Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 5.0.1 Stable]

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση 3.5.0 - fw: 1.6.0.16]

      Καλησπέρα παιδιά. Εμένα μου βγάζει ρώσικα στην αρχική οθόνη μόνο. Και όταν πατάω να κάνω update τα recourse χειροκίνητα κολλάει στο 0%

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H vrwmiaris έγραψε:

      Ωραία,η 3.5.0 αφού την βάλω από πάνω γιατί δεν θα περάσει μόνη της τα resources που χρειάζεται το 1.6; Αφού θα περάσει το fw .
      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Γιατί το band σου έχει ήδη την ίδια έκδοση resources. Αν θες μην το περνάς αλλά θα βλέπεις τις ημέρες στην κεντρική οθόνη στα Ρώσικα.

      Μέχρι τώρα τα firmware που έβγαιναν, αντικαθιστούσαν τα Αγγλικά με διάφορες γλώσσες στην δική μας περίπτωση τα Ελληνικά. Στην έκδοση 1.6.0.16 του firmware όμως υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με τις Unicode γλώσσες με αποτέλεσμα τα Ελληνικά και όλες οι άλλες γλώσσες που πατάνε πάνω στα Αγγλικά, να φαίνονται με double space συν ερωτηματικά στα τονισμένα γράμματα και το τελικό ς.

      Για αυτό και εμείς πατήσαμε σε μια ήδη υπάρχουσα Unicode γλώσσα όπως τα Ρώσικα για να σας δώσουμε firmware. Αν εξακολουθήσει αυτό το πρόβλημα και στα επόμενα firmware, θα παραμείνουμε έτσι οπότε θα πρέπει για ΜΙΑ ΦΟΡΑ μόνο, να περάσετε με το χέρι το τροποποιημένο resources για να βλέπετε σωστά τις ημέρες στην κεντρική οθόνη.
    • Διαφήμιση
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση 3.5.0 - fw: 1.6.0.16]

      Υπήρχε κάτι το οποίο δεν ήταν ήδη στα ελληνικά στο 1.5.0.2; δεν εντόπισα κάτι.Ευχαριστώ για την αναλυτική εξήγηση!

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση 3.5.0 - fw: 1.6.0.16]

      Downgrade στην προηγούμενη έκδοση firm γίνεται η όχι? Δλδ στην 1.5.0.2
    • Ο/H drivth έγραψε:

      Downgrade στην προηγούμενη έκδοση firm γίνεται η όχι? Δλδ στην 1.5.0.2
      Φυσικά... ότι θέλεις κάνεις! απλά αν κατεβαίνεις πολύ πίσω, να προσέχεις να έχεις συμβατό resourses. Η 1.5.0.2 χρησιμοποιεί το ίδιο με την 1.6.0.16.


      Ο/H echaosad έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά. Εμένα μου βγάζει ρώσικα στην αρχική οθόνη μόνο. Και όταν πατάω να κάνω update τα recourse χειροκίνητα κολλάει στο 0%



      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

      Πριν ξεκινήσεις το update, τράβα στο Notify & Fitness προ τα κάτω την οθόνη μέχρι να σου κάνει συγχρονισμό με το Mi Fit και τα δεδομένα του band. Αν επιμένει, κάνε restart το κινητό.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H drivth έγραψε:

      Downgrade στην προηγούμενη έκδοση firm γίνεται η όχι? Δλδ στην 1.5.0.2
      Φυσικά... ότι θέλεις κάνεις! απλά αν κατεβαίνεις πολύ πίσω, να προσέχεις να έχεις συμβατό resourses. Η 1.5.0.2 χρησιμοποιεί το ίδιο με την 1.6.0.16.
      Και ο τρόπος? Μέσω notify?
    • Διαφήμιση
    • Παιδια συγχαρητηρια.. Περίμενα καιρο το καινουριο φιρμγουορ και ειχα απογοητευτει επειδη εβλεπα μεγαλη αγνοια απο τα παιδια που το περίμενα.. Βρηκα εσας και πραγματικα ησαστε αναλυτικοτατοι!! Συνεχιστε τη καλη δουλεια!!
    • Ο/H drivth έγραψε:

      Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H drivth έγραψε:

      Downgrade στην προηγούμενη έκδοση firm γίνεται η όχι? Δλδ στην 1.5.0.2
      Φυσικά... ότι θέλεις κάνεις! απλά αν κατεβαίνεις πολύ πίσω, να προσέχεις να έχεις συμβατό resourses. Η 1.5.0.2 χρησιμοποιεί το ίδιο με την 1.6.0.16.
      Και ο τρόπος? Μέσω notify?
      Προσωπική μου γνώμη... ναι! Είναι καλύτερο!



      Ο/H vrwmiaris έγραψε:

      Υπήρχε κάτι το οποίο δεν ήταν ήδη στα ελληνικά στο 1.5.0.2; δεν εντόπισα κάτι.Ευχαριστώ για την αναλυτική εξήγηση!

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

      Ναι προστέθηκαν αρκετά στα υπομενού αλλά και το μενού "Άσκηση"
    • Το έψαξα και την λέξη ειδοποιήσεις στα ρώσικα την βγάζει μόνο όταν υπάρχουν 5 ειδοποιήσεις, όταν είναι λιγότερες το μεταφράζει κανονικά.
    • @dnomikos Την πήρε κανονικά την αναβάθμιση. Ευχαριστώ
      Μπράβο και στα παιδιά για την καλή δουλειά που κάνουν

      Να ρωτήσω κάτι ακόμα. Μπορούμε να έχουμε την εκδοσή του Playstore με το firmware και τα resource που δίνετε εδώ? Έχω την εντύπωση ότι στην εκδοσή του Playstore μπορείς να το συνδέσεις με το google fit και λογικά πρέπει να δουλεύει και ο χάρτης. Δεν δοκίμασα ακόμα να δω σε αυτή την εκδοσή που δίνετε αν δουλεύει ο χάρτης.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H vangtsog έγραψε:

      Το έψαξα και την λέξη ειδοποιήσεις στα ρώσικα την βγάζει μόνο όταν υπάρχουν 5 ειδοποιήσεις, όταν είναι λιγότερες το μεταφράζει κανονικά.
      Απίστευτο!!!! Μπράβο σου βρε θηρίο :thumbsup: .

      Οκ παιδιά, θα το φτιάξουμε ;)




      Ο/H echaosad έγραψε:

      @dnomikos Την πήρε κανονικά την αναβάθμιση. Ευχαριστώ
      Μπράβο και στα παιδιά για την καλή δουλειά που κάνουν

      Να ρωτήσω κάτι ακόμα. Μπορούμε να έχουμε την εκδοσή του Playstore με το firmware και τα resource που δίνετε εδώ? Έχω την εντύπωση ότι στην εκδοσή του Playstore μπορείς να το συνδέσεις με το google fit και λογικά πρέπει να δουλεύει και ο χάρτης. Δεν δοκίμασα ακόμα να δω σε αυτή την εκδοσή που δίνετε αν δουλεύει ο χάρτης.

      Αν δεν σε ενδιαφέρει η αναγνώριση κλήσης στα Ελληνικά, ναι... δεν υπάρχει πρόβλημα ;)

      @jumaru82 Παρέλειψα να στο πω αυτό. Δοκίμασε με την έκδοση του playstore μήπως συνδεθείς με τον λογαριασμό facebook στην περίπτωση που δεν είναι θέμα έκδοσης εφαρμογής / firmware ;)