Διαφήμιση

Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi 8

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi 8

      F1 9.4a + selfie stick - τριποδάκι xiaomi (πάντα)




      Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi 8

      Νέα gcam από san1ty f1 6.2 9.5
      san1ty: F1v9.5_6.2.030.apk

      Changelog:
      Now you can disable AI AWB in Night Sight (thanks to cstark).Little change to Pro Mode (now focus info is displayed on viewfinder).Fixes for Android Q (hopefully will work fine when MIUI based on Andorid Q is out. Don't report me issues on Android Q GSI and ports please).Removed Portrait Merger once again please use: forum.xda-developers.com/poco-f1/themes/app-gcam-portrait-merger-t3952364.

      Clear data of the app after installation !!




      Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ευχαριστώ τον Spiderman3 για κάποιες πληροφορίες σε προηγούμενο ποστ.
      Έπειτα από δοκιμές επί δοκιμών με διάφορες version Gcam κατέληξα στην έκδοση GC6.2-F1-v3d του San1ty. Πολύ όμορφα χρώματα την ημέρα και καταπληκτικό night sight στις βραδυνές λήψεις, πολύ ανώτερο από την beta20 του Xtrme.
      Πριν λίγο εγκατέστησα την νεώτερη έκδοση του San1ty, f1v9.5_6.2.030. Από τις 4-5 λήψεις που έκανα και ήταν μόνο βραδυνές δεν είδα διαφορά στο night sight με την GC6.2-F1-v3d αλλά βέβαια θα ακολουθήσει εκτεταμένο συγκριτικό στις επόμενες μέρες με λήψεις την ημέρα και βραδυνές λήψεις σε φωτισμένα κτίρια, τοπία κτλ.
      Έχω την άποψη πως οι εκδόσεις Gcam για το Xiaomi Mi8 έχουν πλέον φτάσει ταβάνι και οι διαφορές μεταξύ τους είναι απειροελάχιστες.
      Θεωρώ πάντως ότι χάρις στην Gcam (ανεξαρτήτως έκδοσης) είμαι καλυμμένος στο θέμα "νυχτερινή φωτογραφία" και μπορώ να περιμένω άνετα μέχρι την αντικατάσταση του τηλεφώνου μου από ένα Mi Mix 4 ή ακόμα και το Mi10!
    • Ο/H Tubby Morton έγραψε:

      Ευχαριστώ τον Spiderman3 για κάποιες πληροφορίες σε προηγούμενο ποστ.
      Έπειτα από δοκιμές επί δοκιμών με διάφορες version Gcam κατέληξα στην έκδοση GC6.2-F1-v3d του San1ty. Πολύ όμορφα χρώματα την ημέρα και καταπληκτικό night sight στις βραδυνές λήψεις, πολύ ανώτερο από την beta20 του Xtrme.
      Πριν λίγο εγκατέστησα την νεώτερη έκδοση του San1ty, f1v9.5_6.2.030. Από τις 4-5 λήψεις που έκανα και ήταν μόνο βραδυνές δεν είδα διαφορά στο night sight με την GC6.2-F1-v3d αλλά βέβαια θα ακολουθήσει εκτεταμένο συγκριτικό στις επόμενες μέρες με λήψεις την ημέρα και βραδυνές λήψεις σε φωτισμένα κτίρια, τοπία κτλ.
      Έχω την άποψη πως οι εκδόσεις Gcam για το Xiaomi Mi8 έχουν πλέον φτάσει ταβάνι και οι διαφορές μεταξύ τους είναι απειροελάχιστες.
      Θεωρώ πάντως ότι χάρις στην Gcam (ανεξαρτήτως έκδοσης) είμαι καλυμμένος στο θέμα "νυχτερινή φωτογραφία" και μπορώ να περιμένω άνετα μέχρι την αντικατάσταση του τηλεφώνου μου από ένα Mi Mix 4 ή ακόμα και το Mi10!
      υπαρχουν πολυ καλυτερες απο sanity φιλος
      tulen για μενα ειναι η καλυτερη σε Mix2s.mi8 ...Με ρυθμισεις που δεν προκειται να τις βρεις πουθενα αλλου.
    • Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi 8

    • Διαφήμιση
    • Ο/H foxy4270 έγραψε:

      Ο/H Tubby Morton έγραψε:

      Ευχαριστώ τον Spiderman3 για κάποιες πληροφορίες σε προηγούμενο ποστ.
      Έπειτα από δοκιμές επί δοκιμών με διάφορες version Gcam κατέληξα στην έκδοση GC6.2-F1-v3d του San1ty. Πολύ όμορφα χρώματα την ημέρα και καταπληκτικό night sight στις βραδυνές λήψεις, πολύ ανώτερο από την beta20 του Xtrme.
      Πριν λίγο εγκατέστησα την νεώτερη έκδοση του San1ty, f1v9.5_6.2.030. Από τις 4-5 λήψεις που έκανα και ήταν μόνο βραδυνές δεν είδα διαφορά στο night sight με την GC6.2-F1-v3d αλλά βέβαια θα ακολουθήσει εκτεταμένο συγκριτικό στις επόμενες μέρες με λήψεις την ημέρα και βραδυνές λήψεις σε φωτισμένα κτίρια, τοπία κτλ.
      Έχω την άποψη πως οι εκδόσεις Gcam για το Xiaomi Mi8 έχουν πλέον φτάσει ταβάνι και οι διαφορές μεταξύ τους είναι απειροελάχιστες.
      Θεωρώ πάντως ότι χάρις στην Gcam (ανεξαρτήτως έκδοσης) είμαι καλυμμένος στο θέμα "νυχτερινή φωτογραφία" και μπορώ να περιμένω άνετα μέχρι την αντικατάσταση του τηλεφώνου μου από ένα Mi Mix 4 ή ακόμα και το Mi10!
      υπαρχουν πολυ καλυτερες απο sanity φιλοςtulen για μενα ειναι η καλυτερη σε Mix2s.mi8 ...Με ρυθμισεις που δεν προκειται να τις βρεις πουθενα αλλου.
      μπορείς να δώσεις λινκ για την tulen πρώτη φορά την ακούω αυτή την έκδοση
    • @spideman3 η trcamera στο redmi note 7 κάνει πολύ καλή δουλειά. Στο mix που την είδα δεν με κάλυψε απόλυτα, τουλάχιστον η v2.

      Θα δοκιμάσω και την v3 βέβαια.


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      @spideman3 η trcamera στο redmi note 7 κάνει πολύ καλή δουλειά. Στο mix που την είδα δεν με κάλυψε απόλυτα, τουλάχιστον η v2.

      Θα δοκιμάσω και την v3 βέβαια.
      Έχει δοθεί η v3

      Στάλθηκε από το MI 3W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Δοκίμασα την Tulen και δεν με ενθουσίασε στις βραδυνές λήψεις. Την ημέρα όλες βγάζουν ωραίες φωτογραφίες και βασικά για μία καλή φωτογραφία παίζει ρόλο και το ταλέντο του φωτογράφου. Βλέπω στα δοκιμαστικά των μελών οι περισσότερες λήψεις να έχουν να κάνουν με τοπία. Ξέρω βέβαια ότι είναι δύσκολο αλλά ένα καλό και ολοκληρωμένο τεστ πρέπει να περιλαμβάνει και φωτογραφίες ανθρώπων και ιδιαίτερα τα πρόσωπα τους από κοντά ώστε να βλέπουμε τις λεπτομέρειες (πχ στις ρυτίδες) και στο πως αποδίδει η εκάστοτε gcam τα χρώματα του δέρματος. Άλλες δίνουν κίτρινη χροιά και άλλες κοκκινιζουν το δέρμα.
      Μέχρι τώρα, φωτογραφίζοντας φίλους και τον εαυτό μου βλέπω ότι οι νεώτερες εκδόσεις του San1ty προσφέρουν σωστά και φυσικά χρώματα.
    • Διαφήμιση
    • Την δοκίμασα.
      Πάλι καλύτερη είναι η 845 σε λεπτομέρεια.