Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Achilleas1956 έγραψε:

      Καλησπέρα.
      Για εξυπηρέτηση φίλου , Υπάρχει κάποια ρύθμιση για μεγάλωμα των υπότιτλων?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Για ποια εφαρμογή μιλάμε;

      Αυτό έχει να κάνει καθαρά με την εφαρμογή που χρησιμοποιείς.
    • Καλησπέρα!

      Σκέφτομαι να αγοράσω το Mi box S, λογο του είναι από τα λίγα TV boxes που παίζουν εγγυημένα HD+ Netflix.

      Αλλά, εκτός από το Netflix θα ήθελα να βάλω και κάποιο έτοιμο build για ταινίες στο Kodi και να βλέπω livestreams στο twitch.

      Όλα αυτά θα αναπαράγονται σε τηλεόραση 42' Full HD.

      Θα ήθελα λοιπόν να μου πει κάποιος κάτοχος εάν μπορεί να με καλύψει το mi box s.
    • Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H Achilleas1956 έγραψε:

      Καλησπέρα.
      Για εξυπηρέτηση φίλου , Υπάρχει κάποια ρύθμιση για μεγάλωμα των υπότιτλων?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Για ποια εφαρμογή μιλάμε;

      Αυτό έχει να κάνει καθαρά με την εφαρμογή που χρησιμοποιείς.
      Στο NETFLIX

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Achilleas1956 έγραψε:

      Ο/H bagb88 έγραψε:

      Ο/H Achilleas1956 έγραψε:

      Καλησπέρα.
      Για εξυπηρέτηση φίλου , Υπάρχει κάποια ρύθμιση για μεγάλωμα των υπότιτλων?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Για ποια εφαρμογή μιλάμε;
      Αυτό έχει να κάνει καθαρά με την εφαρμογή που χρησιμοποιείς.
      Στο NETFLIX
      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Όσο αφορά το Netflix θα συνδεθείς στον λογαριασμό σου στο web page του Netflix. Στο μενού θα επιλέξεις "Λογαριασμός". Έπειτα θα πας στο "Το προφίλ μου" και μετά "Εμφάνιση υποτίτλων".

      Να σου τονίσω πως αυτό δεν το κάνεις από την εφαρμογή στο TV Box. Ακόμη by befault το Netflix έχει το μεσαίο μέγεθος. Σε δοκιμή που έκανα και εγώ για το μεγάλο μέγεθος που έχει δεν μου άρεσε γιατί ήταν πάρα πολύ μεγάλα.
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Και εγώ να πω ότι για το Netflix γίνεται η ρύθμιση για τους υπότιτλους εντός της εφαρμογής αλλά σε ανοίγει σε παράθυρο στο browser που χρησιμοποιείς. Και επίσης όπως το παραπάνω παιδί και εμένα δεν μου άρεσε η πιο μεγαλη γραμματοσειρά και επέστρεψα στην κανονική τους!

      Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
      Για την δική μου περιέργεια στις άλλες εφαρμογές γίνεται αλλιώς ή σε κάθε εφαρμογή ακολουθούμε την ίδια διαδικασία?

      Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Achilleas1956 έγραψε:

      Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
      Για την δική μου περιέργεια στις άλλες εφαρμογές γίνεται αλλιώς ή σε κάθε εφαρμογή ακολουθούμε την ίδια διαδικασία?

      Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Να σου πω την αλήθεια δεν χρειάστηκε να το δω κάπου αλλού. Αλλά καφέ εφαρμογή ή πρόγραμμα μπορεί να διαφέρει. Για παράδειγμα στο VLC στον υπολογιστή το μέγεθος το αλλάζεις από τις ρυθμίσεις του VLC και είναι λογικό γιατί από εκεί παίζεις την ταινία.

      Τώρα στο Netflix κάνεις αλλαγή στο λογαριασμό σου απευθείας.
    • Διαφήμιση
    • μπορω να βαλω ταινια απο στικακι και με καποιο τροπο να βρει η διαβασει περασμενους,ελληνικους υποτιτλους?
    • Ο/H Silky21 έγραψε:

      μπορω να βαλω ταινια απο στικακι και με καποιο τροπο να βρει η διαβασει περασμενους,ελληνικους υποτιτλους?
      Μπορεις να βάλεις οτιδήποτε με φλασάκι απλά θες ένα file manager να βάλεις πρώτα από το play store π.χ. ES explorer.

      Μετά την ταινία θα την παίξεις όπως και στο pc λογικά. Δηλαδή οι υπότιτλοι να έχουν το ίδιο όνομα με την ταινία (μην αλλάξεις όμως την κατάληξη .srt). Βάζεις και το VLC και λογικά θα το παίξει.
    • γεια σας θελω κι εγω να αγορασω το mi box s και θελω να ρωτησω αν εγκαταστησω τον chrome θα μπορω να βλεπω ταινιες online απο διαφορα site και να παρακολουθω live streaming αγωνες οπως κανω απο τον υπολογιστη μου?
      η ταχυτητα μου ειναι 50αρα με καλυπτει το wifi του box?
      ευχαριστω
    • Διαφήμιση
    • Ο/H apostatis έγραψε:

      γεια σας θελω κι εγω να αγορασω το mi box s και θελω να ρωτησω αν εγκαταστησω τον chrome θα μπορω να βλεπω ταινιες online απο διαφορα site και να παρακολουθω live streaming αγωνες οπως κανω απο τον υπολογιστη μου?
      Καλημέρα,

      δεν νομίζω πως θα έχεις κάποιο πρόβλημα, θα λειτουργήσει κανονικά. Αν και δεν το έχω δοκιμάσει και δεν κάνω τέτοια χρήση. Ακόμη και αν τύχη να διαπιστώσεις κάποιο πρόβλημα έχεις την δυνατότητα να κάνεις cast στο tv box από το pc σου.

      Το Chrome να σου πω ότι θα το βάλεις εσύ από μόνο σου στο tv box. Δεν το έχει στο Play Store για android tv.


      Ο/H apostatis έγραψε:



      η ταχυτητα μου ειναι 50αρα με καλυπτει το wifi του box?
      ευχαριστω
      Η ταχύτητα σου είναι μια χαρά. Το wifi μην το φοβάσαι και τόσο. Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να σου τύχη είναι να το έχεις μακρυά από το router να παίζεις στα 2.4GHz και να σε παρεμβάλουν τα γειτονικά wifi.

      Σ' αυτή την περίπτωση μπορείς να αλλάξεις το κανάλι που εκπέμπει το router σου και η καλύτερη λύση είναι να το συνδέσεις στα 5GHz αρκεί να το υποστηρίζει το router σου.

      Από προσωπική εμπειρία να σου πω ότι το δουλεύω στα 2.4GHz σε περιοχή με πάρα πολλά wifi βέβαια προσπαθώ να το έχω σε ελεύθερο κανάλι και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Η γραμμή μου είναι adsl στα 13Mbps και παίζει FHD χωρίς κανένα πρόβλημα.