Διαφήμιση

Αναβάθμιση και αλλαγή TWRP

    • Απαντήθηκε

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Αναβάθμιση και αλλαγή TWRP

      Ειπα να κάνω και εγώ αναβάθμιση στην τελευταία XTRV-ARΩΜΑ μετά από αρκετούς μήνες επειδή άρχισε να κάνει αρκετά παράξενα από μόνο του το κινητό πράγμα που δεν ήθελα ελλείψει χρόνου και διάθεσης μιας και πρέπει να ξαναστησω την συσκευή από την αρχή να αποθηκεύω στοιχεία φωτογραφίες κωδικούς και όλα τα λοιπά που όλοι δεν θέλουμε να κάνουμε.
      Ξεκινησα λοιπόν το βράδυ αργά να το κάνω και έναfr με ένα καλό καθάρισμα.
      Επιλέγω την τον ξεκινάει να περνάει και κάπου σταματάει..λέω θα ξεκολλήσει αλλά τίποτα.φτου από την αρχή και μια και δυο και καμιά δεκαριά φορές κάθε φορά επανεκκίνηση μέχρι που κάποια στιγμή βγήκε το twrp με άλλη γλώσσα.τωρα? Τέλος πάντων μετά από μερικά πειράματα πέρασε κανονικά την τον αλλά πιάσαμε δύο το πρωί και μετά από δύο και μισή ώρα εγερτηριο.
      Για πείτε μου τώρα άλλαξε απλώς γλώσσα ή άλλαξε έκδοση?
      Και αν άλλαξε έκδοση επηρεάζει το στήσιμο της ρομ ή δεν υπάρχει θέμα;
      Και αν υπάρχει ποιο twrp κατεβάζω και από πού;; 8|
      Images
      • Screenshot_2018-10-16-10-41-28.png

        155,46 kB, 1.080×1.920, viewed 152 times
    • Δεύτερη στήλη, τρίτο κουμπί "Ajustes" , επόμενη οθόνη, τελευταίο εικονίδιο πάνω, μια υδρόγειος και διαλέγεις γλώσσα που θες.
      Αν άλλαξε έκδοση δεν μπορώ να το ξέρω, πιθανότατα μόνο γλώσσα άλλαξε. Εδώ ότι θες από twrp TWRP 3.2.X.X για συσκευές XIAOMI
    • Χαρά στις ξένες γλώσσες που ξέρω , αλλά άμα προσκυνάς από την νυστα που να καταλάβεις ότι ajustes = adjust κλπ .
      Ευχαριστώ πολύ @fog :thumbsup:
    • Διαφήμιση