Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 5.0.1 Stable]

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ενώ έχω περάσει κανονικά το firmware και τα resources, το μενού 'ειδοποιήσεις' μου το διαβάζει κανονικά όταν δεν έχω καμία ειδοποίηση ενώ δεν μου το μεταφράζει όταν έχω αδιαβαστες ειδοποιήσεις.(οι ειδοποιήσεις από μόνες τους μεταφράζονται κανονικά, το σημείο που ενημερώνει για τον αριθμό των ειδοποιήσεων που είναι σε εκκρεμότητα δεν μεταφράζεται)
    • @vrwmiaris Αν απεγκαταστήσεις το mi fit εκείνο και βάλεις αυτό θα κάνει τη σύνδεση και το update στο firmware αλλά θα χρειαστεί το notify fitness για τα recourses και μόνο. Μετά σβήσε το notify
    • Ο/H sgatz έγραψε:

      @vrwmiaris Αν απεγκαταστήσεις το mi fit εκείνο και βάλεις αυτό θα κάνει τη σύνδεση και το update στο firmware αλλά θα χρειαστεί το notify fitness για τα recourses και μόνο. Μετά σβήσε το notify
      Σε κάθε νέα έκδοση θα τα κάνει μόνη της η mi fit ή τούμπαλιν τα ίδια;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστούμε παιδιά!!! Περάστηκε και λειτουργούν όλα τέλεια!!! Άψογοι για άλλη μία φορά!!! :thumbsup:
    • Ο/H vangtsog έγραψε:

      Ενώ έχω περάσει κανονικά το firmware και τα resources, το μενού 'ειδοποιήσεις' μου το διαβάζει κανονικά όταν δεν έχω καμία ειδοποίηση ενώ δεν μου το μεταφράζει όταν έχω αδιαβαστες ειδοποιήσεις.(οι ειδοποιήσεις από μόνες τους μεταφράζονται κανονικά, το σημείο που ενημερώνει για τον αριθμό των ειδοποιήσεων που είναι σε εκκρεμότητα δεν μεταφράζεται)
      Και εμένα το ίδιο μου κάνει όταν υπάρχει πάνω απο μια ειδοποίηση
    • Μία φώτο από το σημείο που λέτε θα βοηθούσε πολύ να βρεθεί το πρόβλημα :)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H jumaru82 έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά και πολλά μπράβο!! Έχω την εξής απορία.
      Θα βγει κάποια στιγμή το firware μόνο του για κάποιον που θέλει να το εγκαταστήσει ας πούμε με το mi fit του γιατρού?? Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί σαν χρήστης είχα λογαριασμό μέσο FB και τώρα αναγκάστηκα και έκανα νέο mi account και σε αυτόν δεν μπορώ να συγχρονίσω τα παλιά δεδομένα.


      Όλα τα Mi Fit, με τον ίδιο τρόπο γίνονται compile. Δεν υπάρχει κάποιος που κάνει τίποτα "πιο επιστημονικό" σε σχέση με το Mi Fit που σας δώσαμε. Πρέπει να φταίει η νέα έκδοση 3.5.0 σε συνδιασμό με το νέο firmware 1.6.0.16 καθώς και το ότι κανείς δεν έχει τα ιδιωτικά κλειδιά της Xiaomi για signed του αρχείου. Και επειδή κάποια στιγμή θέλεις δεν θέλεις θα περάσεις σε νεότερη έκδοση Mi Fit, καλύτερα να κάνεις login μόνο με λογαριασμό Mi.



      Ο/H vangtsog έγραψε:

      Ενώ έχω περάσει κανονικά το firmware και τα resources, το μενού 'ειδοποιήσεις' μου το διαβάζει κανονικά όταν δεν έχω καμία ειδοποίηση ενώ δεν μου το μεταφράζει όταν έχω αδιαβαστες ειδοποιήσεις.(οι ειδοποιήσεις από μόνες τους μεταφράζονται κανονικά, το σημείο που ενημερώνει για τον αριθμό των ειδοποιήσεων που είναι σε εκκρεμότητα δεν μεταφράζεται)

      Ο/H stnatza έγραψε:

      Ο/H vangtsog έγραψε:

      Ενώ έχω περάσει κανονικά το firmware και τα resources, το μενού 'ειδοποιήσεις' μου το διαβάζει κανονικά όταν δεν έχω καμία ειδοποίηση ενώ δεν μου το μεταφράζει όταν έχω αδιαβαστες ειδοποιήσεις.(οι ειδοποιήσεις από μόνες τους μεταφράζονται κανονικά, το σημείο που ενημερώνει για τον αριθμό των ειδοποιήσεων που είναι σε εκκρεμότητα δεν μεταφράζεται)
      Και εμένα το ίδιο μου κάνει όταν υπάρχει πάνω απο μια ειδοποίηση

      Εγω τα βλέπω εντάξει:



      Τι ακριβώς σας βγάζει; Ρώσσικα ή Αγγλικά; Από ποια εφαρμογή έρχονται οι ειδοποιήσεις; Μήπως κατά τύχη και τα 2 είναι global έκδοση Mi Band;




      Ο/H vrwmiaris έγραψε:

      συγχαρητήρια για την δουλειά και το μεράκι σας.Επειδή είμαι λίγο στραβοξυλο, δεν μπορώ να περάσω το ελληνικό mifit πάνω από την 3.4.6 του γιατρού και να κάνει μόνη της η εφαρμογή την αναβάθμιση; θέλει υποχρεωτικά το notify , αποσύνδεση κτλπ;Ή έστω μελλοντικά θα μπορεί να γίνει με αυτό τον τρόπο;

      Μπορείς όπως είσαι με την 3.4.6, να περάσεις κατευθείαν από πάνω την 3.5.0 από το πρώτο post και θα γίνουν όλα κανονικά γιατί έχεις παλαιότερο firmware. Θα πρέπει όμως να βάλεις με το χέρι τα resources γιατί έχεις ήδη την ίδια έκδοση και δεν θα στα αλλάξει. Μπορείς επίσης να μείνεις και με την 3.4.6 που έχεις τώρα περασμένη και να τα περάσεις μόνος σου με το Notify & Fitness. Ότι Mi Fit και να χρησιμοποιήσεις, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις... Σίγουρα όμως το 1.6.0.16 θα θέλει τουλάχιστον την minimum έκδοση MiFit στην οποία πρωτοεμφανίστηκε για να συνεργάζονται σωστά.

      Τα υπόλοιπα είναι θέμα γούστου, μαζοχισμού και ... εικονιδίων ;)


      Ο/H Stinger έγραψε:

      Καλησπέρα, εγώ θα ήθελα να έχω Ελληνικά μόνο στις ειδοποιήσεις που τώρα βγαίνουν ? ?? ? ?, όλα τα υπόλοιπα θα θέλω Αγγλικά. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό;

      Γράψε μας λίγο πιο αναλυτικά τι συμβαίνει. Επίσης αν έχεις Κινέζικο ή Global Mi Band.
    • Μπράβο πολύ καλή δουλειά τόσο που ενώ έχω το Samsung Gear S3 Frontier ζήλεψα και θα πάω να το χτυπήσω.
    • Display Spoiler

      Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H jumaru82 έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά και πολλά μπράβο!! Έχω την εξής απορία.
      Θα βγει κάποια στιγμή το firware μόνο του για κάποιον που θέλει να το εγκαταστήσει ας πούμε με το mi fit του γιατρού?? Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί σαν χρήστης είχα λογαριασμό μέσο FB και τώρα αναγκάστηκα και έκανα νέο mi account και σε αυτόν δεν μπορώ να συγχρονίσω τα παλιά δεδομένα.
      Όλα τα Mi Fit, με τον ίδιο τρόπο γίνονται compile. Δεν υπάρχει κάποιος που κάνει τίποτα "πιο επιστημονικό" σε σχέση με το Mi Fit που σας δώσαμε. Πρέπει να φταίει η νέα έκδοση 3.5.0 σε συνδιασμό με το νέο firmware 1.6.0.16 καθώς και το ότι κανείς δεν έχει τα ιδιωτικά κλειδιά της Xiaomi για signed του αρχείου. Και επειδή κάποια στιγμή θέλεις δεν θέλεις θα περάσεις σε νεότερη έκδοση Mi Fit, καλύτερα να κάνεις login μόνο με λογαριασμό Mi.

      Ο/H vangtsog έγραψε:

      Ενώ έχω περάσει κανονικά το firmware και τα resources, το μενού 'ειδοποιήσεις' μου το διαβάζει κανονικά όταν δεν έχω καμία ειδοποίηση ενώ δεν μου το μεταφράζει όταν έχω αδιαβαστες ειδοποιήσεις.(οι ειδοποιήσεις από μόνες τους μεταφράζονται κανονικά, το σημείο που ενημερώνει για τον αριθμό των ειδοποιήσεων που είναι σε εκκρεμότητα δεν μεταφράζεται)

      Ο/H stnatza έγραψε:

      Ο/H vangtsog έγραψε:

      Ενώ έχω περάσει κανονικά το firmware και τα resources, το μενού 'ειδοποιήσεις' μου το διαβάζει κανονικά όταν δεν έχω καμία ειδοποίηση ενώ δεν μου το μεταφράζει όταν έχω αδιαβαστες ειδοποιήσεις.(οι ειδοποιήσεις από μόνες τους μεταφράζονται κανονικά, το σημείο που ενημερώνει για τον αριθμό των ειδοποιήσεων που είναι σε εκκρεμότητα δεν μεταφράζεται)
      Και εμένα το ίδιο μου κάνει όταν υπάρχει πάνω απο μια ειδοποίηση
      Εγω τα βλέπω εντάξει:

      Τι ακριβώς σας βγάζει; Ρώσσικα ή Αγγλικά; Από ποια εφαρμογή έρχονται οι ειδοποιήσεις; Μήπως κατά τύχη και τα 2 είναι global έκδοση Mi Band;

      Ο/H vrwmiaris έγραψε:

      συγχαρητήρια για την δουλειά και το μεράκι σας.Επειδή είμαι λίγο στραβοξυλο, δεν μπορώ να περάσω το ελληνικό mifit πάνω από την 3.4.6 του γιατρού και να κάνει μόνη της η εφαρμογή την αναβάθμιση; θέλει υποχρεωτικά το notify , αποσύνδεση κτλπ;Ή έστω μελλοντικά θα μπορεί να γίνει με αυτό τον τρόπο;
      Μπορείς όπως είσαι με την 3.4.6, να περάσεις κατευθείαν από πάνω την 3.5.0 από το πρώτο post και θα γίνουν όλα κανονικά γιατί έχεις παλαιότερο firmware. Θα πρέπει όπως να βάλεις με το χέρι τα resources γιατί έχεις ήδη την ίδια έκδοση και δεν στα αλλάξει. Μπορείς επίσης να μείνεις και με την 3.4.6 που έχεις τώρα περασμένη και να τα περάσεις μόνος σου με το Notify & Fitness. Ότι Mi Fit και να χρησιμοποιήσεις, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχεις... Σίγουρα όμως το 1.6.0.16 θα θέλει τουλάχιστον την minimum έκδοση MiFit στην οποία πρωτοεμφανίστηκε για να συνεργάζονται σωστά.

      Τα υπόλοιπα είναι θέμα γούστου, μαζοχισμού και ... εικονιδίων

      Ο/H Stinger έγραψε:

      Καλησπέρα, εγώ θα ήθελα να έχω Ελληνικά μόνο στις ειδοποιήσεις που τώρα βγαίνουν ? ?? ? ?, όλα τα υπόλοιπα θα θέλω Αγγλικά. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό;
      Γράψε μας λίγο πιο αναλυτικά τι συμβαίνει. Επίσης αν έχεις Κινέζικο ή Global Mi Band.

      Να αποφύγω όλη τη διαδικασία θέλω, δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση εμφανισιακά.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H vrwmiaris έγραψε:


      Να αποφύγω όλη τη διαδικασία θέλω, δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση εμφανισιακά.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ξαναδιάβασε αν θέλεις τι σου απάντησα πριν. Το έκανα edit για να είναι πιο αναλυτικό ;)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H vrwmiaris έγραψε:


      Να αποφύγω όλη τη διαδικασία θέλω, δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση εμφανισιακά.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ξαναδιάβασε αν θέλεις τι σου απάντησα πριν. Το έκανα edit για να είναι πιο αναλυτικό ;)
      Ωραία,η 3.5.0 αφού την βάλω από πάνω γιατί δεν θα περάσει μόνη της τα resources που χρειάζεται το 1.6; Αφού θα περάσει το fw .

      Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk