Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + Mi Band 3 με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.0.11 Stable]

• Οδηγός

>> ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ !!! <<

Είναι έτοιμες οι νέες MIUI 11 XTRV-9.11.14 ROM για 17 συσκευές και έχει ήδη αποσταλεί mail σε όλα τα VIP μέλη μας.

H ROM για τα polaris, ursa, equuelus, pyxis, crux θα παραδοθεί όταν έχουμε Source

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Μόλις έβαλα και εγώ την νέα ελληνική έκδοση 4.0.6 stable και στο mi band 4 μου έκανε και OTA UPDATE κανονικά !! Ευχαριστούμε πολύ !! :thumbsup:
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

Xiaomi Redmi note 7 :thumbsup: s10 Γιώργος

• Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • @geozn8
      Άλλαξε κάτι με τη γλώσσα ή τα ίδια δηλαδή αγγλικά;
      Εγώ έβαλα την έκδοση από το GeekDoing.
      Έκανε την αναβάθμιση αλλά δεν άλλαξε κάτι.
    • Ο/H knight666 έγραψε:

@geozn8
      Άλλαξε κάτι με τη γλώσσα ή τα ίδια δηλαδή αγγλικά;
      Εγώ έβαλα την έκδοση από το GeekDoing.
      Έκανε την αναβάθμιση αλλά δεν άλλαξε κάτι.
      Στο ίδιο το band δεν άλλαξε κάτι αγγλικά κανονικά !! Χτες εδώ ένας χρήστης εβαλε 2-3 φώτο με ελληνικά μάλλον απο το geek στο οποίο είμαι και εγώ μέσα και το παρακολουθώ αλλά δεν ξέρω από που ακριβώς.. Είναι σε δοκιμαστική φάση ακόμη !! Ας ελπίσουμε ότι θα το φτιάξουν γρήγορα !!
      Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

• @geozn8
      Από ότι είπε αυτός που έβαλε τις φωτό η αλλαγή στη γλώσσα έγινε μέσω των resources γιατί την firmware δεν μπορούν να την πειράξουν, έρχεται OTA από την Huami.
      Εξάλλου οι τονισμένοι χαρακτήρες δεν εμφανίζονται καθόλου και νομίζω ότι είναι καλύτερα να το έχουμε αγγλικά αυτή τη στιγμή.
      Είμαι σίγουρος ότι η κοινότητα δεν θα το αφήσει έτσι και πολύ σύντομα θα έχουμε ελληνικά στο band μας.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H knight666 έγραψε:

@geozn8
      Από ότι είπε αυτός που έβαλε τις φωτό η αλλαγή στη γλώσσα έγινε μέσω των resources γιατί την firmware δεν μπορούν να την πειράξουν, έρχεται OTA από την Huami.
      Εξάλλου οι τονισμένοι χαρακτήρες δεν εμφανίζονται καθόλου και νομίζω ότι είναι καλύτερα να το έχουμε αγγλικά αυτή τη στιγμή.
      Είμαι σίγουρος ότι η κοινότητα δεν θα το αφήσει έτσι και πολύ σύντομα θα έχουμε ελληνικά στο band μας.
      Ναι σωστά μόνο οι τονισμένοι χαρακτήρες δειχνουν ερωτηματικά.. Εγω πάντως θα πω κατι για να βοηθήσω ολους και στο mi band 3 που είχα αλλα και τωρα στο 4 αρι έχω όλες της επαφές στα κεφαλαία χωρις τονους απο παλια σε ολα τα κινητά πουχα και μια χαρα τα βλεπω οταν με παίρνουν τηλ κλπ. Καντε της επαφες κεφαλαία και δεν θαχετε κανένα πρόβλημα..Ελπίζω και εγω να φτιαχθουν Greek resources σύντομα!! ;)

• Καλησπέρα

Παρέλαβα χθες και εγώ το δικό μου band 3 από banggood που πήρα με σχεδόν 17 ευρώ :) Είχε μέσα την έκδοση 2.4.0.14 ενώ εδώ στην πρώτη σελίδα έβλεπα την 2.4.0.12. Εγκατέστησα το σημερινό MiFit το Ελληνικό και μου έκανε κανονικά αναβάθμιση στην 2.4.0.20. Βλέπω όμως περίεργα την ημερομηνία και όχι Ελληνικά. Διάβασα ότι πρέπει να βάλω τα res άλλα το hardware revision μου που είναι 0.18.4.17 δεν υπάρχει στην πρώτη σελίδα. Πιο αρχείο κατεβάζω?

Επίσης επειδή έχω δωροεπιταγή 30 ευρώ που δεν την χρειάζομαι για κάτι άλλο (από απόσυρση ηλεκτρικής συσκευής) σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα από Κωτσόβολο. Αν βάλω το δικό σας firmware θα χάσω την εγγύηση? Αυτό που πήρα από Κίνα δεν με νοιάζει αλλά αυτό που θα πάρω από Κωτσόβολο? Μάλλον την χάνω ε?

Ευχαριστώ
    • Διαφήμιση
    • Ο/H HarrisGR έγραψε:

International Firmware for Mi Band 4 | Xiaomi Mi Band 4 | GeekDoing
      Δείτε το post #308 με τονισμένα γράμματα!!!
      Φιλε @HarrisGR τα είδα και σύμφωνα με την συνεργάτιδα MagicalUnicorn δουλεύουν σωστά και οι τονισμένοι.. Τι πληροφορια έχεις ειναι κοντα στο να βγει ενα σταθερο firmware η resources στα ελληνικά ? ;)

• Δε γνωρίζω ακόμα κάτι, έχω μείνει μέχρι εκεί που έβαλα ελληνικά αλλά δεν εμφανιζε τα τονισμένα γράμματα.Οποτε είπα να περιμένω και να βγει ένας πιο απλός τρόπος.Μονο με την εγκατάσταση του apk.μακαρι τα παιδιά από εδώ να το καταφέρουν.Εχω επιστρέψει σε official.
    • Ο/H Kostas Kourelis έγραψε:

Καλησπέρα

Παρέλαβα χθες και εγώ το δικό μου band 3 από banggood που πήρα με σχεδόν 17 ευρώ :) Είχε μέσα την έκδοση 2.4.0.14 ενώ εδώ στην πρώτη σελίδα έβλεπα την 2.4.0.12. Εγκατέστησα το σημερινό MiFit το Ελληνικό και μου έκανε κανονικά αναβάθμιση στην 2.4.0.20. Βλέπω όμως περίεργα την ημερομηνία και όχι Ελληνικά. Διάβασα ότι πρέπει να βάλω τα res άλλα το hardware revision μου που είναι 0.18.4.17 δεν υπάρχει στην πρώτη σελίδα. Πιο αρχείο κατεβάζω?

Επίσης επειδή έχω δωροεπιταγή 30 ευρώ που δεν την χρειάζομαι για κάτι άλλο (από απόσυρση ηλεκτρικής συσκευής) σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα από Κωτσόβολο. Αν βάλω το δικό σας firmware θα χάσω την εγγύηση? Αυτό που πήρα από Κίνα δεν με νοιάζει αλλά αυτό που θα πάρω από Κωτσόβολο? Μάλλον την χάνω ε?

Ευχαριστώ
      Καλοδούλευτο :)

Το δικό σου μοντέλο όσο αφορά το HW revision είναι της σειράς V0.18.4.XXX οπότε χρησιμοποιείς πάντα τα αρχεία Mili_wuhan ;) Για την διαφορετική έκδοση firmware που είχε μέσα, δεν υπάρχει πρόβλημα και είναι απολύτως φυσιολογικό. Δηλαδή πέρα από τις εκδόσεις που δίνουν μέσω της εφαρμογής MiFit και αφού ακόμα αναπτύσσεται/διορθώνεται το λογισμικό της συσκευής, υπάρχουν και άλλες ενδιάμεσες σταθερές εκδόσεις που δεν τις δίνουν δημόσια αλλά τις βάζουν στις νέες συσκευές πριν φύγουν από το εργοστάσιο.

Την εγγύηση ΝΑΙ την χάνεις. Δεν έχει σημασία που "όλοι βολεύονται" και δεν έχουν σωρηδόν επιστροφές συσκευών που από την μάνα τους δεν δουλεύουν 100% όπως θα έπρεπε για μια συσκευή που εισάγεται για χρήση στην Ελλάδα. Αντιθέτως θα σου πουν ότι το πείραξες οπότε δεν σε καλύπτει η εγγύηση. Δεν βλέπω το λόγο όμως να θυσιάσεις τη δωροεπιταγή αφού μπορείς να το βρεις στο Skroutz γύρω στα 20 ευρώ ή ακόμα καλύτερα να ξαναπαραγγείλεις από Κίνα με 17 ευρώ.
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Καλημέρα. Για όταν θα βγει ελληνικό firmware για το mi band 4, θα είναι στο συγκεκριμένο νήμα ή θα υπάρξει άλλο;
      Κ αν υπάρξει σε άλλο θα ενημερωθούμε από εδώ;