Διαφήμιση

Εκδόσεις και δοκιμές-τεστ Google Camera για το Xiaomi Mi 8

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H Antonis83 έγραψε:

      Marcelo x8a. Πίσω κάμερα Pixel3XL, AWB Mode Pixel3, exposure compensation - 0.8



      IMG_20200122_182920 | Ant Vak | Flickr
      θελει κατεβασμα κι αλλο η εκθεση...πανε στο -1.6
    • Δεν δοκίμασα ποτέ πιο πολύ από - 1.0. Έγινε θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ.

      Εσύ προτείνεις την Miniflex (v3.2 σημερινή) του marco με τα πολλά έτοιμα xml? Ποια xml προτείνεις για βράδυ και ποια για ημέρα;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Antonis83 έγραψε:

      Δεν δοκίμασα ποτέ πιο πολύ από - 1.0. Έγινε θα το δοκιμάσω. Ευχαριστώ.

      Εσύ προτείνεις την Miniflex (v3.2 σημερινή) του marco με τα πολλά έτοιμα xml? Ποια xml προτείνεις για βράδυ και ποια για ημέρα;
      δεν ξερω φιλε...δεν εχω Xiaomi πλεον
    • Σε χάσαμε δηλαδή; Η γνώση και γνώμη σου ήταν πολύτιμη.

      Σε ποια εταιρία και μοντέλο πέρασες εάν επιτρέπεται;

      PS. Επίσης αρκετά μου άρεσε και μια πιο παλιά του BSG η V2e+ μαζί με τα modded libs ιδιαίτερα XLib V2XS.
    • Καλησπερα

      Επειδη εχει χαθει η μπαλα με τοσες εκδοσεις της gcam (για το Mi 8 αναφερομαι) , ειχα γραψει και PM σε μελος εδω αλλα το ψιλοεπειγομαι λογο επικειμενου ταξιδιου ...... (εχω διαβασει καμια 10 σελιδες πιο πισω σε αυτο το thread)

      Εχω τα κατωθι χαρακτηριστηικα
      rom: miui Global 11.0.6(PEAMIXM) σε android 9 PKQ1 180729.001
      bootloader : ξεκλειδωτο με το miui Λογαριασμο μου
      Camera2api probe -> στα στελνω σε συννημενο (με βαση τα αποτελεσματα υπαρχει λογος για root?)
      gcam ver: f1 mod v 10.3 based on gcam 7.0.009.259843690 απο τον san1ty

      Για το Astrophotography σε διαφορους οδγους εδειχνε να ενεργοποιησεις τα παρακατω,
      camera.cuttle.darken
      camera.cuttle.extended
      camera.cuttle.extended_iterable_burst
      αλλα η δικια μου εκδοση εχει μονο το camera.cuttle.extended_iterable_burst αλλα και καποια αλλα που δεν τα εγραφε ο οδηγος που προτεινε αυτες τις 3 ρυθμισεις βεβαια

      Ειναι αυτη απο τις καλυτερες (ενδιαφερομαι - οπως μαλλον ολοι για νυχτερινες και το astrophotography) Εμενα εχει tab μονο νυχτερινη οραση, δεν ξερω αν επρεπε να χει 2, ενα για την νυχτερινη ληψη και ενα για το astrophotography.

      Εχετε να προτεινεις καποια αλλη εκδοση - ποια (v7.02 πχ) απο καποιον modder?
      Επισης xml αρχεια ρυθμισεων και να κατεβασω, δεν εχει αυτη η εκδοση που εχω μενου για να τα κανω καπως import. Πρεπει να δινει την επιλογη το mod που εχει εγκατασταθει ?

      ΥΓ ειχε σχεση το ξεκλιεδωμα του bootloader με το gcam η οχι και ειναι μονο για να περασω custom rom

      Ευχαριστωωω
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Antonis83 έγραψε:

      Για astrophotography δες από αυτόν τον Mod Urnyx05 :

      Urnyx05: GCam_7.2.010_Urnyx05-v2.1-fix.apk
      Οκ ευχαριστω, παντως δεν ξερω αν το κανει σε ολες τις εκδοσεις αλλα το mode του astrophotography ειναι σαν να εχει εναν αλγορυθμο να πεταει σκορπια αστερια - καμμενα λευκα Pixels εκει που δεν υπαρχουν, εκτος και αν αυτο το φακουδακι βλεπει καλυτερα απο το ματι

      edit: Στην εκδοση που αναφερεις υπαρχουν και 2 xml files. τα περναει με την εγκατασταση η τα βαζω εγω επειτα? Ειναι ενα απο τα 2 συγκεκριμενα για το astrophotographY?
    • Τα κατεβάζεις εξτρά και τα βάζεις στον φάκελο Configs της έκδοσης αυτής. Δεν γνωρίσω εάν κάποιο είναι συγκεκριμένο για astrophotography. Νομίζω είναι γενικές ρυθμίσεις.
    • Ο/H Antonis83 έγραψε:

      Σε χάσαμε δηλαδή; Η γνώση και γνώμη σου ήταν πολύτιμη.

      Σε ποια εταιρία και μοντέλο πέρασες εάν επιτρέπεται;

      PS. Επίσης αρκετά μου άρεσε και μια πιο παλιά του BSG η V2e+ μαζί με τα modded libs ιδιαίτερα XLib V2XS.
      realme 3 pro
    • Καλημερα

      Σε Gcam 7.2.010 απο Urnyx05 για mi 8 συσκευη εχουμε δοκιμασμενες ρυθμισεις για astrophotography?
      πχ HDR+ σε ποια απο τις 3 θεσεις>? Γενικα το στοιχειο ελενγχου HDR+ ενεργοποιημενο η οχι
      Αναλογια 4/3 η 16/9
      Στοιχειο ελενγχου RAW+JPEG
      Pixel AWB σε HDR+ Enhanced
      HDR+ ENchanced Frames -> To χω στο 9 αλλα ισως σε ουρανο να θελει αλλη ρυθμιση
      Μεγιστος χρονος εκθεσης αστροφωτογραφιας -> Αυτο φανταζομαι θα παιζει σημαντικο ρολο εχει απο 2 - 60
      iso/Χρονος εκθεσης HDR+ / Πισω καμερα -> εχει τιμες τοσο για iso οσο και για Time sec
      max χρονος εκθεσης / πισω καμερα > εχει τιμες τοσο για iso οσο και για Time sec

      ΥΓ Στην συγκεκριμενη τουλαχιστον εκδοση developers options δεν ειδα να υπαρχουν και η ενεργοποιηση του astrophotography
      δεν γινεται με τικ-αρισμα των
      camera.cuttle.darken
      camera.cuttle.extended
      camera.cuttle.extended_iterable_burst
      γιατι απλα δεν υπαρχουν, αλλα με απλο slide της επιλογης ενεργοποιηση αστροφωτογραφιας απο
      Γενικες/Συνθετες ρυθμισεις/φωτογραφια

      Επιπροσθετα στην νυχτερινη οραση στις ρυθμισεις την ωρα της φωτογραφιας, θελει επιλογη εστιασης στο απειρο και
      χρονοδιακοπτη στο 3 για να εμφανιστει η ενδειξη ενεργοποιηση αστροφωτογραφιας

      Ευχαριστω
    • Διαφήμιση