Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H PrisonBreak έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά έβαλα το Puffin Web Browser αλλά δεν με αφήνει να κατεβάσω αρχεία. Καμμία ιδέα ;
      Κατέβασε τον TV Bro, για μένα ο καλύτερος browser για Android TV
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα usb tv stick σαν το AVerMedia AVerTV Volar HD 2 AVerMedia-AVerTV-Volar-HD-2.html για λήψη των επίγειων καναλιών στο box. Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι αντίστοιχο και αν ναι πως ήταν η εμπειρία του?
    • Εδώ και καμία βδομάδα ξεκίνησε να αναβοσήνει η οθόνη στα καλά καθούμενα. Το καλώδιο που χρησιμοποιώ είναι αυτό της συσκευής. Συμβαίνει σε όλα τα πράγματα youtube-ertflix ταινίες από σκληρό στα πάντα. Ξέρει κανείς τι τρέχει;
    • Για αρχή δοκιμή σε άλλη θύρα HDMI της TV
      στην συνεχεία δοκιμή σε άλλη TV
      και τέλος αλλαγή καλωδίου HDMI
      Αν τίποτα από τα 3 δεν δουλέψει, ξαναγράψε μας να το δούμε ποιο βαθιά το θέμα
      Αν κάτι από τα 3 δουλέψει πάλι γράψε μας για να μάθουμε τι έφταιγε
    • Άλλαξα θύρα HDMI πρώτα και έκανε πάλι τα ίδια. Μετά άλλαξα καλώδιο (είχα το δικό του καλώδιο) με ένα φτηνιάρικο που είχα πρόχειρο κι όλα μια χαρά.

      Ευχαριστίες!
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα. Έχω το Mi Box s εδώ και λίγο καιρό και πρόσφατα σύνδεσα και ένα usb to ethernet adapter της TP Link για να έχω ενσύρματο δίκτυο. Από τότε όμως το box κανει ξαφνικά επανεκκινησεις και αρκετά συχνά. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει και ποια η λύση; Έχω κάνει και επαναφορά και όλα τα updates. Ευχαριστώ!
    • Καλησπέρα ομάδα. Έχω το box s περίπου ένα χρόνο τώρα και δούλευε ρολόι μέχρι την τελευταία αναβάθμιση. Ενώ βλέπω ταινία στο netflix η στο cosmote tv κάνει επανακινηση κάθε 10-20' περίπου. Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί αυτό το πρόβλημα. Υπαρχή κάποια λύση;
      Δεν θέλω να κάνω επαναφορά γιατί έχω περάσει το kodi.
    • Ο/H xristos9 έγραψε:

      Καλησπέρα ομάδα. Έχω το box s περίπου ένα χρόνο τώρα και δούλευε ρολόι μέχρι την τελευταία αναβάθμιση. Ενώ βλέπω ταινία στο netflix η στο cosmote tv κάνει επανακινηση κάθε 10-20' περίπου. Δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί αυτό το πρόβλημα. Υπαρχή κάποια λύση;
      Δεν θέλω να κάνω επαναφορά γιατί έχω περάσει το kodi.
      Αυτά τα προβλήματα λύνονται , αν λυθούν μόνο επαναφορά εργοστασιακών.
      Πάρε ένα backup του kodi και δοκίμασε

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Update πριν από λίγο

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      ΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Christos Katsoutas έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα usb tv stick σαν το AVerMedia AVerTV Volar HD 2 AVerMedia-AVerTV-Volar-HD-2.html για λήψη των επίγειων καναλιών στο box. Έχει δοκιμάσει κάποιος κάτι αντίστοιχο και αν ναι πως ήταν η εμπειρία του?
      Φίλε μου έχω παρόμοιο (ποιο παλιό μοντέλο) στο pc και δουλεύει άψογα. Δεν ξέρω βέβαια πως θα σου συμπεριφερθεί στο box ανάλογα και με τι εφαρμογή θα το τρέξεις (λογικά έχει δικιά του για android - δοκίμασε πρώτα να την βάλεις στο box να δεις αν στην ανοίγει κλπ και μετά το αγοράζεις!!Γενικότερα η AverMedia ειναι πολύ γνωστή μάρκα και αξιόπιστη για τέτοιου είδους αντάπτορες antennas κλπ κλπ

      Ο/H GeoGeo45 έγραψε:

      Καλησπέρα. Έχω το Mi Box s εδώ και λίγο καιρό και πρόσφατα σύνδεσα και ένα usb to ethernet adapter της TP Link για να έχω ενσύρματο δίκτυο. Από τότε όμως το box κανει ξαφνικά επανεκκινησεις και αρκετά συχνά. Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει και ποια η λύση; Έχω κάνει και επαναφορά και όλα τα updates. Ευχαριστώ!
      Το εν λόγο ethernet adapter το δοκίμασες και κάπου αλλού σε άλλη συσκευή να δεις αν εκεί δουλεύει σωστά μπας και φταίει αυτό ?? Αν ναι δοκίμασε να βάλεις στο box ένα στικάκι usb hub και δοκίμασε μετά να το συνδέσεις μέσο αυτού. Διαφορετικά τραβάει πολύ ρεύμα για να λειτουργήσει σωστά και γιαυτό πιστεύω στα κάνει αυτά τα κουλά.

      Ο/H paiktaras έγραψε:

      Update πριν από λίγο
      Μόλις το πήρα και εγώ στο δικό μου παικταρά μου άντε ωραία μια χαρά έστω και λίγο αργά η υποστήριξη υπάρχει !!


      Παιδιά θέλω να σας πω και εγώ το δικό μου ξαφνικό πρόβλημα, θα το περιγράψω όσο μπορώ καλύτερα και όποιος θέλει ας πει κάποια ιδέα τι και πώς..!!
      Έχω θέμα με το scroll του xiaomi bluetooth χειριστηρίου. Στο αρχικό μενού εκεί που δείχνει την 1η μαμά μπάρα εφαρμογών από το στρογγυλό σταυρό του
      χειριστηρίου ξαφνικά μου πάει μόνο δεξιά - αριστερά.Να πάει πάνω κάτω στα άλλα κανάλια που έχω βάλει δεν πάει ούτε στην πάνω μπάρα για να μπω στης
      φωνητικές η play store η ρυθμίσεις. Με αφήνει μόνο δεξιά αριστερά.

      Όλα τα άλλα κουμπιά λειτουργουν κανονικά αλλά το κουλό είναι ότι όταν πατάω το κουμπί με της τελιτσες και βλέπω ολα τα apps εκει πάει πάνω κάτω, δεξιά
      αριστερά η αν βάλω κάποιο launcher και εκεί το ίδιο (τα επιλέγω με το ποντίκι) η αν μπω ρυθμίσεις μια χαρά σκρολαρει μόνο στο μενού το κάνει ξαφνικά!!
      Άλλαξα μπαταρίες, έκανα επανεκκινήσεις, αποσύνδεσα και ξανά σύνδεσα το ασύρματο χειριστήριο του 2 φορές, έκανα update, άλλαξα θέση στο usb hub, το
      δοκίμασα και χωρίς καθόλου hub αλλά τίποτα. Και χειριστήριο στο κινητό έβαλα - android remote controll (το γνωστό) αλλά τίποτα.

      Πάει πουθενά το μυαλό σας ..?? :S Δηλαδή αν δεν έχω ποντίκι-κέρσορα δεν μπορώ να μπω ούτε στης ρυθμίσεις ούτε να το χειριστώ σωστά.Λέτε να φταίει
      κάποια από της τελευταίες εφαρμογές που έβαλα να αρχίσω να δοκιμάζω ανάποδα να της βγάζω μία μία?? Αλλά μέχρι πριν λίγο διάστημα ήταν κομπλέ.. ?(
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...


      Xiaomi Redmi note 12 Pro :thumbsup: s21u Γιώργος