Διαφήμιση

Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα!

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • φίλε αυτό έχω και για να δω 1080 κατέβασα το apk apo xda αλλιώς δεν έπαιζε. Αλλά με κάλυψες στο τέλος για τα xiaomi tv boxs thanks
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Αν βάλω το φλασάκι απευθείας στο mi box μπορώ να το ορίσω ως εσωτερικό χώρο και το βλέπω με το όνομα που έχει! Αν βάλω usb hub το βλέπω ως usb005 π.χ. και δεν μπορώ να το ορίσω ως εσωτερικό χώρο! Είναι φυσιολογικό ή φταίει το usb hub;

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Καλημέρα. Για να επεκτείνω λίγο το σήμα μου να πάρω το wifi extender 2 της xiaomi? Δεν έχω vdsl (ακόμα), εάν κάνω την αλλαγή σε vdsl με καλύπτει το extender ξέρει κάποιος?

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tassosmer έγραψε:

      Αν βάλω το φλασάκι απευθείας στο mi box μπορώ να το ορίσω ως εσωτερικό χώρο και το βλέπω με το όνομα που έχει! Αν βάλω usb hub το βλέπω ως usb005 π.χ. και δεν μπορώ να το ορίσω ως εσωτερικό χώρο! Είναι φυσιολογικό ή φταίει το usb hub;

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Από ότι κατάλαβα από το μήνυμα σου όταν βάζεις μόνο του το φλασάκι παίζει κανονικά ενώ όταν έχεις το USB hub τότε δεν το βλέπει;

      Το USB το θες να το έχεις ως μονιμη επέκταση του αποθηκευτικού χώρου του TV box;
    • Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Καλημέρα. Για να επεκτείνω λίγο το σήμα μου να πάρω το wifi extender 2 της xiaomi? Δεν έχω vdsl (ακόμα), εάν κάνω την αλλαγή σε vdsl με καλύπτει το extender ξέρει κάποιος?

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Είσαι λίγο off topic... Παρόλα αυτά WiFi extender μπορείς να βάλεις για να επεκτείνεις το WiFi σήμα στον χώρο σου.

      Δεν έχω δει τι ταχύτητες υποστηρίζει το συγκεκριμένο extender αλλά δεν νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα. Πλέον όλα τα καινούργια WiFi (router, extender, κτλ) υποστηρίζουν μεγάλες ταχύτητες συνδέσεις. Βέβαια πάντα παίζει ρόλο και ο χώρος όπως και οι παρεμβολές.

      Άρα είτε έχει VDSL είτε ADSL δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Πλέον ότι εκπέμπει WiFi στα 5GHz στο ac mode έχει ταχύτητες κοντά στα 500Mbps. Οπότε αν πούμε ότι θα έχεις μια VDSL 50/5 τότε δεν έχεις κανένα προβλημα.
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      @bagb88 θέλω να το ορίσω ως εσωτερικό χώρο αποθήκευσης! Όταν το βάλω μόνο του, απευθείας πάνω στο mi box, στο μενού έχω τη δυνατότητα του ορισμού! Όταν το έχω πάνω σε ένα usb hub ναι μεν έχω πρόσβαση στα περιεχόμενα του αλλά η δυνατότητα του ορισμού του ως αποθηκευτικού χώρου έχει φύγει! Θα δοκιμάσω και με ένα άλλο hub!

      Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Στο Kodi η αρκετά μεγάλη καθυστέρηση που έχω είναι φυσιολογική ή έχω κάνει κάτι λάθος και σέρνεται; Η γραμμή πιάνει τα 15mbps.

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Στο Kodi η αρκετά μεγάλη καθυστέρηση που έχω είναι φυσιολογική ή έχω κάνει κάτι λάθος και σέρνεται; Η γραμμή πιάνει τα 15mbps.

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Η γραμμή σου με 15Mbps είναι μια χαρά.

      Πρέπει να προσέξεις κάποια πραγματα όσο αφορά για την γραμμή σου.
      1. Όταν παρακολουθείς υπάρχει κάποια άλλη συσκευή που θα μπορούσαμε να πούμε ότι κάνει μεγάλη κατανάλωση σε bandwidth;
      2. Υπάρχει περίπτωση η γραμμή σου να εμφανίζει πολλά λαθη;
      3. Πώς είναι γενικά σε άλλες συσκευές η παρακολούθηση HD ή FHD video (π.χ. στο YouTube);
      4. Στο TV Box έχεις κάποια άλλη εφαρμογή για να δεις πως παίζει (π.χ. Netflix);

      Από ότι καταλαβαίνω στο Kodi μιλάμε τώρα ότι παρακολουθείς σπασμένο περιεχόμενο ταινίες ή αγώνες έτσι δεν είναι;
      Άρα είναι και λίγο λογικό ρε παιδιά να σου κάνει νερά.
    • Καλησπερα.
      Μια ερωτηση , εχω μολις μια μερα το Xiaomi Mibox S και δεν μπορω να βρω το πως κλεινει πλήρως (shutdown ) .
      Με ενα πατημα παει σε Sleep και με παρατεταμενο πατημα βγαζει για να πατησεις για restart .
      Εψαξα τις ρυθμισεις μηπως εχει καποια για το Power μπουτον αλλα δεν εχει .
      Καποια βοηθεια ?


      Και επισης καποια καλη εφαρμογη για αυτο που να μπορεις να κανεις kill τις διεργασιες προγραμματα που τρεχουν στην μνημη ?
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Δεν υπάρχει shutdown παρά μόνο sleep

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H villasg έγραψε:

      Καλησπερα.
      Μια ερωτηση , εχω μολις μια μερα το Xiaomi Mibox S και δεν μπορω να βρω το πως κλεινει πλήρως (shutdown ) .
      Με ενα πατημα παει σε Sleep και με παρατεταμενο πατημα βγαζει για να πατησεις για restart .
      Εψαξα τις ρυθμισεις μηπως εχει καποια για το Power μπουτον αλλα δεν εχει .
      Καποια βοηθεια ?


      Και επισης καποια καλη εφαρμογη για αυτο που να μπορεις να κανεις kill τις διεργασιες προγραμματα που τρεχουν στην μνημη ?

      Ο/H Harrytzo έγραψε:

      Δεν υπάρχει shutdown παρά μόνο sleep

      Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Οπως σου ανέφερε και ο φίλος μας πιο πάνω δεν έχει την επιλογή για να κλείσει εντελώς παρά μόνο να μπλέκει σε αναμονή. Το ίδιο έχει και στο προηγούμενο μοντέλο.

      Φίλε μου δεν χρειάζεσαι κάποια εφαρμογή για να σκοτώνεις τις εφαρμογές που έχεις ανοιχτές αλλά δεν τις χρησιμοποιείς εκείνη την στιγμή.
    • Διαφήμιση
    • Xiaomi Mi Box S (TV Box 4) Γενική συζήτηση, απορίες και προβλήματα.

      Καλησπέρα.
      Για εξυπηρέτηση φίλου , Υπάρχει κάποια ρύθμιση για μεγάλωμα των υπότιτλων?

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk