Διαφήμιση

Διάρκεια φόρτισης redmi 6

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Διάρκεια φόρτισης redmi 6

      καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!
      Χρειάζεται όντως τόσες ώρες για πλήρη φόρτιση του κινητού; Ήμουν μαθημένος με την ταχυφόρτιση του redmi note 2 σε λιγότερο από ώρα για φουλ γέμισμα!
      Το 6 από το 15% στο 52% χρειάστηκε κοντά 1ώρα!!
    • Κάτι δεν πάει καλά... Καταρχήν δεν είμαι σίγουρος ότι το Redmi Note 2 υποστηρίζει ταχεία φόρτιση. Δεύτερον το Redmi 6 της γυναίκας με έναν φορτιστή 5V/2A της Samsung γεμίζει σε περίπου 1,5 ώρα από το 10-15%... Ποια rom φοράει το δικό σου; Τι φορτιστή χρησιμοποιείς;
    • Διαφήμιση
    • Αν θες διάβασε εδώ σχετικά με το αν το Note 2 υποστηρίζει fast charge ή όχι:

      Xiaomi Redmi Note 2 Charging Analysis | Xiaomi Redmi Note 2

      Αν ο μαμά φορτιστής είναι ο κλασικός 5V/1A που είχε και το δικό μου Note 6 στη συσκευασία τότε ο χρόνος που βλέπεις είναι σωστός για το Redmi 6 (θεωρητικά θες γύρω στις 3 ώρες για πλήρη φόρτιση).

      Έχεις αλλάξει ποτέ μπαταρία στο Note 2? Παίζει και το ενδεχόμενο να έχει φάει τα ψωμιά της και να φορτίζει μεν γρήγορα αλλά να αποφορτίζεται το ίδιο γρήγορα...
    • Ο/H agmg έγραψε:

      Αν θες διάβασε εδώ σχετικά με το αν το Note 2 υποστηρίζει fast charge ή όχι:

      Xiaomi Redmi Note 2 Charging Analysis | Xiaomi Redmi Note 2

      Αν ο μαμά φορτιστής είναι ο κλασικός 5V/1A που είχε και το δικό μου Note 6 στη συσκευασία τότε ο χρόνος που βλέπεις είναι σωστός για το Redmi 6 (θεωρητικά θες γύρω στις 3 ώρες για πλήρη φόρτιση).

      Έχεις αλλάξει ποτέ μπαταρία στο Note 2? Παίζει και το ενδεχόμενο να έχει φάει τα ψωμιά της και να φορτίζει μεν γρήγορα αλλά να αποφορτίζεται το ίδιο γρήγορα...
      φίλε @agmg ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Όντως τα 1000mA είναι η έξοδος του μαμά φορτιστή οπότε λογικός ο χρόνος. Το θέμα είναι αν είναι ασφαλές να πάω σε μεγαλύτερη έξοδο φορτιστή - έχω έναν 2.4Α. Μόλις το πήρα και ελπίζω να το κρατήσω αρκετά. Το rn2 παρέδωσε πνεύμα και θέλει 70 € επισκευή -μου το χαρίσαν και ήταν με τη μαμά μπαταρία - και γι'αυτό το αντικατέστησα
    • Κοίτα από όσο ξέρω είναι καλό να φορτίζεις αργά αλλά το θέμα είναι και πως και πόσο χρησιμοποιείς το κινητό σου... Αν ας πούμε σου βγάζει τη μέρα και το βάζεις για φόρτιση το βράδυ που πας για ύπνο τότε δε σε ενοχλεί να κάνει και 3 ώρες να φορτίσει. Αν όμως κάνεις φορτίσεις ενδιάμεσα τότε καλό είναι να βάζεις έναν πιο δυνατό φορτιστή για να τελειώνεις μια ώρα αρχύτερα... Φυσικά δεν είμαι κανένας ειδήμων σε θέμα μπαταρίας, φορτίσεων κλπ απλά έτσι το βλέπω εγώ... Πάντως το Redmi 6 είναι μια πολύ καλή συσκευή για τα λεφτά της... Το 3S που είχε η σύζυγος πριν από αυτό έβγαλε γεμάτα 3 χρόνια και ακόμα είναι σε άψογη κατάσταση (απλά αργό για τα σημερινά δεδομένα)... Γενικά τα Xiaomi είναι "σκυλιά"... έχω ακόμα 2 συσκευές Note 2 τις οποίες χρησιμοποιούν οι γιοι μου :D
    • Κι εγώ γι αυτό το πήρα. Μετά την εμπειρία rn2 έπαθα πλάκα και έτσι πήρα αυτό. Θα ήθελα ένα note 5 αλλά λόγω χρημάτων κατέληξα σε αυτό. Το πήρα κοντά 110€ που θεωρώ είναι τσάμπα για τόσο καλό τηλέφωνο. όσο για την μπαταρία θα τη σεβαστώ κ ελπίζω να με βγάλει...
      Ευχαριστώ και πάλι
    • Διαφήμιση