Διαφήμιση

Πρόβλημα με Xiaomi redmi 5

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πρόβλημα με Xiaomi redmi 5

      Γεια σας καταρχήν ευχαριστώ πολύ την κοινότητα για την αποδοχή ως μέλος και χαιρετίζω όλα τα μέλη της.Θα ήθελα να σας παραθέσω εδώ ένα πρόβλημα που έχω με το δικό μου Xiaomi redmi 5 που αγόρασα πριν ένα μήνα περίπου. Προ ημερών ανακάλυψα ότι όταν τράβηξα ένα βίντεο σε μαγαζί που έπαιζε δυνατά μουσική και πήγα να το ακούσω και να το δω την επόμενη μέρα αυτό ακουγόταν φρικτά παραμορφωμένο στον ήχο του.Δοκίμασα αναπαραγωγή με δυνατή μουσική και στο σπίτι μου το ίδιο ακριβώς πάλι και όσα και να τράβηξα το ίδιο ακριβώς ο ήχος παραμορφωμένος.Οι ρυθμίσεις είναι εντάξει και όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά στην συσκευή. Να παραθέσω επίσης ότι όσα βίντεο μου έχουν σταλεί όσο δυνατά και αν έχουν αναπαραχθεί η συσκευή μου τα παίζει κανονικά χωρίς παραμόρφωση.Το πρόβλημα είναι στην δική μου συσκευή κατά την εγγραφή βίντεο από εμένα.Χθες επέστρεψα την συσκευή μου στο κατάστημα αγοράς της για να αποσταλεί για τεχνικό έλεγχο και αποκατάσταση του προβλήματος καθώς καλύπτεται από την εγγύηση της εταιρείας και περιμένω τα αποτελέσματα. Περιμένω τις γνώμες σας και τις απόψεις σας και τυχόν δική σας εμπειρία σε κατοχή του αντίστοιχου μοντέλου. Σας ευχαριστώ πολύ......
    • Έχει αναφερθεί και σε άλλες συσκευές πρόβλημα με την εγγραφή του ήχου, δεν πιστεύω ότι είναι πρόβλημα hardware, μάλλον software :/

      Καλά έκανες όμως και το πήγες πίσω για έλεγχο :)
    • Ο/H NasDriver έγραψε:

      Καλά έκανες όμως και το πήγες πίσω για έλεγχο
      Διαφωνώ Ανέστη.
      Αρχικά να πω ότι αν το κατάστημα που την αγόρασες την συσκευή ειναι ενημερωμένο για το θέμα δεν θα κάνει απολύτως τίποτα.
      Έτσι είναι αυτές οι συσκευές δυστυχώς , ακόμη και άλλη καινούρια να πάρεις θα έχεις το ίδιο ακριβώς πρόβλημα.,
      Η xiaomi άρχισε λίγο να το βελτιώνει σε κινητά ακριβότερα σειρά snapdragon 821 και μετά... αλλα και πάλι δεν το έχει λύσει τελείως.


    • Διαφήμιση