Διαφήμιση
Διαφήμιση

Redmi 6 - bootloop

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Είναι έτοιμες οι 32 νέες XTRV-9.8.15 ROM για την που σας έχoυν σταλθεί μέσω του VIP mail.

Οι ROM για τα MINote2, HMNote5A, HMNote5ALITE, HM4X θα παραδοθούν όταν έχουμε Source.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Έχω κάνει τη διαδικασία για να ξεκλειδώσω το bootloader σε Redmi 6 αλλά μου βγάζει την Περίπτωση 3: Couldn't verify device
      Current account is different from the account info on the device.
      Έχω τσεκάρει το ID και είναι ok.
      Κανένα καλό παιδί έχει καμιά ιδέα τι άλλο μπορώ να κάνω?
      Η συσκευή κάνει bootloop και θέλω να τη φορμάρω.
    • Διαφήμιση
    • Το ID του λογαριασμού που είναι μέσα στην συσκευή, είναι ίδιο με το ID του λογαριασμού με τον οποίο συνδέεσαι στο unlock tool ?
    • Καλημέρα.

Η συσκευή είναι καινούρια δεν έχει μπει κανένας λογαριασμός μέσα. Γι αυτό μου φαίνεται παράξενο το μήνυμα.
    • Redmi 6 - bootloop

Ο/H Beteranos έγραψε:

Καλημέρα.

Η συσκευή είναι καινούρια δεν έχει μπει κανένας λογαριασμός μέσα. Γι αυτό μου φαίνεται παράξενο το μήνυμα.
      Πάμε από την αρχή...

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες για το πως προέκυψε το πρόβλημα του bootloop...
      Από που το έχεις αγοράσει, Ελλάδα ή Κίνα ?
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα.
      Η συσκευή είναι από Ελληνικό e-shop νομίζω global version ή κάτι τέτοιο.
      Όταν το άνοιξα πρώτη φορά είδα ότι η μπαταρία ήταν 20 κάτι % και είπα να το βάλω να φορτίσει πρώτα και μετά να του βάλω λογαριασμούς και τέτοια.
      Το έκλεισα λοιπόν και όταν φόρτισε το έβγαλα για να το ανοίξω πάλι αλλά από τότε κάνει bootloop.
      Φτάνει μέχρι το mi κλείνει και ανοίγει μέχρι να αδειάσει η μπαταρία.
      Ακολούθησα τα βήματα του οδηγού για να του κάνω format με το κινέζικο πρόγραμμα αλλά δε μου βγάζει το παράθυρο που λέει όταν το κουμπώνω πάνω.
      Σκέφτηκα ότι θα είναι κλειδωμένος ο boot loader προσπάθησα μέσω του οδηγού σας πάλι αλλά μου βγάζει ότι ο mi λογαριασμός μου δεν είναι ίδιος με της συσκευής.

Δε μπορώ να καταλάβω τι άλλο μπορώ να κάνω!! Μάλλον θα πάρω την κουρτίνα με το ζονγκ και θα το πετάξω σε κανένα τοίχο να βγάλω το άχτι μου!
    • Ο/H Beteranos έγραψε:

Η συσκευή είναι από Ελληνικό e-shop νομίζω global version ή κάτι τέτοιο
      Από Ελληνικό κατάστημα και το εχεις ακόμη; όπως είναι πίσω να το δουν..