Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 5.0.1 Stable]

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Το έχω ρυθμίσει να χτυπάει ειδοποίηση ολοκλήρωσης στόχου στα 8000 βήματα και αυτό χτύπησε στα 7965. Το έχει κανείς άλλος ή να τα περάσω όλα ξανά μήπως κάτι δεν έκατσε σωστά;
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H Stinger έγραψε:

      Καλησπέρα, εγώ θα ήθελα να έχω Ελληνικά μόνο στις ειδοποιήσεις που τώρα βγαίνουν ? ?? ? ?, όλα τα υπόλοιπα θα θέλω Αγγλικά. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό;
      Γράψε μας λίγο πιο αναλυτικά τι συμβαίνει. Επίσης αν έχεις Κινέζικο ή Global Mi Band
      Δεν συμβαίνει κάτι όλα δουλεύουν όπως πρέπει βάση οδηγιών :) Η ερώτηση είναι συγκεκριμένη, μπορώ να έχω τα πάντα στα Αγγλικά (Mi fit, Mi Band) αλλά να μπορεί να διαβάσει Unicode χαρακτήρες όταν μου στέλνουν κάποια ειδοποίηση στα Ελληνικά;

      Το band είναι China Version. Στο κινητό έχω English Locale.
      Βασίλης
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση 3.5.0 - fw: 1.6.0.16]

      Επιβεβαιώνω και εγώ τα ρωσικά στις 5 ειδοποιήσεις..
    • Διαφήμιση
    • Display Spoiler

      Ο/H echaosad έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά. Εμένα μου βγάζει ρώσικα στην αρχική οθόνη μόνο. Και όταν πατάω να κάνω update τα recourse χειροκίνητα κολλάει στο 0%
      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Δεν ξέρω αν το έχει ήδη λύσει αλλά το γράφω και στον οδηγό!! Πρέπει να περιμένεις να ολοκληρώσει την σύνδεση το Mi Band με το Mi Fit και να κάνει πλήρη συγχρονισμό και μετά να βάλεις να περάσει το firmware!! Μάλλον πατάς να κάνει update προτού να ολοκληρωθεί η διαδικασία σύνδεσης και συγχρονισμού!
    • Ο/H lallasgr έγραψε:

      Display Spoiler

      Ο/H echaosad έγραψε:

      Καλησπέρα παιδιά. Εμένα μου βγάζει ρώσικα στην αρχική οθόνη μόνο. Και όταν πατάω να κάνω update τα recourse χειροκίνητα κολλάει στο 0%
      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


      Δεν ξέρω αν το έχει ήδη λύσει αλλά το γράφω και στον οδηγό!! Πρέπει να περιμένεις να ολοκληρώσει την σύνδεση το Mi Band με το Mi Fit και να κάνει πλήρη συγχρονισμό και μετά να βάλεις να περάσει το firmware!! Μάλλον πατάς να κάνει update προτού να ολοκληρωθεί η διαδικασία σύνδεσης και συγχρονισμού!
      Λύθηκε το πρόβλημα με την επανεκκίνηση του κινητού.

      Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H Stinger έγραψε:

      Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H Stinger έγραψε:

      Καλησπέρα, εγώ θα ήθελα να έχω Ελληνικά μόνο στις ειδοποιήσεις που τώρα βγαίνουν ? ?? ? ?, όλα τα υπόλοιπα θα θέλω Αγγλικά. Υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό;
      Γράψε μας λίγο πιο αναλυτικά τι συμβαίνει. Επίσης αν έχεις Κινέζικο ή Global Mi Band
      Δεν συμβαίνει κάτι όλα δουλεύουν όπως πρέπει βάση οδηγιών :) Η ερώτηση είναι συγκεκριμένη, μπορώ να έχω τα πάντα στα Αγγλικά (Mi fit, Mi Band) αλλά να μπορεί να διαβάσει Unicode χαρακτήρες όταν μου στέλνουν κάποια ειδοποίηση στα Ελληνικά;
      Το band είναι China Version. Στο κινητό έχω English Locale.
      Αν το band σου ήταν Global, θα σου έλεγα να γυρίσεις το κινητό στην Κινέζικη γλώσσα και να ανοίξεις το Mi Fit να ενημερώσει τα font και μετά ξαναγυρνάς στην γλώσσα που ήσουν. Έτσι λύνεται το πρόβλημα αντίστοιχα στα band 2 και ίσως να λύνεται και στο band 3 αν φταίει αυτό. Δεν μου έχει τύχει σε mi band 3 για να ξέρω σίγουρα. Αλλα εσύ ούτως ή άλλως, έχεις ήδη τα σωστά αφού έχεις το Κινέζικο οπότε:

      Γύρισε το κινητό στα Ρώσικα που είναι Unicode γλώσσα. Αν βλέπεις κανονικά τα μηνύματα, τότε οφείλεται στο bug της έκδοσης 1.6.0.16 που έγραψα πιο πάνω. Σε αυτή την περίπτωση έχεις 3 επιλογές:

      1. Περνάς το firmware και τα resources απο την πρώτη σελίδα που είναι μόνιμα γυρισμένο σε Unicode και όχι Αγγλικά αλλά ξεχνάς την Αγγλική γλώσσα στο band.
      2. Κατεβάζεις το official Mi Fit 3.4.6 που έχει το προηγούμενο firmware 1.5.0.2 το βγάζεις και κάνεις downgrade στο firmware εγκαθιστάς και το Mi Fit 3.4.6 και παραμένεις εκεί μέχρι να βγεί νεότερη έκδοση firmware από την Xiaomi ελπίζοντας να λύσει το πρόβλημα, αν είναι όντως πρόβλημα και όχι επίτηδες για κάποιο λόγο.
      3. Παραμένεις όπως είσαι και περιμένεις νεότερη έκδοση να λύσει το πρόβλημα όπως λέω στο 2.
    • Λοιπον το μονο ισως λαθος που βλεπω ειναι οτι στον καιρο αντι για Σαββατο λεει Σα δηλαδη κομμενη λεξη.
      Προς ενημερωση.
    • Διαφήμιση
    • Ο/H stronggeo έγραψε:

      Λοιπον το μονο ισως λαθος που βλεπω ειναι οτι στον καιρο αντι να για Σαββατο λεει Σα δηλαδη κομμενη λεξη.
      Προς ενημερωση.
      Δεν είναι λάθος είναι επίτηδες... Στα ρώσικα είναι αντίστοιχα ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС δηλαδή 2ψήφιο πεδίο και είναι η μόνη λύση τα Δε Τρ Τε Πε Πα Σα Κυ ;)
    • ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:

      ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ FIRMWARE KAI TA RESOURCES ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ!

      ΔΕΙΤΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΟΔΗΓΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 2 ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΑΡΧΕΙΩΝ!


      Προτού χρησιμοποιηθούν τα νέα αρχεία πρέπει να γίνουν αποσυμπίεση μιας και έχουν ανέβει σε μορφή zip

      Χρησιμοποιήστε το Notify & Fitness για να κάνετε τις αναβαθμίσεις!
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H stronggeo έγραψε:

      Λοιπον το μονο ισως λαθος που βλεπω ειναι οτι στον καιρο αντι να για Σαββατο λεει Σα δηλαδη κομμενη λεξη.
      Προς ενημερωση.
      Δεν είναι λάθος είναι επίτηδες... Στα ρώσικα είναι αντίστοιχα ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС δηλαδή 2ψήφιο πεδίο και είναι η μόνη λύση τα Δε Τρ Τε Πε Πα Σα Κυ ;)
      Ναι γιαυτο ειπα ισως... αλλα στο προηγουμενο firmware που ειχα του ρωσσου εδειχνε ολοκληρες τις μερες.

      Δηλαδη να ξανα περασουμε firmware και resources εμεις που ηδη τα περασαμε;
    • Ο/H stronggeo έγραψε:

      Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H stronggeo έγραψε:

      Λοιπον το μονο ισως λαθος που βλεπω ειναι οτι στον καιρο αντι να για Σαββατο λεει Σα δηλαδη κομμενη λεξη.
      Προς ενημερωση.
      Δεν είναι λάθος είναι επίτηδες... Στα ρώσικα είναι αντίστοιχα ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ ВС δηλαδή 2ψήφιο πεδίο και είναι η μόνη λύση τα Δε Τρ Τε Πε Πα Σα Κυ ;)
      Ναι γιαυτο ειπα ισως... αλλα στο προηγουμενο firmware που ειχα του ρωσσου εδειχνε ολοκληρες τις μερες.
      Δηλαδη να ξανα περασουμε firmware και resources εμεις που ηδη τα περασαμε;
      Άλλο τι ίσχυε σε προηγούμενες εκδόσεις firmware και επίσης άλλο οι ημέρες στην κεντρική οθόνη και οι ημέρες στον καιρό. Είναι 2 διαφορετικά πράγματα. Αλλά πάντα στον Καιρό είναι fixed πεδία (τουλάχιστον μέχρι τώρα) και δεν γίνεται κάτι. Ελπίζουμε να ειναι bug της έκδοσης 1.6.0.16 το πρόβλημα με τα double space κλπ που είπαμε πιο πάνω ώστε να γυρίσουμε ξανά όπως πριν την μετάφραση πάνω στα Αγγλικά που εκεί είναι 3ψήφιο. Φυσικά θα το ψάξουμε τι μπορεί να γίνει και αν μπορεί να γίνει κάτι.


      Ναι ξαναπέρασέ τα είναι έκδοση V2 με διορθώσεις και προτάσεις από εσάς.
    • Διαφήμιση