Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 6 Pro

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ VIP Μελών (Παρασκευή 22/10/2021) !!! <<

Γίνεται η διανομή των νέων MIUI 12.Χ ROM 21.10.20 για 25 συσκευές (Ολοκληρώθηκε)

Από τις 15 Σεπτεμβρίου έχει σταματήσει η εβδομαδιαία διανομή των ROM για τα Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra, Redmi K40 Pro/+/Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S και POCO F3/Redmi K40 λόγω των δοκιμών στο Android 12.

Από τις 27 Νοεμβρίου σταματά η διανομή των εβδομαδιαίων Beta ROM για τις ακόλουθες συσκευές : Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T/Redmi K20, Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite/Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8.

Σας Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας !!!

• Λαμβανοντας υπ'οψιν τις επισημανσεις που αναφερθηκαν κοιταζω το Mi 10T Lite

Εχει καποιος γνωμη ?

Κατι που ξεχασα ειναι να ζητησω συγνωμη για την καταχρηση του νηματος που ειναι για αλλο μοντελο αλλα δεν ηξερα που να ποσταρω τις ερωτησεις μου.

Ευχαριστω
    • Καλημέρα σε όλους. Μια ερώτηση χωρίς ενδεχομένως ξεκάθαρη απάντηση αλλά θα την κάνω.......
      Δεδομένου ότι απ'ότι φαίνεται δεν πρόκειται να βγει νέα xtrv για το tulip (12.0.1 η εγκατεστημένη) πόσο "χρόνο επιβίωσης" δίνετε στο κινητό για ενημερώσεις Google κλπ? Εννοώ πόσο περίπου χρόνο θα βαστηξει πριν αναγκαστώ να αλλάξω συσκευή?
      Μέχρι στιγμής πάει τρένο χωρίς πρόβλημα (το φροντίζω βέβαια με συχνούς καθαρισμούς ώστε να το διατηρώ σε καλό επίπεδο) και πραγματικά θα στεναχωρηθω αν "αναγκαστώ" να το αλλάξω χωρίς π.χ να χαλάσει ή να σπάσει.
      Redmi Note 6 Pro with 12.0.1 XTRV Stable
    • Redmi note 3 pro, είναι σε υπηρεσιά μια χαρά ακόμα, ενημερώσεις δεν παιρνει αλλά την δουλειά την κάνει 8)
      Mi 9 lite XTRV-MI9LiteMICC9_V12.5.1.0.RFCCNXM_v12-11, rooted
      Redmi Note 6 Pro Global V11.0.5.0.PEKMIXM
      Redmi Note 3 Pro SE Global_V10.2.1.0.MHRMIXM, rooted :love:
    • Διαφήμιση
    • Γεια σε όλους

Το τηλέφωνό μου έκλεισε περίπου 3 χρόνια, με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο και το έχω αγαπήσει αλλά... άρχισαν τα πρώτα σημάδια γήρανσης :D

Η οθόνη άρχισε να αφήνει είδωλα όταν μένει ανοιχτή για αρκετή ώρα... Εντάξει και η μπαταρία έχει πέσει μετά από τόσο καιρό αλλά με τη χρήση που του κάνω με βγάζει μια μέρα άνετα οπότε δε με απασχολεί ιδιαίτερα. Κατά τα άλλα το κινητό είναι άψογο και είναι ίσως η καλύτερη συσκευή Xiaomi που είχα στα χέρια μου (εννοώ από θέμα αντοχής). Λέτε αξίζει να πάω για αλλαγή οθόνης (δηλαδή 50-60 ευρώ) και ίσως μια μπαταρία ή να μαζέψω λίγα χρήματα ακόμα και να πάω για καινούριο; Έχω ακούσει και διαβάσει ότι οι οθόνες που βάζουν τα μαγαζιά δεν είναι original και συνήθως έχουν τα θεματάκια τους μετά την αλλαγή...
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 6 Pro

Με μέχρι 200 παίρνεις ανετα κάτι καλύτερο από το 6αρι. Αν φυσικά έχεις την οικονομικη δυνατότητα.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Κι εγώ αυτό σκέφτομαι... θα το κρατήσω όπως είναι μέχρι τα Χριστούγεννα και θα δω για καινούριο... όσο κι αν το αγαπάω το σκυλί το μαύρο μάλλον ήρθε ο καιρός να ξεκουραστεί :)
    • Γενική συζήτηση για το Redmi Note 6 Pro

Καμία Gcam για το 6αρι γνωρίζετε? Αν και το πρόβλημα μου είναι ότι σε 2 φαινομενικά ίδια κινητά, τουλάχιστον έχουν την ίδια τον, στο ένα δουλεύει η Gcam και στο άλλο δεν δουλεύει καμια, ενώ παλιότερα δούλευε. Και ναι έχω κανει εγκατάσταση και το enable3.zip.

Στάλθηκε από το Redmi K20 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση