Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.4 Stable]

• Οδηγός

>> Ενημέρωση VIP μελών <<

Παραδόθηκαν 32 νέες XTRV-8.11.8 & ARΩMA ROM στους VIP με mail, και είναι διαθέσιμες σε όλους σας.

Αναστέλονται επ'αόριστον όλες οι ARΩMA ROM για τις συσκευές που έχουν Android 8 & 9 ROM,
    εκτός από τα Mi-6 / Mi Mix / Mi 5 / Mi 5S / Redmi 5 Plus / Redmi Note 5/Pro

ΠΡΟΣΟΧΗ !
    Oι συσκευές RedMi 5 Plus (Vince) και RedMi 5A (Riva) αναβαθμίζονται σε Android 8

>> Ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας <<
    *** Xiaomi Miui Hellas Team ***

• Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.3 Stable]

New

Έκανα λάθος αντί να γράψω "πρόσθετες ρυθμίσεις" έγραψα απόρρητο αλλά αφού το βρήκες μια χαρά

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Διαφήμιση
    • RE: Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.3 Stable]

New

Ο/H poseidvn έγραψε:

Έκανα λάθος αντί να γράψω "πρόσθετες ρυθμίσεις" έγραψα απόρρητο αλλά αφού το βρήκες μια χαρά

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Μην σκας ... Όλα καλά...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • New

περάστηκε και από εμένα.
      Όλα έγιναν αυτόματα.
      Ένα ακόμα μπράβο στην ομάδα και καλή συνέχεια σε όλους
    • New

Συγχαρητήρια και από εμένα παιδιά!
    • New

Εννοείται μπράβο στους devs μας αλλά κίτρινη κάρτα στην Huami, το bug με την αυτόματη ζώνη ώρας προφανώς παραμένει και για εμένα θα είναι κάπως εκνευριστικό μια και θα ταξιδέψω εξωτερικό σε λίγες μέρες κι άλλη δουλειά δεν είχα να ασχολούμαι να αλλάζω την ζώνη ώρας μόλις βγαίνω απο το αεροπλάνο κάθε φορά. Θα μπει στο αυτόματο κι ας μη σώσει και δείξει ποτέ καιρό.
      Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (Whyred) -- ROM: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)
      Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (Mido) -- ROM: LineageOS 15.1 (Android 8.1)
      Παροχέας κινητής: Q-TELCOM
    • Ελληνικό Mi Fit για το Mi Band 2 + 3 με Ελληνικό Firmware - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 3.5.3 Stable]

New

Καλησπέρα. Μήπως υπάρχει τρόπος να φλασαρω τα μανισια watch faces ; δεν το μπορώ το τεράστιο εκείνο.
      Διαφήμιση
    • New

Καλησπερα παιδια.. Εβαλα το καινουριο app μου εκανε update ολα καλα.. Πηγα ομως να βαλω το light theme και δεν γινεται.. Μου εβγαζε εκεινο το σημα οτι δεν γινεται συζευξη στο μι μπαντ.. Μετα σκεφτηκα οτι ισως γινεται επειδη το light theme ειναι v42 ενω τα res του καινουριου fw ειναι v44 αν δεν κανω λαθος.. Μετα περασα μονο τα καινουρια res και εφτιαξε αλλα λογικα δεν μπορω να εχω το light theme.. Κανω κατι λαθος;
    • New

Όχι, δεν είναι συμβατό ακόμη.

Ο/H Giorgos Giannakopoulos έγραψε:

Καλησπερα παιδια.. Εβαλα το καινουριο app μου εκανε update ολα καλα.. Πηγα ομως να βαλω το light theme και δεν γινεται.. Μου εβγαζε εκεινο το σημα οτι δεν γινεται συζευξη στο μι μπαντ.. Μετα σκεφτηκα οτι ισως γινεται επειδη το light theme ειναι v42 ενω τα res του καινουριου fw ειναι v44 αν δεν κανω λαθος.. Μετα περασα μονο τα καινουρια res και εφτιαξε αλλα λογικα δεν μπορω να εχω το light theme.. Κανω κατι λαθος;
    • New

Τελικά παιδιά το mi Fit 3.5.3 με ημερομηνία 09/11 που έχετε στην πρώτη σελίδα, είναι κ το τελευταίο με διορθωμενες ειδοποιήσεις κτλ;;;
      Διαφήμιση
    • New

Ο/H 3ftw έγραψε:

Καλησπέρα. Μήπως υπάρχει τρόπος να φλασαρω τα μανισια watch faces ; δεν το μπορώ το τεράστιο εκείνο.

Θέλεις το firmware και τους πόρους απείραχτα μόνο με την μετάφραση. Και στα 2 έχει αλλαγές για το μεγαλύτερο ρολόι. Επειδή δεχόμαστε αρκετά μυνήματα με διάφορες προτάσεις (είναι πολλοί που δεν τους αρέσει το συγκεκριμένο mod με το τεράστιο ρολόι), θα κοιτάξουμε μήπως δίνουμε με to MiFit τα κλασικά αρχεία μόνο με τη μετάφραση, και τα υπόλοιπα σαν ξεχωριστά mod αρχεία να τα βάζει όποιος θέλει.

Ο/H Giorgos Giannakopoulos έγραψε:

Όχι δεν είναι συμβατά. Η εικόνα που σου βγάζει το band είναι ότι ζητάει σύνδεση με το MiFit για να περάσει τους σωστούς πόρους...
      Θα ανεβάσουμε τα v44 λίγο αργότερα ;)

Ο/H lsdpower78 έγραψε:

Τελικά παιδιά το mi Fit 3.5.3 με ημερομηνία 09/11 που έχετε στην πρώτη σελίδα, είναι κ το τελευταίο με διορθωμενες ειδοποιήσεις κτλ;;;
      Ναι!

Ο/H geozn8 έγραψε:

Ο/H geozn8 έγραψε:

Με το καλό να το φτιάξετε με την ησυχία σας και να μας το δώσετε !! ;) Εγώ παιδιά και αγαπητοί κύριοι mod έχω μια απορία να σας πω όσο αφορά μια λειτουργία και δεν ξέρω εάν είναι bug.. ?(
      Από την αρχή που φτιάχτηκε η νέα δυνατότητα - λειτουργία στο band 3 η λεγόμενη <<Άσκηση>> για μένα έχει απογειώσει το ρολογάκι και την δουλεύω καθημερινά κυριολεκτικά !! Βλέπω όμως
      μετά λύπης μου το εξής... Κάνω π.χ 1.5 ώρα άσκηση γράφει ώρα , διάρκεια, live παλμούς, και τα βήματα που κάνεις αυτό το διάστημα παρόλλο που δέν τα βλέπεις τα περνάει μετά και στο ξεχωριστό
      υπομενού περισσότερα αλλά φαίνονται και στο 2ερο ρολόι κανονικά αλλά της θερμίδες όχι !!

Δηλαδή τι εννοώ σήμερα π.χ την 1.5 ώρα γυμναστικής μου έδειξε ότι έκαψα 643 θερμίδες και μόλις πατάω το στόπ δείχνει μετά στα υπόλοιπα τα σωστά βήματα κλπ αλλά αν θυμάμαι θερμίδες 120.. :thumbdown:
      Και στο τέλος της ήμερας γράφει ξερογω βήματα 13329 σύνολο όλη την ήμερα αλλά θερμίδες μόνο 338.. Αυτό μπορούμε να το φτιάξουμε να συγχρονίζει σωστά της θερμίδες για μένα είναι bug !! :sad:
      Καλησπέρα παιδιά. Τώρα και εγώ μόλις περνάω το νέο firmware και το νέο apk και όλα καλά !! Μιας και βλέπω ότι στο προηγούμενο θέμα που είχα γράψει δεν έχει απαντήσει κάνεις μπορεί κάποιος mod να μας πει εάν στο νέο firmware έχει λυθεί αυτό το bug η εάν όχι εάν μπορεί να βρεθεί λύση ώστε να φτιαχτεί γιατί είναι σπαστικό ?? :S

Εδώ θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή να βρεθεί ένας που κάνει τόση πολύ ώρα γυμναστική να μας πει και αυτός τις παρατηρήσεις του ;) Λογικά είναι bug του firmware αφού δεν εμπλέκεται το MiFit σε όσα έχεις παρατηρήσει!
    • New

Καλησπέρα. Μερικές φορές δεν βγάζει την τρέχων θερμοκρασία και μερικές φορές μου τη βγάζει. Για ποιο λόγο γίνεται αυτό??