Διαφήμιση

Redmi Note 3 - Kate - Wifi ?

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Αν κ τα 2 είναι νεκρά έχεις ελπίδες ίσως..

      Ναι,και τα 2 είναι ,δοκίμασα σε test mode και τα 2 νεκρά είναι τα συγκεκριμένα όλα τα άλλα δουλεύουν.
      Οπότε,πως έχω όμως ελπίδες; :P
    • Κάπου έχει οδηγό για mac.. δεν είμαι από pc να τον βρω κάνε μια αναζήτηση


    • Ο/H PetranEVO έγραψε:

      Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Αν κ τα 2 είναι νεκρά έχεις ελπίδες ίσως..
      Ναι,και τα 2 είναι ,δοκίμασα σε test mode και τα 2 νεκρά είναι τα συγκεκριμένα όλα τα άλλα δουλεύουν.
      Οπότε,πως έχω όμως ελπίδες; :P
      Αν έχεις ξεκλείδωτο bootloader, όχι απλά έχεις ελπίδες, αλλά αν δεν έχει hardware πρόβλημα θα φτιαχτεί 100%
    • Διαφήμιση
    • Ο/H geoanto555 έγραψε:

      Κάπου έχει οδηγό για mac.. δεν είμαι από pc να τον βρω κάνε μια αναζήτηση
      Δεν βρήκα κάτι για ΚΑΤΕ με κλειδωμένο bootloader.
      Το γράφω και στο πρώτο μήνυμα, ότι έχω κλειδωμένο και δεν μπορώ να το κάνω και Unlock πετάει error 20091 κάτι τέτοιο. Εννοώ όταν πατάω δηλαδή για να το κάνω "bind" το λογαριασμό με το κινητό.
    • Ο/H PetranEVO έγραψε:

      Το γράφω και στο πρώτο μήνυμα, ότι έχω κλειδωμένο και δεν μπορώ να το κάνω και Unlock πετάει error 20091 κάτι τέτοιο. Εννοώ όταν πατάω δηλαδή για να το κάνω "bind" το λογαριασμό με το κινητό.

      Δοκίμασε να το ξεκλειδώσεις ούτως ή άλλως. Ισως το είχες κάνει bind πιο παλιά και δεν το θυμάσαι.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H PetranEVO έγραψε:

      Το γράφω και στο πρώτο μήνυμα, ότι έχω κλειδωμένο και δεν μπορώ να το κάνω και Unlock πετάει error 20091 κάτι τέτοιο. Εννοώ όταν πατάω δηλαδή για να το κάνω "bind" το λογαριασμό με το κινητό.
      Δοκίμασε να το ξεκλειδώσεις ούτως ή άλλως. Ισως το είχες κάνει bind πιο παλιά και δεν το θυμάσαι.

      Όχι, δεν γίνεται.
      Το κινητό δεν έχει bind ,κτλ . με το account μου που είχα μπεί πόσες φορές κτλ. αλλά παρόλα αυτά όταν πατάς το OEM Unlock και μετά επιλέγεις και την επιλογή περί "bind this phone to the account" etc. εκεί μου πετάει το error 20091 ,και δεν μπορώ να το κάνω,με αποτέλεσμα να μη μπορώ να μπω στην φόρμα για να ξεκλειδώσω ή να κάνω αίτηση ξεκλειδώματος bootloader.
    • Ο/H PetranEVO έγραψε:

      Όχι, δεν γίνεται.
      Το κινητό δεν έχει bind ,κτλ . με το account μου που είχα μπεί πόσες φορές κτλ. αλλά παρόλα αυτά όταν πατάς το OEM Unlock και μετά επιλέγεις και την επιλογή περί "bind this phone to the account" etc. εκεί μου πετάει το error 20091 ,και δεν μπορώ να το κάνω,με αποτέλεσμα να μη μπορώ να μπω στην φόρμα για να ξεκλειδώσω ή να κάνω αίτηση ξεκλειδώματος bootloader.
      Λοιπόν, πρόσεξα ότι όλες οι προσπάθειες που γράφεις έγιναν με καθαρή εγκατάσταση fastboot ROM. Τα αρχεία μιας fastboot ROM, είναι sparse image δηλαδή γράφει μεν το partition, αλλά όπως και στα άλλα partition, στο /data δεν γράφει (overwrite) ντε και καλά όλο partition γιατί αυτό είναι αδύνατο λόγο της μορφής του. Σε διαφορετική περίπτωση το αρχείο data.img θα έπρεπε να ήταν πολύ τεράστιο. Κάνει μεν erase πριν, αλλά όταν μιλάμε για Xiaomi, δεν ξέρουμε τι ακριβώς εκτελεί ο bootloader με το erase userdata. Που θέλω να καταλήξω; Κάνε λοιπόν τώρα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από το ίδιο το κινητό για να διαγράψει όλα τα τρέχοντα αρχεία hardware ρυθμίσεων (αντίγραφα από άλλα partition) που βρίσκονται στο /data και αν είναι αυτό που υποψιάζομαι σωστό, θα πρέπει να λειτουργήσει κανονικά.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H PetranEVO έγραψε:

      Όχι, δεν γίνεται.
      Το κινητό δεν έχει bind ,κτλ . με το account μου που είχα μπεί πόσες φορές κτλ. αλλά παρόλα αυτά όταν πατάς το OEM Unlock και μετά επιλέγεις και την επιλογή περί "bind this phone to the account" etc. εκεί μου πετάει το error 20091 ,και δεν μπορώ να το κάνω,με αποτέλεσμα να μη μπορώ να μπω στην φόρμα για να ξεκλειδώσω ή να κάνω αίτηση ξεκλειδώματος bootloader.
      Λοιπόν, πρόσεξα ότι όλες οι προσπάθειες που γράφεις έγιναν με καθαρή εγκατάσταση fastboot ROM. Τα αρχεία μιας fastboot ROM, είναι sparse image δηλαδή γράφει μεν το partition, αλλά όπως και στα άλλα partition, στο /data δεν γράφει (overwrite) ντε και καλά όλο partition γιατί αυτό είναι αδύνατο λόγο της μορφής του. Σε διαφορετική περίπτωση το αρχείο data.img θα έπρεπε να ήταν πολύ τεράστιο. Κάνει μεν erase πριν, αλλά όταν μιλάμε για Xiaomi, δεν ξέρουμε τι ακριβώς εκτελεί ο bootloader με το erase userdata. Που θέλω να καταλήξω; Κάνε λοιπόν τώρα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μέσα από το ίδιο το κινητό για να διαγράψει όλα τα τρέχοντα αρχεία hardware ρυθμίσεων (αντίγραφα από άλλα partition) που βρίσκονται στο /data και αν είναι αυτό που υποψιάζομαι σωστό, θα πρέπει να λειτουργήσει κανονικά.
      Σ'ευχαριστώ καταρχίν για την απάντηση τέτοια ώρα,αλλά και για την εξήγηση.
      Το κάνω αμέσως,αν και οι ελπίδες μου ακόμα και στο bind δεν τις έχω ψιλά.
      Παλαιότερα δεν χρειαζόταν να δώσεις 2πλό verification στα MIUI8 κτλ. πατούσες το ΟΕΜ Unlock ,και μετά έκανες την διαδικασία,τι χαζό είναι αυτό πλέον με το "bind" το εξτρά μέσω του developer options?
    • Τώρα φτάσαμε στο "couldn't verify the device,try 1-2 minutes".Στο MIUI που κάνεις bind το device .

      Ναι,δοκίμασα άλλη ρομ ξανά.
      Ναι, δοκίμασα το κόλπο με το i.mi.com για να το βρεί και καλά σαν find device.

      Έχω βαρεθεί , πραγματικά για να βγάλω ένα bind / bootloader μπας και μπορέσουμε να κάνουμε τίποτα στο κινητό....

      Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνω unlock το bootloader ?
    • Ο/H PetranEVO έγραψε:

      Τώρα φτάσαμε στο "couldn't verify the device,try 1-2 minutes".Στο MIUI που κάνεις bind το device .

      Ναι,δοκίμασα άλλη ρομ ξανά.
      Ναι, δοκίμασα το κόλπο με το i.mi.com για να το βρεί και καλά σαν find device.

      Έχω βαρεθεί , πραγματικά για να βγάλω ένα bind / bootloader μπας και μπορέσουμε να κάνουμε τίποτα στο κινητό....

      Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνω unlock το bootloader ?
      Δοκίμασε αργότερα που θα είναι πιο χαλαροί οι server τους. Τώρα είναι πρωί εκεί... Τουλάχιστον το θέμα του WI-FI λύθηκε τώρα;
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H PetranEVO έγραψε:

      Τώρα φτάσαμε στο "couldn't verify the device,try 1-2 minutes".Στο MIUI που κάνεις bind το device .

      Ναι,δοκίμασα άλλη ρομ ξανά.
      Ναι, δοκίμασα το κόλπο με το i.mi.com για να το βρεί και καλά σαν find device.

      Έχω βαρεθεί , πραγματικά για να βγάλω ένα bind / bootloader μπας και μπορέσουμε να κάνουμε τίποτα στο κινητό....

      Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να το κάνω unlock το bootloader ?
      Δοκίμασε αργότερα που θα είναι πιο χαλαροί οι server τους. Τώρα είναι πρωί εκεί... Τουλάχιστον το θέμα του WI-FI λύθηκε τώρα;

      Ούτε καν!
      Όλο αυτό το θέμα τόσες μέρες , το παλεύω μόνος η μόνη λύση που βρήκα είναι να ξεκλειδώσω το κινητό να πάω σε root και να κάνω manual overwrite μέσω hex editor την mac address ΑΛΛΑ ΌΤΑΝ έχεις ένα κλειδωμένο κινητό λογικό είναι να σε πιάσουν τα νεύρα σου και να μη μπορείς να το κάνεις ούτε αυτό,λες και έχουμε λεφτά για πέταμα για να αλλάζω κινητά.
      Γιατί όπως και να το κάνουμε χωρίς wifi στο κινητό δεν πας πουθενά!
    • Διαφήμιση
    • Δοκίμασες με χρήση δεδομένων από την κάρτα sim ?
      ΕΠίσης το Kate ε΄σαν παλιά συσκευή ίσως να δουλέψει με παλαιότερες εκδόσεις του unlock tool, v1 ή v2