Διαφήμιση
Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + Mi Band 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.0.3 Stable]

• Οδηγός

>> ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ <<

Έγινε η διανομή της νέας XTRV-9.6.13 ROM για 34 συσκευές. Η ROM για το RedMi Note 6 PRO θα παραδοθεί όταν έχουμε Source ROM.

Τα VIP μέλη μας έχουν λάβει και το mail μα τις ROM.

Για τα απλά μέλη μας η αναβάθμιση μέσω OTA θα γίνει διαθέσιμη μετά από 12-24 ώρες αργότερα....

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ο/H chapapak έγραψε:

Όντως, γιατί σε ένα άλλο band 3 είχε βρει και τα ελληνικά αυτόματα ενώ σε αυτό όχι. Είναι stable αυτή η έκδοση;
      Ναι χαρακτηρίζεται ως stable αλλά ίσως έχει ακόμα "παιδικές ασθένειες" σε ορισμένα κινητά λόγο των μεγάλων αλλαγών που περιέχει σε σχέση με την προηγούμενη 3.6.0. Το MiFit-4.0.0-Greek_v2 που έχουμε τώρα στην πρώτη σελίδα, στηρίζεται στην τρίτη επανέκδοση της επίσημης εφαρμογής.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

Ο/H chapapak έγραψε:

Όντως, γιατί σε ένα άλλο band 3 είχε βρει και τα ελληνικά αυτόματα ενώ σε αυτό όχι. Είναι stable αυτή η έκδοση;
      Ναι χαρακτηρίζεται ως stable αλλά ίσως έχει ακόμα "παιδικές ασθένειες" σε ορισμένα κινητά λόγο των μεγάλων αλλαγών που περιέχει σε σχέση με την προηγούμενη 3.6.0. Το MiFit-4.0.0-Greek_v2 που έχουμε τώρα στην πρώτη σελίδα, στηρίζεται στην τρίτη επανέκδοση της επίσημης εφαρμογής.
      Μάλιστα κατάλαβα. Θέλω να μάθω 2-3 μέρες αυτή την έκδοση και μετά θα αναβαθμίσω. Ευχαριστώ πολύ.

Πως μπορώ να δω τι έκδοση resources εχω τώρα;
    • Ο/H geozn8 έγραψε:

Παιδιά άσχετο σχετικό τέλειο το mi band 3 μου δεν λέω αλλά μου έχει πάρει τα μυαλά το band 4 που θα είναι έγχρωμο κλπ.. Και μιας και έχω ασχοληθεί και ασχολούμαι πολύ με το Hey+ κλπ πιστέψτε με θα είναι σούπερ άλλη αίσθηση.. Αντε γειά :thumbsup:
      Μωρέεεεε κατά τα λες :D
      Βασικά για τα χρήματά του και το 3 είναι πολύ αξιόλογο.
    • Ο/H chapapak έγραψε:

Δεν μπορείς. Το καταλαβαίνεις από το firmware που έχεις... πχ για το απλό Mi Band 3, από firmware v2.2.0.12 έως v2.3.0.6 έχεις resources v46.
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

Ο/H chapapak έγραψε:

Δεν μπορείς. Το καταλαβαίνεις από το firmware που έχεις... πχ για το απλό Mi Band 3, από firmware v2.2.0.12 έως v2.3.0.6 έχεις resources v46.
      Παρόλο που έβαλα το ελληνικό 3.6.0 greek, όλο το μενού είναι στα αγγλικά και ο καιρός και το όνομα καλούντος έχει ερωτηματικά. Θέλει τα fonts?
    • Ο/H chapapak έγραψε:

Παρόλο που έβαλα το ελληνικό 3.6.0 greek, όλο το μενού είναι στα αγγλικά και ο καιρός και το όνομα καλούντος έχει ερωτηματικά. Θέλει τα fonts?

Όσο είσαι ακόμα στο v2.3.0.6, βάλε το MiFit 4.0.0 που έχουμε αναρτήσει στην πρώτη σελίδα και άστο να σου κάνει τις αναβαθμίσεις που περιέχει.
      Πρόσεξε στο κινητό το όνομα του αρχείου που θα πας να εγκαταστήσεις να είναι το MiFit-4.0.0-Greek_v2.apk. Μετά αν έχει ακόμα ερωτηματικά, βάλε τις γραμματοσειρές (fonts).
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

Ο/H chapapak έγραψε:

Όσο είσαι ακόμα στο v2.3.0.6, βάλε το MiFit 4.0.0 που έχουμε αναρτήσει στην πρώτη σελίδα και άστο να σου κάνει τις αναβαθμίσεις που περιέχει.
      Πρόσεξε στο κινητό το όνομα του αρχείου που θα πας να εγκαταστήσεις να είναι το MiFit-4.0.0-Greek_v2.apk. Μετά αν έχει ακόμα ερωτηματικά, βάλε τις γραμματοσειρές (fonts).

Καλημέρα,

Το έκανα αλλά εξακολουθεί να είναι στα αγγλικά. Και ερωτηματικά επίσης.

Έχω κάνει κάτι λάθος; Εάν βάλω το αρχείο fonts θα λυθεί και η γλώσσα εμφάνισης;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H chapapak έγραψε:

Καλημέρα,

Βλέπω να παίρνω τα βουνά σε λίγο... δεν την γλυτώνω :D

Το συγκεκριμένο αρχείο MiFit-4.0.0-Greek_v2.apk, περιέχει 2 firmware για το απλό Mi Band 3. Ένα με ονομασία Mili_wuhan.fw που είναι το δικό μας Ελληνικό 2.3.0.28 (αυτό είναι που περνάει μέσα στο band) και ένα με ονομασία Mili_wuhan_tr.fw που είναι το official 2.2.0.14.

Για δες τι έκδοση σου λέει ότι έχει περασμένη τώρα και κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω χθες τον @vanpolo : Στην δεύτερη οθόνη, έχει προστεθεί η ένδειξη μπαταρίας έστω με ερωτηματικά; Αυτό θα είναι καθοριστικό για να δούμε αν τελικά πέρασε το δικό μας firmware ή κάτι άλλο.

Για τα ερωτηματικά, ναι χρειάζεται να περάσεις το αρχείο fonts
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

Ο/H chapapak έγραψε:

Καλημέρα,

Βλέπω να παίρνω τα βουνά σε λίγο... δεν την γλυτώνω :D
      Το συγκεκριμένο αρχείο MiFit-4.0.0-Greek_v2.apk, περιέχει 2 firmware για το απλό Mi Band 3. Ένα με ονομασία Mili_wuhan.fw που είναι το δικό μας Ελληνικό 2.3.0.28 (αυτό είναι που περνάει μέσα στο band) και ένα με ονομασία Mili_wuhan_tr.fw που είναι το official 2.2.0.14.

Για δες τι έκδοση σου λέει ότι έχει περασμένη τώρα και κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω χθες τον @vanpolo : Στην δεύτερη οθόνη, έχει προστεθεί η ένδειξη μπαταρίας έστω με ερωτηματικά; Αυτό θα είναι καθοριστικό για να δούμε αν τελικά πέρασε το δικό μας firmware ή κάτι άλλο.

Για τα ερωτηματικά, ναι χρειάζεται να περάσεις το αρχείο fonts
      2.3.0.28 έχω!

Ας φτιάξουμε τη γλώσσα και έπονται τα ερωτηματικά :D

Η οθόνη battery φαίνεται, και μάλιστα χωρίς ερωτηματικά. (Υποθέτω γτ ειναι αγγλικά;;;;)
    • Ο/H chapapak έγραψε:

2.3.0.28 έχω!

Η οθόνη battery φαίνεται, και μάλιστα χωρίς ερωτηματικά. (Υποθέτω γτ ειναι αγγλικά;;;;)
      Φαίνεται λοιπόν ότι έχει μπει το battery mod στη δεύτερη οθόνη κανονικά; Αυτό μου λες;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

Ο/H chapapak έγραψε:

2.3.0.28 έχω!

Φαίνεται λοιπόν ότι έχει μπει το battery mod στη δεύτερη οθόνη κανονικά; Αυτό μου λες;
      Ναι, κανονικά:

• Καλημέρα
      Φαίνεται με την έκδοση 4 του mi fit να κρασάρει η επιλογή Ξεκλειδώματος Οθόνης αφού ενεργοποιηθεί και προσπαθήσεις να την επιλέξεις ξανά