Διαφήμιση

[Miui 10 8.11.1] Διανομή νέων XTRV & ARΩMA ROM για 41 συσκευές

    • Ολοκληρώθηκε
    • ROM
    • Σημαντικό
    • Xiaomi
    • Miui Dev

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H george.var έγραψε:

      Είχα κανει, γιατί δεν μου δούλευε το play store, το πρόβλημα μου δημιουργήθηκε από όταν έγινα vip και πέρασα από το mail την rom και συγκεκριμένα όταν έκανα δεύτερη φορά επανακινηση κινητού...λες να φταίει αυτό?μήπως να ξανακάνω fr? Πάντος ξαναπέρασα πάλι την rom και τα ίδια...
      Δεν έχει σχέση η VIP ROM με την απλή.
      Στο μόνο που διαφέρουν είναι στον Updater που έχει ενεργά τα ΟΤΑ Updates.

      Δοκίμασε να κάνεις Flash την απλή XTRV χωρίς ROOT ...
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Οχι το supersu χρησιμοποιώ πάντα...απλά όταν την πέρασα δούλευε μια χαρά,απλά όταν έκανα για δεύτερη φορά επανακινηση στο κινητό τότε παρατήρησα το πρόβλημα...
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα παιδιά.
      Οπως είχα πει και προχθές και με την προηγούμενη rom 8.10.25 αλλά και με αυτήν γίνεται ένα πολύ παράξενο πράγμα.
      Συνδέω το κινητό στο pc και βλέπει μόνο τα αρχεία που περάστηκαν μετά την εγκατάσταση των παραπάνω rom.
      Δηλαδή αν προϋπήρχαν πχ μέσα στο κινητό 500 τραγούδια η 500 φωτογραφίες πριν περάσω την rom και άλλα 10 τραγούδια και 10 φωτογραφίες που πέρασα μετά την εγκατάσταση της rom όταν συνδέσω το κινητό με το pc θα δείξει ότι έχω μέσα ΜΟΝΟ 10 τραγούδια και 10 φωτογραφίες.
      Ότι περνάω μετά την εγκατάσταση φαίνονται. Ότι προϋπήρχαν δεν φαίνονται.
      Έχει τύχει σε κανέναν από εσάς??
      Πήγα από την xiaomi-miui-hellas-7.0_natrium_arΩma_Stable_V9.5.2.0.zip με καθαρή εγκατάσταση σε αυτες
      Ευχαριστώ
    • Ο/H gthom έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά.
      Οπως είχα πει και προχθές και με την προηγούμενη rom 8.10.25 αλλά και με αυτήν γίνεται ένα πολύ παράξενο πράγμα.
      Συνδέω το κινητό στο pc και βλέπει μόνο τα αρχεία που περάστηκαν μετά την εγκατάσταση των παραπάνω rom.
      Δηλαδή αν προϋπήρχαν πχ μέσα στο κινητό 500 τραγούδια η 500 φωτογραφίες πριν περάσω την rom και άλλα 10 τραγούδια και 10 φωτογραφίες που πέρασα μετά την εγκατάσταση της rom όταν συνδέσω το κινητό με το pc θα δείξει ότι έχω μέσα ΜΟΝΟ 10 τραγούδια και 10 φωτογραφίες.
      Ότι περνάω μετά την εγκατάσταση φαίνονται. Ότι προϋπήρχαν δεν φαίνονται.
      Έχει τύχει σε κανέναν από εσάς??
      Πήγα από την xiaomi-miui-hellas-7.0_natrium_arΩma_Stable_V9.5.2.0.zip με καθαρή εγκατάσταση σε αυτες
      Ευχαριστώ
      δηλαδή στο τηλέφωνο, με την "διαχείρηση αρχείων" βλέπεις και τα παλιά αρχεία να υποθέσω?
      και αν ναι, είναι στον ίδιο φάκελλο πχ παλιά και καινούργια,και σε σύνδεση usb με το PC βλέπεις μόνο τα καινούργια???
    • Ο/H xnikos έγραψε:

      Ο/H gthom έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά.
      Οπως είχα πει και προχθές και με την προηγούμενη rom 8.10.25 αλλά και με αυτήν γίνεται ένα πολύ παράξενο πράγμα.
      Συνδέω το κινητό στο pc και βλέπει μόνο τα αρχεία που περάστηκαν μετά την εγκατάσταση των παραπάνω rom.
      Δηλαδή αν προϋπήρχαν πχ μέσα στο κινητό 500 τραγούδια η 500 φωτογραφίες πριν περάσω την rom και άλλα 10 τραγούδια και 10 φωτογραφίες που πέρασα μετά την εγκατάσταση της rom όταν συνδέσω το κινητό με το pc θα δείξει ότι έχω μέσα ΜΟΝΟ 10 τραγούδια και 10 φωτογραφίες.
      Ότι περνάω μετά την εγκατάσταση φαίνονται. Ότι προϋπήρχαν δεν φαίνονται.
      Έχει τύχει σε κανέναν από εσάς??
      Πήγα από την xiaomi-miui-hellas-7.0_natrium_arΩma_Stable_V9.5.2.0.zip με καθαρή εγκατάσταση σε αυτες
      Ευχαριστώ
      δηλαδή στο τηλέφωνο, με την "διαχείρηση αρχείων" βλέπεις και τα παλιά αρχεία να υποθέσω?
      και αν ναι, είναι στον ίδιο φάκελλο πχ παλιά και καινούργια,και σε σύνδεση usb με το PC βλέπεις μόνο τα καινούργια???
      Ακριβώς έτσι . Δεν είναι κουφό??

      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλησπέρα
      Ούτε σε αυτή (όπως και στην προηγούμενη) την ρομ λειτουργεί η Google camera. Να υποθέσω πως έχει θέμα με το China source ;
      Και τα μηνύματα πλέον είναι με 70 χαρακτήρες (από 160).
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα και από εμένα
      Εγκατάσταση σε kate ολα καλά εκτός ότι πολλές φορές χρειάζεται πάτημα 2 φορές για να κλειδώσει το τηλέφωνο.....
      Έχει κανείς παρόμοιο προβλήμα??
    • Ο/H gthom έγραψε:

      Ο/H xnikos έγραψε:

      δηλαδή στο τηλέφωνο, με την "διαχείρηση αρχείων" βλέπεις και τα παλιά αρχεία να υποθέσω?και αν ναι, είναι στον ίδιο φάκελλο πχ παλιά και καινούργια,και σε σύνδεση usb με το PC βλέπεις μόνο τα καινούργια???
      Ακριβώς έτσι . Δεν είναι κουφό??
      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      οι ονομασίες των αρχείων είναι normal όπως πριν? σε τι λειτουργικό συνδέεις το τηλέφωνο με το usb? στικάκι OTG τα βλέπει όλα?
    • Ο/H xnikos έγραψε:

      Ο/H gthom έγραψε:

      Ο/H xnikos έγραψε:

      δηλαδή στο τηλέφωνο, με την "διαχείρηση αρχείων" βλέπεις και τα παλιά αρχεία να υποθέσω?και αν ναι, είναι στον ίδιο φάκελλο πχ παλιά και καινούργια,και σε σύνδεση usb με το PC βλέπεις μόνο τα καινούργια???
      Ακριβώς έτσι . Δεν είναι κουφό??
      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      οι ονομασίες των αρχείων είναι normal όπως πριν? σε τι λειτουργικό συνδέεις το τηλέφωνο με το usb? στικάκι OTG τα βλέπει όλα?
      Τα ονόματα των αρχείων είναι όπως ήταν, δεν άλλαξε τίποτε.
      Το συνδέω κ στο δικό μου windows 7 και στις κόρης μου windows 10.
      Το στικάκι OTG το βλέπει κανονικά. Ότι έχει μέσα το στικάκι το διαβάζει.

      ΥΓ. Σκέψου τώρα πέρασα 2 αρχεία word για δοκιμή , συνδέσω στο pc και φάνηκαν αυτά τα 2 αλλά όχι τα προηγούμενα αρχεία word που έχω της δουλειάς μου

      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H gthom έγραψε:

      Τα ονόματα των αρχείων είναι όπως ήταν, δεν άλλαξε τίποτε.Το συνδέω κ στο δικό μου windows 7 και στις κόρης μου windows 10.
      Το στικάκι OTG το βλέπει κανονικά. Ότι έχει μέσα το στικάκι το διαβάζει.
      εκκαθάριση δεδομένων στο "χώρος αποθήκευσης μέσων" ?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H xnikos έγραψε:

      Ο/H gthom έγραψε:

      Τα ονόματα των αρχείων είναι όπως ήταν, δεν άλλαξε τίποτε.Το συνδέω κ στο δικό μου windows 7 και στις κόρης μου windows 10.
      Το στικάκι OTG το βλέπει κανονικά. Ότι έχει μέσα το στικάκι το διαβάζει.
      εκκαθάριση δεδομένων στο "χώρος αποθήκευσης μέσων" ?
      Όχι αυτό δεν το δοκίμασα. Αν δεν πιάσει και με εκκαθάριση θα πρέπει να γυρίσω στην παλιά που ημουν xiaomi-miui-hellas-7.0_natrium_arΩma_Stable_V9.5.2.0.zip.

      Το θέμα είναι ότι το δοκίμασα πριν από 2 μέρες και δεν περάστηκε. Μου έβγαζε κάτι για κλείδωμα. Επρεπε να κάνω format data αλλά θα τα έχανα ολα.

      Μπορείς να μου πεις τι πρέπει να κάνω μέσω twrp για να περάσω την προηγούμενη χωρίς να χάσω τα αρχεία μου.??
      Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σου

      Αυτό πρέπει να καθαρίσω??
      Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk