Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.4 Stable]

• Οδηγός

>> Ενημέρωση όλων των μελών <<

​Κυκλοφόρησαν 39 νέες ROM από CN/Xiaomi.eu Source

Σταματάει η υποστήριξη με Developer ROM για το RedMi Note 3 PRO (Kenzo) / Mi-5 (Gemini) / Mi-8SE (Sirius)

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• New

Οχι

Ο/H amavroudis έγραψε:

Στο τηλέφωνο φαίνεται...
      Έχεις τίποτα άλλα τηλέφωνα με ανοιχτό bt κοντά;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • RE: Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.4 Stable]

New

Δοκίμασα και απο αλλο κινητό οταν ειναι στη φορτιση αλλα δυστυχώς τίποτα, δεν κανει σύνδεση
      Η οθόνη το μονο που γράφει connect to app to update
    • New

Ο/H okeanos8 έγραψε:

Δοκίμασα και απο αλλο κινητό οταν ειναι στη φορτιση αλλα δυστυχώς τίποτα, δεν κανει σύνδεση
      Το "connect to app to update" συνήθως εμφανίζεται όταν χρειάζεται να συνδεθεί με το κινητό για να ενημερωθεί ο Καιρός. Μπορείς να μας πεις πως ξεκίνησε το πρόβλημα και αν θυμάσαι, τι ακριβώς είχες κάνει;
      Διαφήμιση
    • New

Ο/H dnomikos έγραψε:

Ο/H okeanos8 έγραψε:

Το "connect to app to update" συνήθως εμφανίζεται όταν χρειάζεται να συνδεθεί με το κινητό για να ενημερωθεί ο Καιρός. Μπορείς να μας πεις πως ξεκίνησε το πρόβλημα και αν θυμάσαι, τι ακριβώς είχες κάνει;
      Καλημέρα, ξεκινησαν ολα οταν εσβησα το mi fit και δοκίμασα να το δουλεύω μονο με το notify, μετα οταν εκανα ξανα εγκατάσταση το mi fit δεν έκανε σύνδεση. Έσβησα τα πάντα, ξανα εγκατάσταση άλλα πάλι τίποτα. Οπως το εψαχνα δοκιμάζοντας οτι μπορούσα μου και ενω το mi fit δεν έκανες σύνδεση το notify εκανε αναβάθμιση firmware. Τότε έβγαλε το μνμ connect to app,. Μετα απο πολλές προσπάθειες έκανα αναβάθμιση μεσω του notify το ελληνικό mi fit και δούλεψε το mi band. Μέχρι αυτη τη στιγμή δεν εχω κανει εγκατάσταση στο κινητό παλι το mi fit για να δω αν συνδέεται επειδή δουλεύει με το notify

• New

και εγω ειχα το προβλημα που ειχε κολλησει στο "update" τελικα με ενα τρικ που διαβασα σε ενα αλλο φοροθμ ανοιξε και τωρα ειναι οκ ..

εχω ομως θεμα με τα κειμενα που γραφει δεν εμφανιζει το ς και ά βγαζει ερωτηματικα .. αλλα στα αρχικα ποστ υπαρχει οδηγος fonts μονο για mB2 ...εχουμε κατι ??

να πω εδω οτι μολις του φλασαρω ενα mili_wuhan.ft ενω σε 5 mb3 μου εβαλε ωραιους χαρακτηρες λιγο bolt και κανονικοι ολοι χωρις ερωτηματικα σε αυτο εδω ειναι η αιτια που κολλαει και μετα θελει το κολπο μετα fonts μεσα απο notify ....
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.4 Stable]

New

Παρέλαβα και εγώ επιτέλους! Βάζω την ελληνική εφαρμογή που βρίσκω στο πρώτο ποστ, κάνει δύο αναβαθμίσεις μόνο τού. Δεν συνδέεται ο καιρός και έχει φάει 5% μπαταρία μέσα σε μια ώρα λόγω του gps!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Διαφήμιση
      Διαφήμιση
    • New

Ο/H pit_hal έγραψε:

Παρέλαβα και εγώ επιτέλους! Βάζω την ελληνική εφαρμογή που βρίσκω στο πρώτο ποστ, κάνει δύο αναβαθμίσεις μόνο τού. Δεν συνδέεται ο καιρός και έχει φάει 5% μπαταρία μέσα σε μια ώρα λόγω του gps!

Με γειές :thumbsup:

Για τον Καιρό, πήγαινε στο κινητό > Ρυθμίσεις > Πρόσθετες ρυθμίσεις > Ημερομηνία και ώρα, απενεργοποίησε την αυτόματη ζώνη ώρας και επίλεξε χειροκίνητα Κάιρο. Μετά από λίγο θα είσαι εντάξει.
      Για την κατανάλωση, αν είχες πριν άλλη εφαρμογή MiFit λόγο πχ του Mi Band 2 και πέρασες από πάνω την 3.5.4, απεγκατέστησε εντελώς την εφαρμογή και κάνε ξανά εγκατάσταση. Σε κάθε περίπτωση, αν συνεχίζει το πρόβλημα πήγαινε στο κινητό > Ρυθμίσεις > Εγκατεστημένες εφαρμογές, βρες το MiFit, μπες στις "άδειες εφαρμογής" και κλείσε το διακόπτη "Τοποθεσία".
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.4 Stable]

New

Ευχαριστώ! Εγκατέστησα και το notify. Ο καιρός σε κάποια φάση έστρωσε από μόνο του χωρίς να κάνω αυτό με την τοποθεσία.
      Αυτό με το gps για να μην μένει μόνιμα ανοιχτό και να ψάχνει απλά ξεκλείδωσα την εφαρμογή από την μνήμη και την έκλεισα!

• New

Καλησπέρα

Εχω το mi bad 3 και περασμένη την τελευταία έκδοση, αυτό που βλέπω είναι ότι με την 3.5.4 το bad καταναλώνει πολύ μπαταριά τα εχω ολα κλειστά και μόνο το mi fit το συνδέω 3 με 4 φορές την ημέρα.

Είχε συμβη και σε αλλους η μόνο εγώ είμαι ο ατυχος?

Δεν είχα χρόνο να ψάξω ολλα τα post
      Διαφήμιση
    • New

Ο/H pit_hal έγραψε:

Ευχαριστώ! Εγκατέστησα και το notify. Ο καιρός σε κάποια φάση έστρωσε από μόνο του χωρίς να κάνω αυτό με την τοποθεσία.
      Αυτό με το gps για να μην μένει μόνιμα ανοιχτό και να ψάχνει απλά ξεκλείδωσα την εφαρμογή από την μνήμη και την έκλεισα!

Τσέκαρε στον Καιρό οτι σου βγάζει και την τρέχουσα θερμοκρασία δίπλα στο εικονίδιο του καιρού όπως φαίνεται πχ εδώ. Αν δεν το βλέπεις, βάλε χειροκίνητα ζώνη ώρας Κάιρο.
      Αυτό το πρόβλημα το έχουν τα κινητά που τρέχουν MIUI από τότε που γυρίσαμε σε χειμερινή ώρα. Αν έχεις άλλη μάρκα κινητό χωρίς MIUI, λογικά θα είσαι εντάξει ;)

Ο/H shagg έγραψε:

Καλησπέρα

Εχω το mi bad 3 και περασμένη την τελευταία έκδοση, αυτό που βλέπω είναι ότι με την 3.5.4 το bad καταναλώνει πολύ μπαταριά τα εχω ολα κλειστά και μόνο το mi fit το συνδέω 3 με 4 φορές την ημέρα.

Είχε συμβη και σε αλλους η μόνο εγώ είμαι ο ατυχος?

Δεν είχα χρόνο να ψάξω ολλα τα post
      Δεν χρειάζεται να πας πιο πίσω. Διάβασε από εδώ και κάτω ;)

New

Με τις αποσυνδέσεις τι κάνουμε;; δεν υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί;