Διαφήμιση

ΠΡΟΣΟΧΗ ! Νέα ανακοίνωση της Xiaomi φέρνει τα πάνω κάτω σε ότι αφορά το Flash των ROM !

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Nas για china version που ξεκλειδωσανε bootloader και βάλανε είτε official global είτε roms (beta ή stable) από το forum(costum) και εκεί δεν νομίζω να γεννάται ζήτημα????
    • ΠΡΟΣΟΧΗ ! Νέα ανακοίνωση της Xiaomi φέρνει τα πάνω κάτω σε ότι αφορά το Flash των ROM !

      Κανείς δεν μπορεί να σου απαντήσει με σιγουριά , ούτε ο @NasDriver , σίγουρα ο νόμιμα ξεκλείδωτος bootloader έχει ένα μαξιλάρι ασφαλείας. Το πόσο ασφάλεια παρέχει όμως μένει να το αποδείξει ο χρόνος , που θα εξαρτηθεί από τις προθέσεις της Xiaomi.
    • Εάν αυτο δεν είναι δεδομένο νομίζω ότι κάπου εδώ για εμένα η xiaomi θα αρχίσει να μπαίνει σε διαδικασία εξεύρεσης αντικαταστάτη . Εκεί που πήγαινα για πιο καινούργιο μοντέλο μάλλον θα πρέπει να σκέφτομαι για άλλη εταιρεία.Ιδωμεν
    • Διαφήμιση
    • Ο/H akisjes έγραψε:

      Εάν αυτο δεν είναι δεδομένο νομίζω ότι κάπου εδώ για εμένα η xiaomi θα αρχίσει να μπαίνει σε διαδικασία εξεύρεσης αντικαταστάτη . Εκεί που πήγαινα για πιο καινούργιο μοντέλο μάλλον θα πρέπει να σκέφτομαι για άλλη εταιρεία.Ιδωμεν
      με αφορμη, και μονο, το σχολιο σου, να κανω κι εγω μια απλη σκεψη ως αντιλογο? για να τα λεμε ολα...


      ωραια........, η ΧΙΑΟΜΙ μας ανακατεψε με τις τελευταιες κινησεις της, αλλα απο την αλλη, σε οποια αλλη εταιρεια να πας, θα εχεις official unlocked bootloader? δεν τα κλειδωνουν? θα εχεις αυτο το TEAM που κανει παπαδες?

      σαφως οσοι φυγουν θα το κανουν περισσοτερο για αντιδραση, και το κατανοω. αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα πας και καπου καλυτερα, αυτοματως...!!
    • Το καλό είναι ότι ξεκίνησαν να προειδοποιούν τον κόσμο. Έστω και κατόπιν εορτής.
      Αλλά μας την έφεραν σιγά σιγά με τρόπο. Για ανατρέξτε αρχές καλοκαιριού τότε με την αναβάθμιση στο global official site (en.miui.com) στα downloads. Όταν επανήλθε αναρωτιόμασταν που είναι η china rom τις κάθε συσκευής, για θυμηθείτε το. Με το που διάβαζε την ip μας βρίσκαμε-ουμε μόνο τις global rom.
      Πόσο κ@ργ@@λι@, φο@στ@δ@ς είναι τελικά τα κινεζάκια.
    • Πρέπει να έχει βάλει το χεράκι της η Google, του στυλ: "Θες να είσαι στο Android One project??? Nai?? Τοτε μην αφήνεις τις Global συσκευές σου να παίρνουν china roms (a.ka. android χωρίς gapps)" Σιγά μην άφηνε η Xiaomi την ευκαιρία συνεργασίας με Google για το αν ο μπαρμπα-Μητσος θα παίξει με global ή με china rom.
      Υ.Γ. Την πουτ@νατηνΚλητική ουτε αυτήν την χρειαζόμαστε πλέον; X(
    • Ο/H tzifos έγραψε:

      Πρέπει να έχει βάλει το χεράκι της η Google, του στυλ: "Θες να είσαι στο Android One project??? Nai?? Τοτε μην αφήνεις τις Global συσκευές σου να παίρνουν china roms (a.ka. android χωρίς gapps)" Σιγά μην άφηνε η Xiaomi την ευκαιρία συνεργασίας με Google για το αν ο μπαρμπα-Μητσος θα παίξει με global ή με china rom.
      τις κορυφαιες κοινοτητες MIUI του κοσμου. με αρκετες χιλιαδες μελη, ε... δεν τις λες και μπαρμπα-Μητσο.....!!!
    • Διαφήμιση
    • Ο/H cabdik έγραψε:

      Ο/H akisjes έγραψε:

      Εάν αυτο δεν είναι δεδομένο νομίζω ότι κάπου εδώ για εμένα η xiaomi θα αρχίσει να μπαίνει σε διαδικασία εξεύρεσης αντικαταστάτη . Εκεί που πήγαινα για πιο καινούργιο μοντέλο μάλλον θα πρέπει να σκέφτομαι για άλλη εταιρεία.Ιδωμεν
      με αφορμη, και μονο, το σχολιο σου, να κανω κι εγω μια απλη σκεψη ως αντιλογο? για να τα λεμε ολα...

      ωραια........, η ΧΙΑΟΜΙ μας ανακατεψε με τις τελευταιες κινησεις της, αλλα απο την αλλη, σε οποια αλλη εταιρεια να πας, θα εχεις official unlocked bootloader? δεν τα κλειδωνουν? θα εχεις αυτο το TEAM που κανει παπαδες?

      σαφως οσοι φυγουν θα το κανουν περισσοτερο για αντιδραση, και το κατανοω. αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα πας και καπου καλυτερα, αυτοματως...!!
      Τελικά δεν είμαι ο μόνος που το πιστεύει αυτό! :) και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.

      Με αφορμή το post του παλικαριού με την ειδοποίηση στο κινητό - στην περίπτωση που το έχεις πάρει από κάποιο σκρουτζομάγαζο και δεν πάρουν την ευθύνη ότι όντως πχ το κινητό ήρθε με China ROM και εμείς του περάσαμε GLOBAL ROM εσύ μπορείς να κάνεις τους κάτι για αυτό? Η κλαιν μαιν από πλευρά τους?

      Και εδώ έρχομαι στο προηγούμενο ποστ μου που λέω ότι συμφωνώ με την Xiaomi σε αυτό που κάνει (όχι στην εκτέλεση που θα μπορούσε να είναι καλύτερη) να κυνηγάει το κάθε μαγαζί που παίρνει China ROM και με τον έναν η τον άλλον τρόπο φλασάρει Global ROM και στο πουλάει χωρίς εσύ να ξέρεις τίποτα.
      Mendokusai
    • Ο/H cabdik έγραψε:

      Ο/H akisjes έγραψε:

      Εάν αυτο δεν είναι δεδομένο νομίζω ότι κάπου εδώ για εμένα η xiaomi θα αρχίσει να μπαίνει σε διαδικασία εξεύρεσης αντικαταστάτη . Εκεί που πήγαινα για πιο καινούργιο μοντέλο μάλλον θα πρέπει να σκέφτομαι για άλλη εταιρεία.Ιδωμεν
      με αφορμη, και μονο, το σχολιο σου, να κανω κι εγω μια απλη σκεψη ως αντιλογο? για να τα λεμε ολα...

      ωραια........, η ΧΙΑΟΜΙ μας ανακατεψε με τις τελευταιες κινησεις της, αλλα απο την αλλη, σε οποια αλλη εταιρεια να πας, θα εχεις official unlocked bootloader? δεν τα κλειδωνουν? θα εχεις αυτο το TEAM που κανει παπαδες?

      σαφως οσοι φυγουν θα το κανουν περισσοτερο για αντιδραση, και το κατανοω. αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα πας και καπου καλυτερα, αυτοματως...!!
      Τι εννοείς; Στις άλλες εταιρείες ξεκλειδωνεις χωρίς καν αναμονή ;). Μόνο η huawei δεν ξεκλειδωνει (εφαγε κράξιμο) αλλά το ανακοίνωσε πριν το κάνει ενώ ο πωλήσεις της γίνονται από επίσημο δίκτυο κυρίως.
    • ΠΡΟΣΟΧΗ ! Νέα ανακοίνωση της Xiaomi φέρνει τα πάνω κάτω σε ότι αφορά το Flash των ROM !

      Κι αν θέλαμε κι άλλους λόγους για να εγκαταλείψουμε τα Xiaomi, ορίστε που το πάει: Xiaomi ads now also coming in the Settings app: Reports users - Gizmochina
      Βασική συσκευή: Xiaomi Mi 9T Pro (Raphael) - ROM: EEA Stable ROM
      Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (Whyred) -- ROM: Global Stable
      Παροχέας κινητής: Deutsche Telekom / Wind
    • Ο/H cabdik έγραψε:

      Ο/H tzifos έγραψε:

      Πρέπει να έχει βάλει το χεράκι της η Google, του στυλ: "Θες να είσαι στο Android One project??? Nai?? Τοτε μην αφήνεις τις Global συσκευές σου να παίρνουν china roms (a.ka. android χωρίς gapps)" Σιγά μην άφηνε η Xiaomi την ευκαιρία συνεργασίας με Google για το αν ο μπαρμπα-Μητσος θα παίξει με global ή με china rom.
      τις κορυφαιες κοινοτητες MIUI του κοσμου. με αρκετες χιλιαδες μελη, ε... δεν τις λες και μπαρμπα-Μητσο.....!!!
      That's my point !!! :D

      Νομίζω ότι με τον τρόπο που φέρεται η XIAOMI, χεσμένες τις έχει πλέον και αυτές, και όχι μόνο τον μπαρμπα-Μητσο που θα προσπαθήσει να πάρει το φτηνότερο.
      Υ.Γ. Την πουτ@νατηνΚλητική ουτε αυτήν την χρειαζόμαστε πλέον; X(
    • Διαφήμιση
    • Ο/H tzifos έγραψε:

      Ο/H cabdik έγραψε:

      Ο/H tzifos έγραψε:

      Πρέπει να έχει βάλει το χεράκι της η Google, του στυλ: "Θες να είσαι στο Android One project??? Nai?? Τοτε μην αφήνεις τις Global συσκευές σου να παίρνουν china roms (a.ka. android χωρίς gapps)" Σιγά μην άφηνε η Xiaomi την ευκαιρία συνεργασίας με Google για το αν ο μπαρμπα-Μητσος θα παίξει με global ή με china rom.
      τις κορυφαιες κοινοτητες MIUI του κοσμου. με αρκετες χιλιαδες μελη, ε... δεν τις λες και μπαρμπα-Μητσο.....!!!
      That's my point !!! :D
      Νομίζω ότι με τον τρόπο που φέρεται η XIAOMI, χεσμένες τις έχει πλέον και αυτές, και όχι μόνο τον μπαρμπα-Μητσο που θα προσπαθήσει να πάρει το φτηνότερο.
      αμα τις εχει χεσμενες, απο κει θα το βρει.....!!!! θα αρχισει καποια στιγμη η πτωση των πωλησεων, γιατι πολυ απλα εγω και ο καθενας μας εδω μεσα, αντι -οπως καναμε μεχρι τωρα και την καναμε γνωστη- να προτεινουμε σε φιλους και γνωστους XIAOMI κινητο, θα τους λεμε μακρια κι αλλου..!! ετσι... για το γαμω το .....!! εγω τουλαχιστον αυτο θα κανω.

      και αν φτασει στο σημειο να γινει 100% APPLE..! τοτε θα παρω και Apple, για να εχω το Original και οχι την "μαιμου"....!!! :P :P εεε μα πια....!!!


      θελω να πιστευω παντως οτι δεν θα το τερματισει και απλα κανει καποιες κινησεις "διορθωτικες" και θα στρωσουν τα πραγματα...!!