Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Redmi Note 6 Pro

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Τι οδηγό βρε, βάλε την ρομ μέσα, Μπες στην υπογραφη μου και περνα το τελευταιο twrp.
      Μπες σε αυτο, κανε factory reset και flash την ρομ..


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Τι οδηγό βρε, βάλε την ρομ μέσα, Μπες στην υπογραφη μου και περνα το τελευταιο twrp.
      Μπες σε αυτο, κανε factory reset και flash την ρομ..
      You are ACE!

      Thank you !

      Μολις τελειωσει το restore που κανει τωρα θα προχωρησω!
    • @geoanto555 και οποιος αλλος ξερει.

      Προσπαθω να περασω το twrp αλλα μου εμφανιζει error:cannot load "το ονομα του Twrp"
      Παρατηρω οτι στο τελος το αρχειο δεν εχει καταληξη .img αλλα red_ss_f_parts

      Πρεπει να προσθεσω το .img εγω η εχω κανει κατι λαθος?

      Ευχαριστω
    • Διαφήμιση
    • Βάλτο μεσα στο φάκελο adb, μετονομασε το σε recovery (σκετο)
      Ανοιξε το cmd μεσα στο φακελο adb και δωσε
      fastboot flash recovery recovery.img
      fastboot boot recovery.img


    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Βάλτο μεσα στο φάκελο adb, μετονομασε το σε recovery (σκετο)
      Ανοιξε το cmd μεσα στο φακελο adb και δωσε
      fastboot flash recovery recovery.img
      fastboot boot recovery.img
      Απλα λιτα κατανοητα!

      Ευχαριστω Γιωργο.Προχωραω τωρα στην XTRV
    • Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.
      Δεν μπορω να μπω στο twrp recovery.
      Oταν το εγκατεστησα στο τελος μου ρωτησε αν θελω να εγκαταστησω το TWRP app και δεν το εκανα.

      Καμια ιδεα?
    • Το ξανά περνάς πάλι αν μπουαρε σε official rom χωρίς root.


    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Το ξανά περνάς πάλι αν μπουαρε σε official rom χωρίς root.
      εγω φταιω,δεν εξηγηθηκα σωστα.
      Αρχικα περασα χυμα στην εσωτερικη μνημη μονο το αρχειο twrp το οποιο εγκατασταθηκε σωστα με μονη υποσημειωση οτι δεν εγκατεστησα το twrp app.
      Δεν ειχα περασει μεσα στην μνημη την XTRV και το εκανα μετα.Εκει δεν μπορουσα να μπω στο twrp αλλα τελικα μπηκα με fastboot mode αφουτου εδωσα εντολη fastboot boot recovery.Στην προσπαθεια μου να κανω factory reset εκανα wipe και τα data οποτε δεν εβρισκε την rom.

      το τηλεφωνο αυτη την στιγμη συνεχιζει να φοραει Global 10.3.3

      Y.Γ τσεκαρα και τελικα δεν εχει σβηστει το αρχειο της XTRV
      Y.Γ.2 την εχω περασει οπως την κατεβασα,το winrar αρχειο,εκανα σωστα η οχι?
    • Ο/H diamantologo έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Το ξανά περνάς πάλι αν μπουαρε σε official rom χωρίς root.
      εγω φταιω,δεν εξηγηθηκα σωστα.
      Αρχικα περασα χυμα στην εσωτερικη μνημη μονο το αρχειο twrp το οποιο εγκατασταθηκε σωστα με μονη υποσημειωση οτι δεν εγκατεστησα το twrp app.
      Δεν ειχα περασει μεσα στην μνημη την XTRV και το εκανα μετα.Εκει δεν μπορουσα να μπω στο twrp αλλα τελικα μπηκα με fastboot mode αφουτου εδωσα εντολη fastboot boot recovery.Στην προσπαθεια μου να κανω factory reset εκανα wipe και τα data οποτε δεν εβρισκε την rom.

      το τηλεφωνο αυτη την στιγμη συνεχιζει να φοραει Global 10.3.3

      Y.Γ τσεκαρα και τελικα δεν εχει σβηστει το αρχειο της XTRV
      Y.Γ.2 την εχω περασει οπως την κατεβασα,το winrar αρχειο,εκανα σωστα η οχι?


      Σωστα έκανες οπότε τώρα κάνε install το zip.

      Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Καλημερα στην παρεα.
      Ξαναεκανα την διαδικασια να περασω το twrp και εφτασα στο σημειο να επιλεξω να κανει install το Zip αρχειο της XTRV rom.
      Ενω βλεπει την εσωτερικη μνημη,51466 ΜΒ,οταν επιλεγω internal storage δεν εμφανιζει καμια επιλογη

      Μπορει καποιος να ριξει λιγο φως?
    • Ο/H diamantologo έγραψε:

      Καλημερα στην παρεα.
      Ξαναεκανα την διαδικασια να περασω το twrp και εφτασα στο σημειο να επιλεξω να κανει install το Zip αρχειο της XTRV rom.
      Ενω βλεπει την εσωτερικη μνημη,51466 ΜΒ,οταν επιλεγω internal storage δεν εμφανιζει καμια επιλογη

      Μπορει καποιος να ριξει λιγο φως?
      Update!!!!!!!!!!!!

      Βγηκα απο twrp και ειπα να τσεκαρω bootloader.Ολα καλα ξεκλειδωτος.

      Ξαναμπαινω Twrp να δω αν αλλαξε κατι και βλεπω την Rom!!!!! 8o

      Εκανα install και τωρα το κινητο ανοιγει σε XTRV .

      Αναμενω! :D
    • Διαφήμιση
    • Ολα καλα πλεον,στηθηκε το κινητο με χρηση Mi back up και τα της Google.
      Δεν εχω παρατηρησει κατι περιεργο,η αναγνωριση προσωπου δουλευει καλυτερα σε σχεση με την global.
      Πριν ερχοταν καποιο μηνυμα,φωτιζοταν το κινητο,το κοιταγα και ανοιγε ενω τωρα δεν ανοιγει,απλα ειναι ετοιμο με ενα αγγιγμα να ξεκλειδωσει,σαφως πιο ασφαλες κατα την γνωμη μου!

      Επομενο βημα ειναι να πεταξω οτι δεν μου αρεσει,κυριως google πραγματα και να το ρυθμισω ακριβως στα μετρα μου.

      Ενα ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε οσους ασχοληθηκαν με την ασχετοσυνη μου και μια ΣΥΓΝΩΜΗ που σπαμαρα ανελεητα το νημα με τις ερωτησεις μου.

      Συνεχιστε την εξαιρετικη δουλεια :thumbup: