρόλο παίζει,αλλα δεν απαντήθηκε. Γνωρίζει κάποιος να μας πει; μιλάω για το mi box S!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H savchr έγραψε:



      Επίσης στα πρώτα Post κάποιος φίλος ρώτησε για το πλήκτρο Live τι ρόλο παίζει,αλλα δεν απαντήθηκε. Γνωρίζει κάποιος να μας πει; μιλάω για το mi box S!
      Το TV Box έχει μια εφαρμογή προεγκατεστημένη την Google live η οποία από ότι διάβασα στην περιγραφή της είναι για να βλέπεις live προγράμματα. Προφανώς με αυτό το κουμπί πρέπει να γίνεται εκκίνηση αυτής της εφαρμογής. Όμως από ότι καταλαβαίνω αυτή η εφαρμογή δεν πρέπει να παίζει στην χώρα μας.

      Ακόμη κάτι νομίζω είχα βρει στις οδηγίες για αυτό το κουμπί αλλά δεν θυμάμαι καθαρά να σου πω τι.

      Αν βρω κάτι σίγουρο θα επανέλθω.
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H savchr έγραψε:



      Επίσης στα πρώτα Post κάποιος φίλος ρώτησε για το πλήκτρο Live τι ρόλο παίζει,αλλα δεν απαντήθηκε. Γνωρίζει κάποιος να μας πει; μιλάω για το mi box S!
      Το TV Box έχει μια εφαρμογή προεγκατεστημένη την Google live η οποία από ότι διάβασα στην περιγραφή της είναι για να βλέπεις live προγράμματα. Προφανώς με αυτό το κουμπί πρέπει να γίνεται εκκίνηση αυτής της εφαρμογής. Όμως από ότι καταλαβαίνω αυτή η εφαρμογή δεν πρέπει να παίζει στην χώρα μας.

      Ακόμη κάτι νομίζω είχα βρει στις οδηγίες για αυτό το κουμπί αλλά δεν θυμάμαι καθαρά να σου πω τι.

      Αν βρω κάτι σίγουρο θα επανέλθω.
      Το live channels για να παίξει πρέπει να κάνεις πρώτα εγκατάσταση μια άλλη εφαρμογή την tvirl και περνάς μέσα αρχείο m3u και παίζει iptv κανάλια ανάλογα ποια έχει μέσα η λίστα

      Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H savchr έγραψε:

      Επίσης στα πρώτα Post κάποιος φίλος ρώτησε για το πλήκτρο Live τι ρόλο παίζει,αλλα δεν απαντήθηκε. Γνωρίζει κάποιος να μας πει; μιλάω για το mi box S!
      αναζήτησε στο Google Σε τι Χρησιμεύει το Κουμπί Live στο Τηλεκοντρόλ του Xiaomi Mi Box S; και θα βρεις οδηγό
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H apostatis έγραψε:

      τι σημαινει στην πραξη δηλαδη η ελλειψη mouse mde?αν συνδεσω ποντικι δεν θα δουλευει σωστα?
      Το mouse mode το έχω συναντήσει σε μερικά TV box τα οποία το έχουν στο τηλεκοντρόλ τους και εμφανίζεται mouse στην οθόνη. (Το Mi Box S δεν έχει τέτοια επιλογή).

      Ποντίκι δεν έχω συνδέσει στο Mi Box S για να σου πω αν και πως λειτουργεί. Δεν το έχω χρειαστεί.

      Έχει τύχει να μου αναφέρει καποιος για άλλο TV box ότι έχει συνδέσει ποντίκι επάνω και παίζει κανονικά.
      Έχω ένα mi mouse. Στο mi box 3 δούλευε κανονικά. Στο mi box s αν και συνδέθηκε, δεν βλέπω πουθενά κέρσορα. Και στις δύο περιπτώσεις συνδέθηκε με Bluetooth

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Κανένα USB hub με ethernet που να παίζει με το Mi box s, έχει δοκιμάσει κανείς?

      Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk