Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.5 Stable]

• Οδηγός

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Έγινε η διανομή νέων XTRV-9.1.17 & ARΩMA ROM για 37 συσκευές...

Δείτε τις πληροφορίες στα VIP mail που σας έχουμε στείλει.

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• New

Παρέλαβα προχθές το band 3 international και εγκατέστησα το Mi fit από το google store.

Στο κινητό (Redmi Note 5) έχω Αγγλικά ως γλώσσα και region Ελβετία. Θέλω Αγγλικό μενού στο κινητό αλλά και στο band, ωστόσο, ως γνωστόν, στο band δεν εμφανίζονται Ελληνικοί χαρακτήρες. Διαβάζοντας posts του συγκεκριμένου thread είδα ότι υπάρχει αρχείο με Ελληνική γραμματοσειρά (post #2 & 3). Μπορώ να εγκαταστήσω μόνο αυτό ώστε να έχω Αγγλικό μενού στο band αλλά και να δείχνει Ελληνικούς χαρακτήρες? Α όχι υπάρχει κάποιος τρόπος να επιτευχθεί αυτό?

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει λύση στο παραπάνω, αν κάνω την διαδικασία ώστε το band να είναι εξολοκλήρου στα Ελληνικά, θα παίξει σωστά (εμφάνιση Ελληνικών κ Αγγλικών χαρακτήρων) δεδομένου ότι το μενού του κινητού είναι στα Αγγλικά?
      Διαφήμιση
    • New

Καλησπέρα θέλω να αναφέρω ένα πρόβλημα συνδεσημοτητας.Εχω την ελληνική εφαρμογή mi fit και έχω περάσει στο mi band 3 τα ελληνικά σύμφωνα με τον οδηγό στην πρώτη σελίδα.Αν για κάποιο λόγο αποσυνδεθεί το band από το τηλέφωνο π.χ λόγο απόστασης μετά δεν ξανασυνδεεται μόνο του πρέπει να κλείσω και να ξανά ανοίξω το Bluetooth για να μου στέλνει τις ειδοποιήσεις και να ξεκλειδώνει το τηλεφωνο
    • New

Ο/H sidis έγραψε:

Παρέλαβα προχθές το band 3 international και εγκατέστησα το Mi fit από το google store.

Στο κινητό (Redmi Note 5) έχω Αγγλικά ως γλώσσα και region Ελβετία. Θέλω Αγγλικό μενού στο κινητό αλλά και στο band, ωστόσο, ως γνωστόν, στο band δεν εμφανίζονται Ελληνικοί χαρακτήρες. Διαβάζοντας posts του συγκεκριμένου thread είδα ότι υπάρχει αρχείο με Ελληνική γραμματοσειρά (post #2 & 3). Μπορώ να εγκαταστήσω μόνο αυτό ώστε να έχω Αγγλικό μενού στο band αλλά και να δείχνει Ελληνικούς χαρακτήρες? Α όχι υπάρχει κάποιος τρόπος να επιτευχθεί αυτό?

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει λύση στο παραπάνω, αν κάνω την διαδικασία ώστε το band να είναι εξολοκλήρου στα Ελληνικά, θα παίξει σωστά (εμφάνιση Ελληνικών κ Αγγλικών χαρακτήρων) δεδομένου ότι το μενού του κινητού είναι στα Αγγλικά?
      Πέρνα το Ελληνικό Firmware με τα σωστά Resources και έχε απλά το κινητό στα Αγγλικά. Έτσι θα σου δουλεύουν σχεδόν όλα σωστά. Η μέρα θα είναι ανάποδα και θα δείχνει πρώτα μήνα αλλά κατά τα άλλα θα είναι πλήρως λειτουργικό. Γραμματοσειρά μην αλλάξεις γιατί παίζει να μπλέξεις. Απλά το firmware και τα σωστά resources! :)
    • New

Ο/H lallasgr έγραψε:

Ο/H sidis έγραψε:

Πέρνα το Ελληνικό Firmware με τα σωστά Resources και έχε απλά το κινητό στα Αγγλικά. Έτσι θα σου δουλεύουν σχεδόν όλα σωστά. Η μέρα θα είναι ανάποδα και θα δείχνει πρώτα μήνα αλλά κατά τα άλλα θα είναι πλήρως λειτουργικό. Γραμματοσειρά μην αλλάξεις γιατί παίζει να μπλέξεις. Απλά το firmware και τα σωστά resources! :)
      Σε ευχαριστω για την απαντηση. Ελπιζω σημερα, αυριο να βρω χρονο να το πραγματοποιησω! :)

Σε περιπτωση που στο μελλον χρειαστει να κανω rollback στην Αγγλικη international version, πως θα μπορεσει να γινει αυτο? Θα αναμενω να βγει στο google store νεοτερη εκδοση του Mi Fit, θα το εγκαταστησω και μετα το band θα παρει το international latest firmware?
      Διαφήμιση
    • New

Είτε όπως λες ή κατεβάζεις το αγγλικό firmware και το περνάς χειροκίνητα. Στο geekdoing ανεβάζουν όλα τα official firmware οπότε το βρίσκεις από εκεί εύκολα. :)
    • New

Η μετατροπη σε Ελληνικα πραγματοποιηθηκε επιτυχως!!! Το band 3 αναγνωριζει Ελληνικους και Αγγλικους χαρακτηρες. Το αρχειο resources με κοψοχολιασε διοτι την πρωτη φορα κολλησε στο 6%, την 2η στο 24%, την τριτη στο 28% ενω την 4η εγκατασταθηκε μια χαρα.
      Εγκατεστησα και το Ελληνικο Mi Fit, οπου το μενου του ειναι στα Αγγλικα (δεν με πειραζει καθολου), απλα το αναφερω σαν παρατηρηση.Επισης, η ημερομηνια ειναι με την μορφη Η/Μ.

Ευχαριστω πολυ τον φιλο @lallasgr για τις πολυτιμες διευκρινησεις/αποσαφηνισεις!

• New

Ότι και να πω λίγο θα είναι. Σας ευχαριστώ πολύ για την υπέροχη δουλεία που κάνετε. Μετέτρεψα το band μου σε ελληνικά χωρίς πρόβλημα. Το δούλεψα κάποιες μέρες και όλα ήτα τέλεια. Εξάλλου αυτό που με δέσμευε ήταν η μη υποστήριξη ελληνικών χαρακτήρων. Αλλά τελικά όλα καλά με την rom σας.
      Πήραμε οπότε άλλα 2 band και τα γυρίσαμε στα ελληνικά και αυτά χάρη σε εσάς.
      Ευχαριστούμε πολύ :thumbsup:
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.5 Stable]

New

Ξαφνικά χωρίς να πειράξω κάτι δεν μου έρχεται ειδοποιήση όταν κάποιος με παίρνει τηλέφωνο.
      Τι μπορώ να κάνω?
      Εχω το international με το mi fit του play store.
    • New

Ο/H amavroudis έγραψε:

Είσαι κοντά στο τηλέφωνο και συνδεδεμένος;
      Ναι ναι δίπλα ακριβώς.
      Έστρωσε απο μονο του..
      Δε γνωρίζω γιατί το έκανε.
      Διαφήμιση
    • New

Ο/H mula έγραψε:

Ο/H amavroudis έγραψε:

Είσαι κοντά στο τηλέφωνο και συνδεδεμένος;
      Ναι ναι δίπλα ακριβώς.
      Έστρωσε απο μονο του..
      Δε γνωρίζω γιατί το έκανε.
      Για κάποιο λόγο κάποιες στιγμές χάνει την επικοινωνία του με το κινητό και πρέπει να ανοίξει το mi fit για να συνδεθεί. Σε μένα τουλάχιστον εμφανίζεται στις δύο τελευταίες εκδόσεις το πρόβλημα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk