Διαφήμιση

Mi 8 lite (Γενική συζήτηση)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Δεν έχει oled οθόνη όπως το mi8 και δεν υποστηρίζει το ρολόι που αναφέρεις...
      Ουσιαστικά είναι ένα τελείως διαφορετικό τηλέφωνο. Μη τα συγκρίνεις...
    • Είμαι ανάμεσα στο Redmi note 7 και στο Mi 8 Lite και τα δύο σε έκδοση 4/64
      Απο μπαταρία τι λέει το Mi 8 Lite ?
      Με το redmi note 3 kate που εχω τώρα , μετά απο 2 χρόνια , η μπαταρία συνήθως με βγάζει μέχρι το βράδυ.
      Η αλήθεια ειναι οι εχω καμια 150αρια εφαρμογές μέσα.
      Ειδα το μπλε το mi 8 lite και μου άρεσε πολύ. το μόνο που με προβληματίζει είναι η μπαταρία που είναι 3300 και όχι 4000.
    • Mi 8 lite (Γενική συζήτηση)

      Φίλε μου το redmi note 7 είναι ένα κινητό περίπου μηνός.Ποιος να σου δώσει ακριβή εικόνα ??Ότι θα σου πούνε θα είναι με βάση review και συγκριτικά τύπου gsm arena.Για την μπανταρια όντως είναι εμφανές και δεν χρειάζεται κάποιο περετερω σχόλιο. Το redmi note 7 έχει μεγαλύτερη αυτονομία.Αν θα το αγόραζα θα το επερνα μόνο και μόνο για την αυτονομία,το ότι είναι πιο καινούργια συσκευή και για την κάμερα των 48 mpx αν και για εκεί είναι λίγο θολό το τοπίο. Καλημέρα και συγνώμη εάν δεν βοήθησα αλλά εάν δεν δω κάτι με τα μάτια μου δεν μπορώ να πάρω κάποιον στο λαιμό μου.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • RE: Mi 8 lite (Γενική συζήτηση)

      Ο/H akisjes έγραψε:

      Φίλε μου το redmi note 7 είναι ένα κινητό περίπου μηνός.Ποιος να σου δώσει ακριβή εικόνα ??Ότι θα σου πούνε θα είναι με βάση review και συγκριτικά τύπου gsm arena.Για την μπανταρια όντως είναι εμφανές και δεν χρειάζεται κάποιο περετερω σχόλιο. Το redmi note 7 έχει μεγαλύτερη αυτονομία.Αν θα το αγόραζα θα το επερνα μόνο και μόνο για την αυτονομία,το ότι είναι πιο καινούργια συσκευή και για την κάμερα των 48 mpx αν και για εκεί είναι λίγο θολό το τοπίο. Καλημέρα και συγνώμη εάν δεν βοήθησα αλλά εάν δεν δω κάτι με τα μάτια μου δεν μπορώ να πάρω κάποιον στο λαιμό μου.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Καποιος που το εχει πιασει το 7 στα χερια του. Υπαρχουν πολλα παιδια εχω μεσα που ειναι ακρως ενημερωμενοι απο την πρωτη στιγμη.
      Το 7 εχει quick charge ? Αλλο το βλεπω ως ΝΑΙ αλλου ΟΧΙ.
      Το 7 ειναι πλαστικη η πλατη του;


      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    • Ο/H andreasp έγραψε:

      Ο/H akisjes έγραψε:

      Φίλε μου το redmi note 7 είναι ένα κινητό περίπου μηνός.Ποιος να σου δώσει ακριβή εικόνα ??Ότι θα σου πούνε θα είναι με βάση review και συγκριτικά τύπου gsm arena.Για την μπανταρια όντως είναι εμφανές και δεν χρειάζεται κάποιο περετερω σχόλιο. Το redmi note 7 έχει μεγαλύτερη αυτονομία.Αν θα το αγόραζα θα το επερνα μόνο και μόνο για την αυτονομία,το ότι είναι πιο καινούργια συσκευή και για την κάμερα των 48 mpx αν και για εκεί είναι λίγο θολό το τοπίο. Καλημέρα και συγνώμη εάν δεν βοήθησα αλλά εάν δεν δω κάτι με τα μάτια μου δεν μπορώ να πάρω κάποιον στο λαιμό μου.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Καποιος που το εχει πιασει το 7 στα χερια του. Υπαρχουν πολλα παιδια εχω μεσα που ειναι ακρως ενημερωμενοι απο την πρωτη στιγμη.Το 7 εχει quick charge ? Αλλο το βλεπω ως ΝΑΙ αλλου ΟΧΙ.
      Το 7 ειναι πλαστικη η πλατη του;


      Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
      Νομίζω ότι γράφεις σε λάθος μέρος. Τις απαντήσεις που θέλεις δεν θα τις πάρεις εδώ, αν και ο akisjes σε βοήθησε όσο γινόταν. Δες reviews των 2 κινητών και αποφάσισε. Αλλά πραγματικά, δεν καταλαβαίνω που κολλάς.. τον ίδιο προβληματισμό είχε και ένας φίλος τις προηγούμενες μέρες. Στο gsmarena να μπεις να συγκρίνεις και οι διαφορές είναι εμφανείς.. Τσάμπα γράφω, στα έχει πει ήδη ο akisjes πιο πάνω και συνεχίζεις να ρωτάς λες και θα σου δώσουν καλύτερη απάντηση..
    • Καλησπέρα σε όλους και σε ολες

      Έχω εδώ και περίπου δύο εβδομάδες το mi 8 lite και ομολογώ ότι δεν μετάνιωσα καθόλου αυτήν την αγορά! (Ήρθα από samsung galaxy s6 edge)
      Καμία σχέση με το προηγούμενο κινητό, ενώ νόμιζα ότι απλά θα έχει λίγο καλύτερες επιδόσεις τελικά με εβγαλε ασπροπροσωπο και το πάταγε κατά κρατος!
      Όσο για την μπαταρία. Έρχομαι από κινητό το οποίο είχε 2600mah και το φορτιζα δύο φορές τη μέρα. Στο συγκεκριμένο κινητό με βαριά χρήση ( ανοιχτό 4g σχεδόν όλη μέρα στο facebook/Instagram και παιχνίδια ) βγάζει άνετα μια μερα.
      Όσο για την οθόνη συγκριτικά με το προηγούμενο μου φαίνεται πιο καλή ασχέτως που δεν είναι amoled όπως το s6 και κάτω από τον ήλιο φαίνεται μια χαρά.
      Το ηχείο πολύ καλό τόσο η ποιότητα όσο και η ένταση του ηχείου.
      Η κάμερα πολύ καλή ιδίως η μπροστινή!( Εν αναμονή έγκρισης αιτήματος για ξεκλείδωμα bootloader ώστε να περάσω gcam και να στείλω διάφορες stock/gcam) το μόνο παράπονο που έχω στην κάμερα είναι ότι στο βίντεο κάνει ένα zoom που δεν ξέρω πως να το αφαιρέσω ( αν κάποιος ξέρει θα με βοηθούσε πολύ αν μου έλεγε πως να αφαιρέσω αυτό το zoom ) εκτός από το βίντεο το κάνει και στο messenger/Instagram.
      Ελπίζω να μη σας κούρασα πολύ με την εμπειρία μου πάνω στο συγκεκριμένο κινητό και ελπίζω να βοηθήσει το συγκεκριμένο ποστ όποιον έχει αμφιβολία στο να το αγοράσει!
      Αυτά από εμένα

      Θάνο έχω κάνει αναβάθμιση σε Android 9
    • Διαφήμιση
    • Παιδια καλησπερα εχω ενα mi8 lite και θελω να του περασω fastboot rom απο το xiaomi mi flash γινεται ομως το κινητο εχει κλειδωμενο bootloader?
    • Διαφήμιση
    • Χθες το απόγευμα το πήρα και δεν έχω ακόμη άποψη.Αλλά κάνοντας από περιέργεια έλεγχο του ΙΜΕΙ βλέπω να έχει snapdragon 710...εκτός και αν κάνω λάθος.Καλύτερος ή χειρότερος δεν ξέρω