Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 5.0.1 Stable]

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ρε παιδιά εμένα κάνει συνέχεια fail. Έχω προσπαθήσει τόσες φορές. Αποσυνδέεται συνέχεια το Mi Band 3 από το Notify & Fitness. Κατάφερα και πέρασα το αγγλικό unicode firmware αλλά όχι τα resources και έχω και ??? στην ένδειξη μπαταρίας στο ρολόι. Και μέσα σε όλα αυτά έχω και ανάποδα την ημερομηνία. 4/10 αντί για 10/4.

      Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
    • Οταν μπαινεις στο Notify στο Update Firmware επάνω δεξιά έχει κάτι τελίτσες που επιλέγεις δυο μεθόδους για να κάνει την αναβάθμιση. Δοκίμασε να τικάρεις και αυτά και να το περάσεις πάλι. Αν δε δουλεύει ούτε με αυτό τότε δοκίμασε να το περάσεις με το GadgetBright αλλά να το διαγράψεις μετά το πέρασμα του firmware. :)
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Οταν μπαινεις στο Notify στο Update Firmware επάνω δεξιά έχει κάτι τελίτσες που επιλέγεις δυο μεθόδους για να κάνει την αναβάθμιση. Δοκίμασε να τικάρεις και αυτά και να το περάσεις πάλι. Αν δε δουλεύει ούτε με αυτό τότε δοκίμασε να το περάσεις με το GadgetBright αλλά να το διαγράψεις μετά το πέρασμα του firmware. :)

      Τελικά τα κατάφερα με Force close Mi Fit και Notify αλλά τα ερωτηματικά παραμένουν στο ρολόι για το ποσοστό μπαταρίας? Κανένα τιπ εδώ? Γραμματοσειρά λέει για Mi Band 2 όχι για Band 3. Επίσης το localization της ημερομηνίας? Είναι τα μόνα 2 προβλήματα που δείχνει να έχω.

      Επίσης για την αγγλική έκδοση με unicode, χρειάζεται το ελληνικό Modded Mi Fit ή το κανονικό?
    • Διαφήμιση
    • Ο/H millboc έγραψε:

      Ο/H millboc έγραψε:

      Καλησπέρα σε όλους.

      Η ελληνική έκδοση mifit της κοινότητας παίζει για το Amazfit Bip?
      Υπάρχουν κάπου οδηγίες?

      Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
      Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό?Ευχαριστώ
      Παίζει μια χαρά αλλά δεν περιέχει δικό μας firmware. Δεν έχουμε βγάλει ακόμα γιατί δεν έχουμε το ρολόι.

      Ο/H drivth έγραψε:

      @dnomikos @lallasgr ενδιαφέρει και εμένα το θέμα άλλαξα σε bip ετοιμάζετε τίποτα μελλοντικά? Τώρα είναι στα ελληνικά με του γιατρού τα αρχεία.

      Μελλοντικά ναι... εδώ με το NFC, είδαμε και πάθαμε να προμηθευτούμε ένα σε λογική τιμή. Θα έρθει και η σειρά του bip ;)

      Ο/H KappaLambda έγραψε:

      Τελικά τα κατάφερα με Force close Mi Fit και Notify αλλά τα ερωτηματικά παραμένουν στο ρολόι για το ποσοστό μπαταρίας? Κανένα τιπ εδώ? Γραμματοσειρά λέει για Mi Band 2 όχι για Band 3. Επίσης το localization της ημερομηνίας? Είναι τα μόνα 2 προβλήματα που δείχνει να έχω.

      Επίσης για την αγγλική έκδοση με unicode, χρειάζεται το ελληνικό Modded Mi Fit ή το κανονικό?
      Πρέπει να περάσεις και τη γραμματοσειρά για να φύγουν τα ερωτηματικά (μια φορά χρειάζεται να το κάνεις). Κατέβασε το αρχείο Mili_wuhan_ft.zip από την πρώτη σελίδα, αποσυμπίεσέ το και πέρασέ το με τον ίδιο τρόπο που πέρασες και τα άλλα δύο.

      BTW, Για να μην έχεις προβλήματα και σταματάει στη μέση η ενημέρωση του band, όταν ανοίγεις το Notify & Fitness για να περάσεις κάποιο αρχείο, πρώτα σύρε προς τα κάτω από την κεντρική σελίδα της εφαρμογής και περίμενε να σου γράψει ότι ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε ή ότι δεν υπάρχει κάτι νέο να συγχρονίσει (κάπως έτσι το λέει). Αν δεν το κάνει, ξανασύρε προς τα κάτω και ξανά αν χρειαστεί, μέχρι να ολοκληρώσει το συγχρονισμό. Μετά ξεκινάς το update....


      EDIT: Η αλλαγή της ημερομηνίας από DD/MM σε MM/DD έγινε γιατί έχεις το κινητό στην Αγγλική γλώσσα. Αν το γυρίσεις στα Ελληνικά, θα αντιστραφεί. Από την επόμενη φορά που θα δώσουμε Αγγλικό firmware, θα δίνουμε 2 αρχεία ένα με MM/DD και ένα με DD/MM τα οποία βέβαια, πάλι θα αντιστρέφονται μόνα τους σύμφωνα με την παραπάνω λογική, ανάλογα αν το κινητό είναι στην Αγγλική γλώσσα ή όχι.

      Αν δεν χρειάζεσαι την Ελληνική ομιλία στις προπονήσεις και αν δουλεύεις το κινητό στην Αγγλική γλώσσα ώστε να έχεις αναγνώριση κλήσης, όχι ΔΕΝ χρειάζεσαι το δικό μας Mi Fit. Πρόσεξε μόνο να κλείσεις τις αυτόματες ενημερώσεις της εφαρμογής στο Google Play για να μην κάνει αναβάθμιση πριν περάσεις εσύ όποιο νεότερο firmware υπάρχει.
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.9_v2 Stable]

      @dnomikos τώρα τo bip παίζει με μια έκδοση 3.5.2. αν βάλω το δικό δικό μας θα του κανει καμία ενημέρωση και θα τρέχω μετά?
    • Ο/H drivth έγραψε:

      @dnomikos τώρα τo bip παίζει με μια έκδοση 3.5.2. αν βάλω το δικό δικό μας θα του κανει καμία ενημέρωση και θα τρέχω μετά?
      Ναι γιατί περιέχει νεότερο firmware.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Πρέπει να περάσεις και τη γραμματοσειρά για να φύγουν τα ερωτηματικά (μια φορά χρειάζεται να το κάνεις). Κατέβασε το αρχείο Mili_wuhan_ft.zip από την πρώτη σελίδα, αποσυμπίεσέ το και πέρασέ το με τον ίδιο τρόπο που πέρασες και τα άλλα δύο.
      BTW, Για να μην έχεις προβλήματα και σταματάει στη μέση η ενημέρωση του band, όταν ανοίγεις το Notify & Fitness για να περάσεις κάποιο αρχείο, πρώτα σύρε προς τα κάτω από την κεντρική σελίδα της εφαρμογής και περίμενε να σου γράψει ότι ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε ή ότι δεν υπάρχει κάτι νέο να συγχρονίσει (κάπως έτσι το λέει). Αν δεν το κάνει, ξανασύρε προς τα κάτω και ξανά αν χρειαστεί, μέχρι να ολοκληρώσει το συγχρονισμό. Μετά ξεκινάς το update....


      EDIT: Η αλλαγή της ημερομηνίας από DD/MM σε MM/DD έγινε γιατί έχεις το κινητό στην Αγγλική γλώσσα. Αν το γυρίσεις στα Ελληνικά, θα αντιστραφεί. Από την επόμενη φορά που θα δώσουμε Αγγλικό firmware, θα δίνουμε 2 αρχεία ένα με MM/DD και ένα με DD/MM τα οποία βέβαια, πάλι θα αντιστρέφονται μόνα τους σύμφωνα με την παραπάνω λογική, ανάλογα αν το κινητό είναι στην Αγγλική γλώσσα ή όχι.

      Αν δεν χρειάζεσαι την Ελληνική ομιλία στις προπονήσεις και αν δουλεύεις το κινητό στην Αγγλική γλώσσα ώστε να έχεις αναγνώριση κλήσης, όχι ΔΕΝ χρειάζεσαι το δικό μας Mi Fit. Πρόσεξε μόνο να κλείσεις τις αυτόματες ενημερώσεις της εφαρμογής στο Google Play για να μην κάνει αναβάθμιση πριν περάσεις εσύ όποιο νεότερο firmware υπάρχει.

      Ευχαριστώ. Ναι το είδα ότι έπρεπε να περάσω και τα fonts αλλά δεν ήμουν σίγουρος επειδή στην αρχική για το αγγλικό firmware δεν έχει αρχείο για τα fonts. Μετά από 2-3 προσπάθειες τα πέρασα και κομπλέ με τα ?????. Περιμένω πάντα να τελειώσει με τους συγχρονισμούς το Notify αλλά γενικά από όσο βλέπω δεν είναι και τόσο σταθερή η όλη διαδικασία.

      Για το DD/MM έχω αγγλικά πάντα στο κινητό αλλά έχω UK English ακριβώς για αυτόν το λόγο με τις ημερομηνίες όπου εμφανίζονται. Αν δεν αλλάζει χειροκίνητα τότε δυστυχώς δεν έχω επιλογή. Θα παραμείνω με ανάποδη ημερομηνία. Αν και είναι μεγάλο μείον νομίζω.

      EDIT: Τελικά είχα βάλει αφήσει σαν γλώσσα και το English(US) εκτός από το English(UK) στο κινητό και για αυτό έβγαζε την ημερομηνία ανάποδα. Για κάποιο λόγο έπαιρνε σαν default τα US αντί για τα UK. Άφησα τα UK και κομπλέ. Γύρισε σε DD/MM
    • Διαφήμιση
    • Ο/H KappaLambda έγραψε:


      .....

      EDIT: Τελικά είχα βάλει αφήσει σαν γλώσσα και το English(US) εκτός από το English(UK) στο κινητό και για αυτό έβγαζε την ημερομηνία ανάποδα. Για κάποιο λόγο έπαιρνε σαν default τα US αντί για τα UK. Άφησα τα UK και κομπλέ. Γύρισε σε DD/MM
      Ωραίο αυτό.. δεν το ήξερα. Άρα βολευόμαστε και με ένα αρχείο :thumbsup:
    • Καλησπέρα στην ομάδα!
      Πρίν 3 εβδομάδες έγινα κάτοχος του Mi Band 3.
      Είναι η πρώτη επαφή μου με αυτό το band και μου σύστησαν να περάσω το FW και το MiFit του γιατρού.
      Εχω το Huawei P9 Lite με έκδοση Android 7.0.
      Το πέρασα και δουλεύει στα πάντα σωστά αλλά δεν εχω αναγνώριση κλήσης μόνο.
      Χθές έμαθα για την κοινότητα σας και ήθελα να ρωτήσω, αν περάσω την έκδοση που δίνετε μετα θα έχω αναγνώριση κλήσης στο κινητό ή φταίει κάτι με το κινητό ή με την έκδοση Android που φοράει;
      Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας ζάλησα αλλά είμαι άσχετος με αυτά.
    • Το mi fit που έχεις τώρα έχει μείνει αρκετά πίσω σε ενημερώσεις και διορθώσεις προβλημάτων...δοκίμασε να περάσεις το mi fit από την πρώτη σελίδα, λογικά θα κάνει αυτόματη ενημέρωση σε όλα μιας και είναι νεότερο :)
    • Ο/H Panos12gr έγραψε:

      Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας ζάλησα αλλά είμαι άσχετος με αυτά.
      Σε περίπτωση που δεν φαίνονται σωστά οι γραμματοσειρές, θα πρέπει να περάσεις χειροκίνητα την γραμματοσειρά, δες εδώ σχετικά ---> Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.9_v2 Stable]
    • Διαφήμιση
    • Οκ! Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δοκιμάσω και θα σας πω τα αποτελεσματα.
      Μια διευκρίνηση μόνο, κατεβάζω το MiFit αφου διαγράψω πρώτα το παλιό και μετά περνάω το καινούργιο. Γίνετε να έχω διάφορες επιλογές για το screen του Band με ενδείξεις όπως π.χ. Ημερομηνία, ώρα, βήματα και ποσοστό μπαταρίας;