Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + Mi Band 3 με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.0.15 Stable]

• Οδηγός

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Τρέχουσα ενημέρωση (28/02/2020 18:50)

Έγινε η διανομή των νέων 20.2.27 XTRV MIUI 11 ROM για 25 συσκευές.

H επόμενη διανομή των ROM θα γίνει όταν έχουμε διαθέσιμο Source από την Xiaomi και το xiaomi.eu.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Καλησπέρα παιδιά.

Πήρα το Redmi note 7 στον αδερφό μου και προσπάθησα να περάσω το Mi band 3 του εκει. Ξεχάστηκα και κατέβασα την έκδοση Mi fit απο το Playstore και έχασα τα ελληνικά. Διάβασα στο φόρουμ, κατέβασα την έκδοση MiFit που υπάρχει στο πρώτο νήμα, κατέβασα Firmware, resources και γραμματοσειρά.

Η έκδοση του Mi band αυτή την στιγμή είναι 2.4.0.20

Ενω περνάει το Update κανονικά και τα Resources δεν μου περνάει γραμματοσειρά με το γνωστό αποτέλεσμα των ερωτηματικών. Εχω κάνει Unpair και Pair το Band με τον υπολογιστή, έχω κάνει Restart το κινητό, έχω κάνει εγκατάσταση/απεγκατάσταση το Notify, έχω κάνει Clear στο Bluetooth τίποτα. Δεν λέει να περάσει την ρημάδα την γραμματοσειρά με τίποτα.
      Προσπάθησα να γυρίσω και την γλώσσα στα κορεάτικα και στα αγγλικά όπως διάβασα εδώ τίποτα.

Καμιά ιδέα;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Hacked έγραψε:

Προσπάθησα να γυρίσω και την γλώσσα στα κορεάτικα και στα αγγλικά όπως διάβασα εδώ τίποτα.

Καμιά ιδέα;
      Όχι Αγγλικά... μόλις περάσει τη γραμματοσειρά για Κορεάτικα, θα το γυρίσεις στα Κινέζικα. Δες τη φωτογραφία του @gregbala που υπάρχει εδώ.
    • Γεια σε όλους. Προσπαθώ να προσθέσω φίλο μου και μου λέει ότι το id του δεν υπάρχει. Ούτε εκείνος μπορεί του λέει το ίδιο. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει; την τελευταία έκδοση έχουμε κι δύο..
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

Ο/H Hacked έγραψε:

Καμιά ιδέα;
      Όχι Αγγλικά... μόλις περάσει τη γραμματοσειρά για Κορεάτικα, θα το γυρίσεις στα Κινέζικα. Δες τη φωτογραφία του @gregbala που υπάρχει εδώ.
      Επιτέλους έφτιαξε! Άψογος σε ευχαριστώ πολύ!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H x3000x έγραψε:

Γεια σε όλους. Προσπαθώ να προσθέσω φίλο μου και μου λέει ότι το id του δεν υπάρχει. Ούτε εκείνος μπορεί του λέει το ίδιο. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει; την τελευταία έκδοση έχουμε κι δύο..
      Θα βάλετε σκέτο αριθμό στην αναζήτηση χωρίς το ID: που έχει μπροστά.
    • Διαφήμιση
    • Καλησπέρα. Έχω δώσει το mi band 3 μου (λόγω αναβάθμισης στο 4) σε κάτοχο iphone αλλά αδυνατεί να κάνει σωστά την σύνδεση με το original mi fit που κατέβασε απο το AppStore.

Η σωστή διαδικασία για να είναι σαν να το πήρε τώρα ποια είναι; Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων απο το Band; Σημειώστε ότι όσο το είχα εγώ πέρασα με βάση τον οδηγό το ελληνικό custom fw.

εν τέλει θέλω να πω, αρκεί να κάνω μια επαναφορά το band πριν το δώσω ή πρέπει να περάσω κάποιο μαμα fw;
    • Ο/H aliengoa έγραψε:

Καλησπέρα. Έχω δώσει το mi band 3 μου (λόγω αναβάθμισης στο 4) σε κάτοχο iphone αλλά αδυνατεί να κάνει σωστά την σύνδεση με το original mi fit που κατέβασε απο το AppStore.

Η σωστή διαδικασία για να είναι σαν να το πήρε τώρα ποια είναι; Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων απο το Band; Σημειώστε ότι όσο το είχα εγώ πέρασα με βάση τον οδηγό το ελληνικό custom fw.

εν τέλει θέλω να πω, αρκεί να κάνω μια επαναφορά το band πριν το δώσω ή πρέπει να περάσω κάποιο μαμα fw;
      Αν δεν του έκανες κατάργηση σύζευξης πριν το δώσεις, το band θεωρεί ότι είναι ακόμα συζευγμένο και εκτός εμβέλειας Bluetooth. Πες του να του κάνει επαναφορά ρυθμίσεων από το band για να ελευθερωθεί (δεν θα χάσει τα Ελληνικά). Μετά, θα μπορέσει να το κάνει σύζευξη άνετα ;)
    • Διαφήμιση
    • καλησπέρα,

Εχω το Mi fit συνδεδεμενο με band 3. Αγορασα 2 band 3 για τις κορες μου. Υπαρχει δυνατοτητα να συνδεσω τα νεα band με το Fit, αλλα με 2 διαφορετικους λογαριασμους?
      Αν δεν γινεται το παραπανω, αν τα προσθέσω στον υπαρχων λογαριασμο, τα βηματα πχ θα προσμετρουνται στον δικο μου λογαριασμο?
      Ιδεατα, αυτο που θελω ειναι να εχω 3 διαφορετικους λογαριασμους το καθενα με τα δικα του στατιστικα.
      Να προσθεσω οτι δεν εχουν κινητα για να φτιαξω σε αυτα λογαριασμο...
      Τελος, αυτα ειναι τα νεα band, ενω το δικο μου ειναι "πρωτης γενιας".
    • Ο/H sidis έγραψε:

καλησπέρα,

Εχω το Mi fit συνδεδεμενο με band 3. Αγορασα 2 band 3 για τις κορες μου. Υπαρχει δυνατοτητα να συνδεσω τα νεα band με το Fit, αλλα με 2 διαφορετικους λογαριασμους?
      Αν δεν γινεται το παραπανω, αν τα προσθέσω στον υπαρχων λογαριασμο, τα βηματα πχ θα προσμετρουνται στον δικο μου λογαριασμο?
      Ιδεατα, αυτο που θελω ειναι να εχω 3 διαφορετικους λογαριασμους το καθενα με τα δικα του στατιστικα.
      Να προσθεσω οτι δεν εχουν κινητα για να φτιαξω σε αυτα λογαριασμο...
      Τελος, αυτα ειναι τα νεα band, ενω το δικο μου ειναι "πρωτης γενιας".
      Μπορείς να βάλεις όσα mi band θέλεις στον ίδιο λογαριασμό και ας ειναι διαφορετικά μοντέλα, αλλά μόνο ένα θα είναι ενεργό ανα πάσα στιγμή και όλα τα δεδομένα τους θα αποθηκεύονται/προσμετρώνται σε αυτόν το λογαριασμό.

Μπορείς να κάνεις αποσύνδεση και σύνδεση στο Mi Fit στο ίδιο κινητό με όσους λογαριασμούς θέλεις για να τραβάς τα δεδομένα τους και να έχεις από έναν για κάθε παιδί. Πολύ φασαρία βέβαια για το τίποτα.

Τα Mi Band μετά το πρώτο συγχρονισμό τους δεν είναι ανάγκη να είναι συνδεδεμένα συνέχεια με κινητό φτάνει να είναι κάπου συζευγμένα. Το πολύ πολύ να μην παίρνουν δεδομένα Καιρού και φυσικά δεν έχεις όλο το ιστορικό δεδομένων σχετικά με ύπνο, δραστηριότητες κλπ αν δεν τα συγχρονίζεις συχνά και πριν γεμίσει η μνήμη τους αλλά κατά τα άλλα δεν υπάρχει πρόβλημα.