Διαφήμιση

[Stable] MIUI V10.X.X.X ROM (Λίστα διαθέσιμων ROM) Ενημέρωση 02/09/2019

    • Σε εξέλιξη
    • ROM
    • Ενημερώθηκε
    • Xiaomi
    • Miui Stable

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Χαίρεται παιδιά! Μπράβο σας για την δύσκολη δουλειά που κάνετε και ευχαριστούμε πολύ!
      Έχει γίνει ένας μικρό πανικό/χαμός από ότι βλέπω τώρα με την νέα ROM και με τα ηλίθια που κάνει η Xiaomi & κυρίως η Google!

      Έχω έχω το παρακάτω Mi3 :



      και θέλω να το δώσω σε ένα φιλαράκι που θα μπει στρατό τώρα. Αλλά σκέφτηκα πριν του το δώσω, να του έκανα και μια αναβάθμιση, αλλά θα ήθελα την άποψη σας.

      Διότι βλέπω και τα παρακάτω :

      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Να έχετε υπόψιν σας πως από εδώ και πέρα όλες οι Android 9 ROM έχουν το anti-rollback, ενεργοποιημένο υποχρεωτικά από την Google.

      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Οι συσκευές που έχουν μέχρι τώρα ενεργά τα Anti-Rollback είναι οι παρακάτω.
      Mi-8 Dipper (Στην Android 9 ROM)
      Mi Max 3 Nitrogen
      RedMi 6 PRO Sakura
      Mi 6X Wayne
      RedMi Note 5/PRO Whyred
      Δηλαδή αυτό το ηλίθιο το anti-rollback θα με επηρεάσει και εμένα στο Mi3 ή σε αυτό δε το έχουν ενεργοποιήσει ακόμη ;

      Οπότε να το αναβαθμίσω ή όχι ( βλέπετε τι ROM έχει πάνω ) ;
      Αν ναι, ποια ROM λέτε να του βάλω ;
      Αν δε κάνω λάθος η 10 που δίνεται εδώ δεν έχει δοθεί ακόμη κάτι για το Mi3, οπότε αν είναι να το αναβαθμίσω να του βάλω από την τελευταία stable MIUI 9.5 ;
      @MIUI_ART, επειδή νομίζω έχεις και εσύ το Mi3, εσύ ποια ROM του έχεις ; ( Θέλω κυρίως να του έχω μια καλή και σταθερή - μην έχει προβλήματα στο στρατό ).

      Και πάλι ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! :)
    • Το MIUI 10 σε stable μορφή είναι εξαιρετικά αμφίβολο αν θα δοθεί σε Stable μορφή για το Canro. Βασικά η υποστήριξη για το Canro σε επίπεδο cn source/xiaomi.eu σταμάτησε πριν από μερικές (developer) ROM. Προς το παρόν θα πρότεινα ενημέρωση της ROM στην τελευταία MIUI 9 stable και βλέπουμε.

      Προβλήματα με το anti-rollback δεν αναμένεται να έχει το Canro, καθώς το feature αυτό απαιτεί Android 8 και άνω για να ενεργοποιηθεί.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Ο/H billphone έγραψε:

      Η εφαρμογή Netflix δεν εγκαθίσταται πλέον γιατί λέει ότι η συσκευή δεν είναι συβατή με αυτή την έκδοση. Γιατί όμως;
      Εντόπισα και κάτι άλλο
      Η συσκευή πλέον δεν είναι πιστοποιημένη στο Google Play. Να έχει σχέση αυτό;
      Ναι έχει σχέση, και όλα αυτά θα αλλάξουν με την αλλαγή του Source των ROM που είναι σε εξέλιξη... :D

      Μεταφέρω την παρακάτω ανακοίνωση από το νήμα της Developer για να μας φύγουν οι απορίες:


      Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:




      Σας έχουμε νεώτερα από το μέτωπο των ROM με China/xiaomi.eu Source....

      Δοκιμάσαμε το Source σε διάφορες συσκευές που έχουν ως βάση Android 8+ ROM.
      Τα αποτελέσματα είναι θαυμάσια, και είναι βέβαιο πλέον πως θα έχετε μέχρι αύριο τις πρώτες δοκιμαστικές ROM (8.10.15) με China/Xiaomi.eu Source.

      Οι πρώτες ROM που θα δώσουμε θα είναι μόνο όσες έχουν ως βάση Android 8+ & Android 9 ROM, καθώς αυτές είχαν και τα περισσότερα προβλήματα με το Global Source.
      Η μετάβαση σε China/Xiaomi.eu Source θα γίνει σταδιακά για όλες τις συσκευές σε 2 χρόνους.

      1. Όλες οι συσκευές με Android 8+ & Android 9 ROM. (Ολοκλήρωση μέχρι την ερχόμενη Παρασκευή 19/10)
      2. Όλες οι υπόλοιπες συσκευές με Andorid 6 & Android 7 ROM. (Ολοκλήρωση μέχρι την επόμενη Παρασκευή 26/10)

      Εκείνο που θα πρέπει να γίνει ώστε να μην έχετε προβλήματα με την αλλαγή του Source, είναι το Factory Reset πριν από το Flash της ROM που θα λάβετε.

      Η μετάβαση πλέον θα είναι οριστική, και θα ακολουθήσουν και όλες οι Stable ROM σε China/Xiaomi.eu Source.
      H ARΩMA ROM θα σταματήσει να διανέμεται σε συσκευές που είναι αδύνατον να τρέξει χωρίς προβλήματα.

      Στόχος μας είναι η πλήρη μετάβαση όλων των ROM (Developer & Stable), για όλες τις συσκευές να έχει ολοκληρωθεί πριν από το τέλος του μήνα, έτσι ώστε να μπούμε πλέον σε κανονικούς ρυθμούς σε ότι αφορά τις διανομές των ROM.

      Τα VIP μέλη μας, θα ενημερωθούν μέσω Mail μέχρι την Παρασκευή, για τις αλλαγές που θα πρέπει να κάνουν στο προφίλ τους ώστε να λαμβάνουν τις σωστές ROM.

      Οι διανομές των ROM από εδώ και πέρα θα αρχίζουν κάθε Παρασκευή αργά το βράδυ, και θα ολοκληρώνονται μέχρι το Σάββατο το απόγευμα.

      Για ότι νεώτερο προκύψει θα ενημερωθείτε από το φόρουμ μας...


      ........

      Από την ομάδα Developing και διαχείρισης της κοινότητάς μας. Δεν θα έχετε προβλήματα με τις CN/Xiaomi.eu ROMs, αλλά αντίθετα θα έχετε και επιπλέον χαρακτηριστικά που δεν έχουν οι Global (Face Unlock - ενεργά θέματα - Google Play Certified κ.α.) ;)
    • Καλημέρα παιδιά..
      Επειδή έχω χάσει κάποια επεισόδια μπορεί κάποιος να μου πει γιατί θα αλλάξει η source από global σε xiaomi eu ή αν αν υπάρχει κάποια ανακοίνωση σχετικά με αυτό στο forum? Εχω ένα redmi note 4 (nikel).
      Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή συνέχεια..
    • καλησπερα σε ολους,εχω το redmi 5plus global version με εγκατεστημενη global stable 9.6.5.0 8.1 oreoκαι ξεκλειδωτο bootloader!!αν πω να περασω την ελληνικη stable που ειναι 7.1.2 λετε να το μπρικαρω???ευχαριστω
    • Πολύ πιθανό να χρειαστεί format data αλλά δεν υπάρχει κίνδυνος brickαρίσματος.


    • Διαφήμιση
    • format data έκανες ; Σώσε αρχεία και κάνε ένα.


    • εχω κανει backup στην καρτα sd!!!απλα στην αρχη αφησα την επιλογη unmodified system partition!!!μηπως εκανα χαζομαρα που εκανα delete system πριν περασω την ρομ??αλλα εχω περασει πολλες ρομ και σε αλλες συσκευες με τον ιδιο τροπο!!
    • Διαφήμιση
    • Κανε format k reboot system . Περίμενε κάνα 7 λεπτό κ δες αν ανοίξει.