Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 5.0.1 Stable]

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H sgatz έγραψε:

      Καλημέρα! Έχω ένα mi band 3 με το δικό μας λογισμικό. Ήταν η κινεζική έκδοση.
      Πήγε η μικρή και έκανε update και το notify δεν το βλέπει με τίποτα. Δοκίμασα τα πάντα.
      Κατέβασα ένα master for mi band, το είδε με τη μία το ρολόι, πέρασα τα αρχεία αλλά συνεχίζει κινέζικα και είναι πλέον στο γνωστό εικονίδιο με το βέλος.
      Σώζεται ή ήρθε η ώρα να πάει από κει που ήρθε;

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Κάπου στην μέση του πρώτου post σε λέει ποια αρχεία πρέπει να περάσεις το έκανες?
      Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.6.5 Stable]
    • Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.6.5 Stable]

      Τα πέρασα με το πρόγραμμα αλλά δεν... Εκτός αν πήρα λάθος αρχεία

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.6.5 Stable]

      Το θέμα είναι ότι προσπάθησα επί ώρες σήμερα και με το notify δε συνδέεται με τίποτα για να μπορέσω να δω version. Δε ξέρω τι το έχει πιάσει.
      Αυτό έχει μείνει κολλημένο στην οθόνη της φωτογραφίας

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      • Καλησπέρα σας, μετά την αναβάθμιση και σε miui 12 αλλά και στην νέα έκδοση της εφαρμογής, μου ζητάει πρόσβαση στην τοποθεσία για να συνδεθεί με συσκευές Bluetooth... Άρα πρέπει να έχω ανοιχτό gps... Οφείλεται στην εφαρμογή ή είναι από το Miui 12; Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση...
    • Καλησπέρα, αυτες τι μερες ξετρυπωσα το mi band 2 που δουλευει αψογα ακομα.
      Πριν 2 χρονια ειχα περασει καποιο ελληνικο firmware και το ελληνικο mi Fit τοτε , με το redmi note 4 που ειχα.
      Σημερα που πηγα να κατεβασω την official εφαρμογη του MI FIT , κι αφου εκανα συνδεση με το λογαριασμο μου κανονικα,
      μου γραφει κατα τη διαρκεια της συζευξης ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ και να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο band
      Αφου το παταω , η εφαρμογη στην αναζητηση το βρισκει , και μου ζηταει τον κωδικο απο το band. To θεμα ειναι οτι δεν μπορω να τον πληκτρολογησω
      γιατι συνεχιζει να πεταει την ειδοποιηση αδυναμια συνδεσης στο foreground χωρις να μπορω να το διωξω καπως.
      Δοκιμασα και την εφαρμογη απο το thread και εκανα οτι λεει το post 3 ,αλλα και παλι γινεται το ιδιο. Καμια ιδεα;
      Να δοκιμασω καποια προηγουμενη εκδοση;
    • Δοκίμασε να διαγραψεις την εφαρμογή από την συσκευή σου και να την εγκαταστήσεις εκ νέου.
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H MIUI_ART έγραψε:

      Δοκίμασε να διαγραψεις την εφαρμογή από την συσκευή σου και να την εγκαταστήσεις εκ νέου
      Το εχω δοκιμασει. Δοκιμασα και προηγουμενες εκδοσεις και γινεται το ιδιο. Μου προτεινει επαναφορα εργοστασιακων , και ενω στο background και στη συσκευη γινεται η διαδικασια με την εμφανιση του κωδικου κλπ,
      αυτο το παραθυρακι με την αδυναμια επαναφορας δε μ αφηνει.
      Περασα εκ νεου με το gagdetbridge το ελληνικο firmware που εχει το post 2 (1.0.1.81) αλλα και παλι συμβαινει το ιδιο
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Απεγκατέστησε το MiFit που έχεις τώρα, εγκατέστησε προσωρινά την έκδοση MiFit-3.5.0-Greek.apk και ξαναδοκίμασε.
      Δοκίμασα με την 3.6.0 (την official) χωρίς τύχη. Δεν μπορουσα να συνδεθω με τιποτα στο Mi account.
      Μετά αυτό που δοκίμασα ήταν να κάνω pair το mi band 2 με το gadgetbridge και αριστερα στις ρυθμισεις , στην απασφαλμάτωση , να κάνω από εκει FACTORY RESET τη συσκευή.
      Και ετσι ξαφνικά μετά απο 5 ώρες ταλαιπωρία στις 4 η ωρα το πρωι το Mifit δουλεψε κανονικά και συνδέθηκε με το band.
    • Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλά!
      Έχω ένα mi band 3 που από όταν το είχα αγοράσει είχε την official εκδοση fw και έκανα κανονικά τα update μέχρι και την τελευταία. Όλα λειτουργούσαν κανονικά, εκτός από το οτι δεν εμφάνιζε σωστά τους ελληνικούς χαρακτήρες (πράγμα φυσιολογικό).. Πρίν κανα 5μηνο αποφάσισα να περάσω την ελληνική έκδοση 2.4.0.32 από εδώ για να έχω και ελληνικά. Όλα λειτουργούν άψογα μέχρι και τώρα αλλά γενικά η μπαταρία μου αδειάζει πολυυυύ πιο γρήγορα σε σχέση με πρώτα.. Ενδεικτικά, με το official fw το φόρτιζα κάθε 30 μέρες, ενώ τώρα σε 1,5 βδομάδα έχει αδειάσει.. Αυτό συμβαίνει απο την πρώτη κιόλας στιγμή που πέρασα το custom fw.. Btw έχω δοκιμάσει και το ελληνικό fw, αλλά και το αγγλικό με υποστήριξη unicode.. Ενώ και οι δυο εκδόσεις λειτουργούν άψογα στα πάντα, η μπαταρία αδειάζει το ίδιο γρήγορα και στις 2.. Για να σας προλάβω, δέν έχω αλλάξει ρυθμίσεις σε σχέση με πριν που χρησιμοποιούσα το official (heart rate δηλαδή κτλ που καταναλώνουν μπαταρία είναι off), χρησιμοποιώ το ίδιο πρόγραμμα (notify & fitness) και δεν έχω ενεργοποιήσει έξτρα ειδοποιήσεις κτλ κτλ σε σχέση με πρίν.. Επίσης δεν πιστεύω πως έχει "χαλάσει" η μπαταρία του ώστε να έχει αρχίσει να μην αντέχει όπως παλιά, γιατί η πτώση απόδοσης ήταν άμεση και δεν έγινε σταδιακά.. Δηλαδή πρίν περάσω το custom fw, την τελευταία φορά το είχα φορτίσει στις 30 μέρες και την πρώτη φορά με το νεο fw στις 10 μέρες είχε ήδη σβήσει από μπαταρία!
      Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο? Μου αρέσει το οτι βλέπω και ελληνικούς χαρακτήρες και θα ήθελα να το κρατήσω, αλλά μου κακοφαίνεται το να φορτίζω κάθε βδομάδα..Είχα καλομάθει στο μήνα! :D :D
      Άμα περάσω παλιότερη έκδοση θα έχω καμια ελπίδα να διορθωθεί το θέμα και που θα μπορούσα να τη βρω (πχ την 2.4.0.20)?
      Οποιαδήποτε πρόταση ευπρόσδεκτη..
      Σας ευχαριστώ!
    • Διαφήμιση
    • Δεν φταίει αυτό... και το official firmware να ξαναβάλεις, πάλι τα ίδια θα έχεις. Επίσης δεν μπορείς να βάλεις παλαιότερο firmware γιατί με το που ανοίξεις το Mi Fit, πάλι θα σου περάσει το τελευταίο. Για να μη στο κάνει αυτό και να μπορέσεις να δουλέψεις πχ με το 2.4.0.20, θα πρέπει στην προκειμένη περίπτωση να έχεις οποιαδήποτε παλαιότερη έκδοση Mi Fit έως και την έκδοση 4.0.10. Αν βάλεις την 4.0.11 ή νεότερη, θα στο αναβαθμίσει πάλι στο 2.4.0.32.

      Αυτά ισχύουν συγκριτικά με τα δικά μας custom firmware που δίνουμε στην πρώτη σελίδα αυτού του νήματος (είτε σαν αυτόνομα αρχεία είτε ενσωματωμένα μέσα στη δική μας custom εφαρμογή) σε σχέση με τα official firmware...

      Κάνε επαναφορά ρυθμίσεων (reset) μέσα από το μενού του Mi Band και μετά (υποχρεωτικά) κατάργηση σύζευξης του Mi Band μέσα από την εφαρμογή του κινητού και σύζευξη εκ νέου.