Διαφήμιση

Πώς κάνω restore το backup μέσα από το TWRP ?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Πώς κάνω restore το backup μέσα από το TWRP ?

      Καλησπέρα σε όλο το φόρουμ.

      Θέλω να φλασαρω το backup που έχω από την τελευταία global rom, μέσα από το TWRP, αλλά δεν το έχω ξανακάνει και κάτι κάνω λάθος,ή για την ακρίβεια μάλλον τα έχω κάνει θάλασσα :D

      Έχω το Redmi Note 3 Pro, είχα περάσει την τελευταία dev ΑΡΩΜΑ ( 8.11.1) , αλλά έπρεπε να κάνω FR γιατί ερχόμουνα από Global και η 8.11.1 είναι CN/Xiaomi.eu .
      Όλα καλά, αλλά αποφάσισα οτι δεν την παλεύω να ξαναστήνω την home screen,οπότε είπα να φλασάρω το Backup.

      Το backup είναι full,είχα τσεκάρει όλα τα partitions όταν το έκανα.

      Μπήκα TWRP,έκανα FR, και έβαλα να φλασάρει το backup με όλα τα partitions και πήγα για ύπνο,αυτά χθές. Ξύπνησα και δεν είχε γίνει τίποτα, είχε μείνει στην οθόνη,

      Running Recovery Commands

      Updating partition details
      done
      Full SELinux support is present.
      MTP Enabled.
      Το διέκοψα με VolUp + Power και booταρα σε system και δεν είχε αλλάξει τίποτα.

      Ξαναμπήκα TWRP,και έσβησα Dalvik,System,Data,Cache.
      Μετά από αυτό το TWRP με λέει οτι δεν υπάρχει OS (λογικό).

      Δοκίμασα να φλασάρω το backup πάλι με όλα τα partions,τίποτα.
      Δοκίμασα να φλασάρω μόνο System,Data,Boot, αν θυμάμαι καλά, πάλι τίποτα.
      Δοκίμασα System,System Image,Data,Boot,πάλι τίποτα.

      Πως στα κομμάτια περνάω πια το backup? ?( Plz HALP γιατί έχω μείνει χωρίς κινητό.
    • Δοκίμασε να κάνεις install ξανά την 8.11.1 και μετά να προσπαθήσεις να κάνεις επαναφορά του backup.

      Επίσης, για να επαναφέρεις ένα backup που έγινε με το TWRP A, α πρέπει να έχεις βάλει και το TWRP A
    • Καλημέρα.

      Πέρασα τελικά την 8.11.8 , όλα καλά.

      Πώς κάνω restore το backup τώρα?
      Images
      • Screenshot_2018-11-10-17-07-48.png

        133,48 kB, 1.080×1.920, viewed 109 times
    • Διαφήμιση