Διαφήμιση
Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + Mi Band 3 με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.0.5 Stable]

• Οδηγός

>> ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ <<

Έγινε η διανομή της νέας XTRV-9.6.20 ROM για 36 συσκευές.

Τα VIP μέλη μας έχουν λάβει και το mail με τις ROM.

Για τα απλά μέλη μας η αναβάθμιση μέσω OTA θα γίνει διαθέσιμη μετά από 12-24 ώρες αργότερα....

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Δούλεψε μία χαρά με το .res v47 και όλα είναι όπως πριν :)

Ο/H dnomikos έγραψε:

Το αρχείο γραμματοσειρών είναι κοινό και ίδιο εδώ και σχεδόν ένα χρόνο. Μια φορά το περνάς (αν έχεις πρόβλημα με Αγγλικά ερωτηματικά ή αν το είχες αλλάξει εσύ για δοκιμή) και τέλος.Το αρχείο πόρων (resources) v46, ήταν συμβατό με τις εκδόσεις firmware 2.2.0.12 έως και 2.3.0.6 για το απλό Mi Band 3 και με την 1.7.0.4 για το Mi Band 3 NFC (δεν ξέρω και δεν έχω ψάξει για προγενέστερες εκδόσεις του NFC). Από την έκδοση 2.3.0.28 για το απλό και την 1.7.0.16 για το NFC αντίστοιχα, συμβατό είναι το νέο αρχείο πόρων v47.

Τέλος πάντως, μείνε όπως είσαι για τώρα... το πρωί θα ανεβάσουμε τις νέες εκδόσεις και τις περνάς χειροκίνητα για να διορθωθεί. Και όπως σου είπε και ο @MIUI_ART, κλείσε τις αυτόματες ενημερώσεις του official MiFit για να το ενημερώνεις χειροκίνητα μόλις περνάς την όποια νέα έκδοση είναι έτοιμη στην πρώτη σελίδα αυτού του νήματος.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Giorgos Giannakopoulos έγραψε:

Χαχα.. Συγγνωμη στην πρωτη αναφερομουν που εχει ρολοι καθετο και ημερομηνια...ειχα βρει ενα resource που ειχε το ρολοι πιο μεγαλο!!
      Το είχα δει αυτό σε φωτογραφία και σε ένα Ιταλικό video της ομάδας ilgruppotester στο Youtube με μια γραμματοσειρά που έμοιαζε με την Simpler2Otl. Έχουμε και μεις ξεκινήσει ένα resource για να το δώσουμε ως θέμα με την Simpler2Otl με όσο το δυνατό μεγαλύτερα ψηφία σε όλες τις οθόνες, αλλά δεν μας ικανοποιεί ακόμα το οπτικό αποτέλεσμα. Πάντως όσο και να μεγαλώσει η πρώτη οθόνη, δεν αξίζει για εμάς με προβλήματα πρεσβυωπίας... Εδώ και την τρίτη οθόνη που είναι τεράστια, δεν την βλέπουμε πεντακάθαρα. Πόσο μάλλον την πρώτη με την ημερομηνία. Μιλάω πάντα για χωρίς βοηθητικά γυαλιά.

Κακά τα ψέματα, αλλά αν δεν βοηθάνε λίγο και τα μάτια, αυτά τα "μικροσκοπικά μπλιμπλίκια", το μόνο που κάνουν είναι να μας υπενθυμίζουν το ότι όντως μεγαλώνουμε σιγά σιγά :) Δείξτου την τρίτη οθόνη και πιστεύω ότι θα μείνει ευχαριστημένος ;)
    • Ανακοίνωση:

Έγινε ενημέρωση της εφαρμογής Mi Fit στην έκδοση 4.0.0_v2 με ενσωματωμένα τα τελευταία Ελληνικά αρχεία για το Mi Band 3
      (Firmware v2.3.0.28 & Resources v47) και Mi Band 3 NFC (Firmware v1.7.0.16 & Resources v47)

Αφαιρέθηκαν όλες οι γλώσσες πλην Ελληνικών και Αγγλικών για να μικρύνει το μέγεθος της εφαρμογής.

Για να κατεβάσετε την εφαρμογή, πηγαίνετε στην πρώτη σελίδα αυτού του νήματος.

! ! ! Καλά Updates ! ! !

• Καλησπέρα στην παρέα και απο μένα!

Εδω και 3 ωρες (σχεδον) παιδεύομαι να εγκαταστήσω το εν λόγο προγραμματακι αλλα δυστυχως δεν τα καταφερνω στο mi band 3 με το κινητο μου xiaomi redmi note 5....
      Την μια με πεταει στο 23% και σταματαει το update και την αλλη απλα στο 2 % μου βγαζει ξανα στο να κανω pair το ''ρολοι'' με το κινητο....
      Εχω ακολουθησει ακριβως τα βηματα που λεει το 1ο ποστ, εχω εγκαταστασει το notify για να φλασαρω απο εκει τα υπολοιπα αρχειακια αλλα παλι τζιφος....
      καμια ιδεα????
    • Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ο/H Reapper έγραψε:

Καλησπέρα στην παρέα και απο μένα!

Εδω και 3 ωρες (σχεδον) παιδεύομαι να εγκαταστήσω το εν λόγο προγραμματακι αλλα δυστυχως δεν τα καταφερνω στο mi band 3 με το κινητο μου xiaomi redmi note 5....
      Την μια με πεταει στο 23% και σταματαει το update και την αλλη απλα στο 2 % μου βγαζει ξανα στο να κανω pair το ''ρολοι'' με το κινητο....
      Εχω ακολουθησει ακριβως τα βηματα που λεει το 1ο ποστ, εχω εγκαταστασει το notify για να φλασαρω απο εκει τα υπολοιπα αρχειακια αλλα παλι τζιφος....
      καμια ιδεα????
      Πριν ξεκινήσεις να περάσεις κάποιο αρχείο, πρέπει πρώτα να δεις ότι το Notify & Fitness ολοκλήρωσε επιτυχώς το συγχρονισμό με το MiFit και το Mi Band 3. Αν δεν το κάνει, σύρε προς τα κάτω την κεντρική οθόνη της εφαρμογής Notify & Fitness και να επιμείνεις ξανά και ξανά (σέρνοντας προς τα κάνω με το δάκτυλο) μέχρι να σου γράψει ολοκλήρωση συγχρονισμού ή ότι δεν έχει κάτι νεότερο να συγχρονίσει. Αν δεν προλάβεις να δεις το μήνυμα, θα βλέπεις στο τέλος εκεί που γράφει "Τελευταίος συγχρονισμός" να λέει την τρέχουσα ώρα. Μετά ξεκίνα να περάσεις τα αρχεία κατά προτίμηση: πρώτα firmware (fw) και μετά resources (res) στην περίπτωση που θέλεις να περάσεις και τα δύο. Μην ξεχνάς να αποσυμπιέζεις πρώτα τα αρχεία και να τα έχεις όλα έτοιμα.
    • Ο/H Plas Kein έγραψε:

Δύο φορές τώρα τελευταία δεν μου έχει καταγράψει καθόλου τον ύπνο. Γνωρίζει κάποιος κάτι?
      Δοκίμασε να κάνεις ένα reset το band πριν από αυτό βέβαια ξεσυνδεσετο από την εφαρμογή και μετά κάντο reset

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      @papaflessas :)
    • Διαφήμιση
    • Ο/H komitis έγραψε:

εχω προβλημα με την γραμματοσειρα.οχι στην αρχικη αλλα μετα που δειχνει τον καιρο και τα βηματα
      Πρέπει να περάσεις το official αρχείο με τις γραμματοσειρές Mili_wuhan_ft.zip που έχουμε στην πρώτη σελίδα. Αποσυμπίεσέ το και πέρασε το χειροκίνητα με το Notify & Fitness.
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 4.0.0_v2 Stable]

Σε εμενα το θεμα με τα ελληνικα δεν λυθηκε ουτε με το νεο apk ουτε μεσω notify.Τα δοκιμασα ολα. Ολα αυτα σε Redmi 4X.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H vanpolo έγραψε:

Σε εμενα το θεμα με τα ελληνικα δεν λυθηκε ουτε με το νεο apk ουτε μεσω notify.Τα δοκιμασα ολα. Ολα αυτα σε Redmi 4X.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Έχεις περάσει το MiFit 4.0.0 που έχουμε αναρτήσει στην πρώτη σελίδα και δεν στο αναβαθμίζει αυτόματα στην τελευταία έκδοση;
    • Ναι, εχω βαλει την νεα εκδοση - κανει την ενημερωση υλικολογισμικου αλλα ελληνικα παλι δεν εχει στο mi band 3.
      Μονο αγγλικα και στον καιρο καποιους ελληνικους χαρακτηρες.