Διαφήμιση

Καρφιτσωμένο Ελληνικό Mi Fit για όλες τι συσκευές (με Ελληνικό & Αγγλικό Firmware για Mi Band 2/3) - [Τρέχουσα 'Εκδοση Mi Fit 5.0.1 Stable]

    • Οδηγός

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H chapapak έγραψε:

      Το firmware ομως v2.3.0.28 που έχω δεν είναι το official έτσι δεν είναι; Όταν έβαλα το MiFit Greek από εδώ, το custom δεν εγκαθιστά;
      Όταν μετά εγκατέστησα την επίσημη εφαρμογή από το play store δε μου έκανε ενημέρωση στο firmware άρα υποθέτω κράτησε το ίδιο;;;
      Το official έχεις βρε :D Δεν έχουμε πειράξει τα αρχεία Mili_hankou.* ;)
    • Καλησπερα το ιδιο θεμα εχω κ γω δοκιμασα τα αρχεια απο εδω κ ελληνικα καταφερα να δω βαζωντας αλλο αρχειο απο αλλη σελιδα. εχω δηλαδη την 2.3.8 αλλα δεν περνανε τα ελληνικα watchfaces. θα ανεβασω κ εικονα απο τον καιρο με τα ελληνικα
    • Κ οι φωτο
      Images
      • Screenshot_2019-05-15-15-33-00-933_com.mc.miband1.png

        60,46 kB, 1.080×2.248, viewed 98 times
      • Screenshot_2019-05-15-15-33-10-620_com.mc.miband1.png

        249,63 kB, 1.080×2.248, viewed 101 times
      • IMG_20190515_153904.jpg

        853,89 kB, 1.519×2.669, viewed 96 times
    • Διαφήμιση
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H chapapak έγραψε:

      Το firmware ομως v2.3.0.28 που έχω δεν είναι το official έτσι δεν είναι; Όταν έβαλα το MiFit Greek από εδώ, το custom δεν εγκαθιστά;
      Όταν μετά εγκατέστησα την επίσημη εφαρμογή από το play store δε μου έκανε ενημέρωση στο firmware άρα υποθέτω κράτησε το ίδιο;;;
      Το official έχεις βρε :D Δεν έχουμε πειράξει τα αρχεία Mili_hankou.* ;)
      Στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος υπάρχει λινκ με τα:

      Mili_wuhan_2.3.0.28_custom_greek_by_xiaomi-miui.gr_fw.zip
      v2.3.0.28

      και

      Mili_wuhan_2.3.0.28_custom_english_UTF8_by_xiaomi-miui.gr_fw.zip
      v2.3.0.28

      για ελληνικό και αγγλικό firmware αντίστοιχα. Όταν έβαλα τη mifit greek, και το band έκανε αναβάθμιση, ποιο firmware έβαλε;
    • Ο/H satizen έγραψε:

      Καλησπερα το ιδιο θεμα εχω κ γω δοκιμασα τα αρχεια απο εδω κ ελληνικα καταφερα να δω βαζωντας αλλο αρχειο απο αλλη σελιδα. εχω δηλαδη την 2.3.8 αλλα δεν περνανε τα ελληνικα watchfaces. θα ανεβασω κ εικονα απο τον καιρο με τα ελληνικα

      Ο/H satizen έγραψε:

      Κ οι φωτο
      Το Mili_wuhan_xs.ft που πρότεινα πριν, πλησιάζει πολύ περισσότερο στο στυλ της επίσημης γραμματοσειράς...

      Υπάρχουν πολλά διαθέσιμα custom fonts που όλα κάνουν σχεδόν την ίδια δουλειά. Άλλα έχουν ελλείψεις πχ δεν δείχνουν μερικά γράμματα όπως το τελικό ς, άλλα είναι bold, άλλα κακάσχημα και ούτω καθεξής. Ανάλογα βέβαια τι αρέσει στον καθένα. Βάλτε όποιο σας αρέσει καλύτερα ;)




      Ο/H chapapak έγραψε:

      Στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος υπάρχει λινκ με τα:
      Mili_wuhan_2.3.0.28_custom_greek_by_xiaomi-miui.gr_fw.zip
      v2.3.0.28

      και

      Mili_wuhan_2.3.0.28_custom_english_UTF8_by_xiaomi-miui.gr_fw.zip
      v2.3.0.28

      για ελληνικό και αγγλικό firmware αντίστοιχα. Όταν έβαλα τη mifit greek, και το band έκανε αναβάθμιση, ποιο firmware έβαλε;

      Κανένα από τα παραπάνω για αυτό δεν έχεις και το ποσοστό μπαταρίας στο δεύτερο watchface. Όπως και στον @satizen που έχει το ίδιο hardware revision V0.23.19.49 με εσένα, είναι σχεδόν βέβαιο πια ότι σου πέρασε το Mili_hankou.fw το οποίο είναι απείραχτο δηλαδή είναι το επίσημο firmware.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H satizen έγραψε:

      Καλησπερα το ιδιο θεμα εχω κ γω δοκιμασα τα αρχεια απο εδω κ ελληνικα καταφερα να δω βαζωντας αλλο αρχειο απο αλλη σελιδα. εχω δηλαδη την 2.3.8 αλλα δεν περνανε τα ελληνικα watchfaces. θα ανεβασω κ εικονα απο τον καιρο με τα ελληνικα

      Ο/H satizen έγραψε:

      Κ οι φωτο
      Το Mili_wuhan_xs.ft που πρότεινα πριν, πλησιάζει πολύ περισσότερο στο στυλ της επίσημης γραμματοσειράς...
      Υπάρχουν πολλά διαθέσιμα custom fonts που όλα κάνουν την σχεδόν την ίδια δουλειά. Άλλα έχουν ελλείψεις πχ δεν δείχνουν μερικά γράμματα όπως το τελικό ς, άλλα είναι bold, άλλα κακάσχημα και ούτω καθεξής. Ανάλογα βέβαια τι αρέσει στον καθένα. Βάλτε όποιο σας αρέσει καλύτερα ;)




      Ο/H chapapak έγραψε:

      Στην πρώτη σελίδα του παρόντος θέματος υπάρχει λινκ με τα:
      Mili_wuhan_2.3.0.28_custom_greek_by_xiaomi-miui.gr_fw.zip
      v2.3.0.28

      και

      Mili_wuhan_2.3.0.28_custom_english_UTF8_by_xiaomi-miui.gr_fw.zip
      v2.3.0.28

      για ελληνικό και αγγλικό firmware αντίστοιχα. Όταν έβαλα τη mifit greek, και το band έκανε αναβάθμιση, ποιο firmware έβαλε;
      Κανένα από τα παραπάνω για αυτό δεν έχεις και το ποσοστό μπαταρίας στο δεύτερο watchface. Όπως και στον @satizen που έχει το ίδιο hardware revision V0.23.19.49 με εσένα, είναι σχεδόν βέβαιο πια ότι σου πέρασε το Mili_hankou.fw το οποίο είναι απείραχτο δηλαδή είναι το επίσημο firmware.
      Λες να τεστάρω να περάσω το custom firmware ή θα τα διαλύσω όλα; :D
    • Διαφήμιση
    • Ο/H satizen έγραψε:

      Αρα περιμενουμε για δοκιμες για το νεο hardware;
      Δεχόμαστε αρκετά email για αυτή την περίπτωση από την ώρα που το διαπιστώσαμε. Αν και ανέφερα πριν ότι δεν μπορούμε να δώσουμε αφού δεν έχουμε τέτοιο hardware revision, τελικά θα το φτιάξουμε να το δοκιμάσει όποιος από εσάς θέλει. Έχουμε αυτοματοποιήσει κατά πολύ τις διαδικασίες οπότε είναι αρκετά ασφαλές να το φτιάξουμε και να δοθεί για δοκιμή.

      Ο/H chapapak έγραψε:

      Λες να τεστάρω να περάσω το custom firmware ή θα τα διαλύσω όλα; :D
      ΔΕΝ θα μπει. Έχουν ταλαιπωρηθεί αρκετοί τις προηγούμενες ημέρες που δεν ξέραμε για αυτό hardware revision V0.23.19.49 ;)
    • Καλησπερα στην ομαδα! Θα ηθελα να επιβεβαιωσω καποια προβληματα με το custom firmware που ανεφερε και καποιο μελος παραπανω... Αγορασα προχθες απο ελλαδα ενα mi band 3 και επειδη δε γνωριζα για το ελληνικο mi fit και τι αντιστοιχο firmware που παρεχει, εγκατεστησα την official εφαρμογη mi fit 4.0.0 η οποια και μου εκανε update αυτοματα το band στην έκδοση 2.3.0.28 official. Ακολουθωντας τη διαδικασια για φλασαρισμα του ελληνικου firmware, διαπιστωσα οτι ενω μπορω να περασω αρχεια resources και fonts στο band, το firmware παντα αποτυχανει... Φτανει κανονικα μεχρι το 100% και λεει update failed. Να σημειωθει οτι το κανει με ολα τα firmware αυτο (και το utf8). Καμια ιδεα; Μηπως παιζει κατι με το signature / version check στο firmware?
      Images
      • Screenshot_2019-05-15-16-15-47-534_com.mc.miband1.png

        70,57 kB, 1.080×2.160, viewed 87 times
    • Ο/H Andreas Tsirogiannis έγραψε:

      Καλησπερα στην ομαδα! Θα ηθελα να επιβεβαιωσω καποια προβληματα με το custom firmware που ανεφερε και καποιο μελος παραπανω... Αγορασα προχθες απο ελλαδα ενα mi band 3 και επειδη δε γνωριζα για το ελληνικο mi fit και τι αντιστοιχο firmware που παρεχει, εγκατεστησα την official εφαρμογη mi fit 4.0.0 η οποια και μου εκανε update αυτοματα το band στην έκδοση 2.3.0.28 official. Ακολουθωντας τη διαδικασια για φλασαρισμα του ελληνικου firmware, διαπιστωσα οτι ενω μπορω να περασω αρχεια resources και fonts στο band, το firmware παντα αποτυχανει... Φτανει κανονικα μεχρι το 100% και λεει update failed. Να σημειωθει οτι το κανει με ολα τα firmware αυτο (και το utf8). Καμια ιδεα; Μηπως παιζει κατι με το signature / version check στο firmware?
      Καλησπέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας,

      Διάβασε τις 2 τελευταίες σελίδες και συγκεκριμένα από εδώ και κάτω και θα καταλάβεις ;)

      Το βραδάκι ή το πιθανότερο αύριο το πρωί, θα σας δώσουμε το firmware που αντιστοιχεί στο δικό σας μοντέλο να το δοκιμάσει όποιος θέλει. Μαζί με τις κατάλληλες οδηγίες για την δοκιμή.
    • Ο/H dnomikos έγραψε:

      Ο/H Andreas Tsirogiannis έγραψε:

      Καλησπερα στην ομαδα! Θα ηθελα να επιβεβαιωσω καποια προβληματα με το custom firmware που ανεφερε και καποιο μελος παραπανω... Αγορασα προχθες απο ελλαδα ενα mi band 3 και επειδη δε γνωριζα για το ελληνικο mi fit και τι αντιστοιχο firmware που παρεχει, εγκατεστησα την official εφαρμογη mi fit 4.0.0 η οποια και μου εκανε update αυτοματα το band στην έκδοση 2.3.0.28 official. Ακολουθωντας τη διαδικασια για φλασαρισμα του ελληνικου firmware, διαπιστωσα οτι ενω μπορω να περασω αρχεια resources και fonts στο band, το firmware παντα αποτυχανει... Φτανει κανονικα μεχρι το 100% και λεει update failed. Να σημειωθει οτι το κανει με ολα τα firmware αυτο (και το utf8). Καμια ιδεα; Μηπως παιζει κατι με το signature / version check στο firmware?
      Καλησπέρα και καλωσόρισες στην παρέα μας,
      Διάβασε τις 2 τελευταίες σελίδες και συγκεκριμένα από εδώ και κάτω και θα καταλάβεις ;)

      Το βραδάκι ή το πιθανότερο αύριο το πρωί, θα σας δώσουμε το firmware που αντιστοιχεί στο δικό σας μοντέλο να το δοκιμάσει όποιος θέλει. Μαζί με τις κατάλληλες οδηγίες για την δοκιμή.
      Χα χα κι άλλος με το ίδιο device ID.

      Όπως και να χει ευχαριστώ πολύ και εσένα και όλη την κοινότητα του xiaomi-miui.gr για το χρόνο & κόπο. Θα το αφήσω ως έχει για την ώρα, αγγλικό και χωρίς καλή αναγνώριση στα ελληνικά δεν πειράζει. Θα περιμένω την επόμενη αναβάθμιση.
    • Διαφήμιση
    • Ευχαριστω για την αμεση απαντηση! Ατιμο media markt που φερνεις τα τελευταια μοντελα παντα με το πιο καινουριο HW id! χαχαχαχαχα Θα συνεχισω να παρακολουθω το θεμα και μολις δωσετε το αντιστοιχο firmware μπορω να το δοκιμάσω να σας μεταφερω και τα δικα μου αποτελεσματα... Και παλι ευχαριστω για το χρονο που αφιερωνετε παιδια για να κανετε την κοινοτητα ακομα καλυτερη! :)