Διαφήμιση

VoLTE & VoWiFi (wifi calling) και υποστήριξη από MIUI

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Δώσε τις εντολές μια δυο φορές μήπως και εμφανιστούν.

      *#*#volte#*#*
      *#*#vowifi#*#*

      Να εμφανιστεί disabled!

      Συγγνώμη αλλά θέλω την βοήθειά σου...ενώ έχω το Redmi note 8 και εγώ και ο άντρας μου με ακριβώς το ίδιο λογισμικό μου, εμφανίζει μόνο στη δικιά μου συσκευή την δυνατότητα ενεργοποιήσεις του wifi calling. Την ενεργοποίησα λοιπόν μέσω του παρόχου Cosmote και όλα καλά... πώς γίνεται να εμφανισθεί η επιλογή και στο σύζυγο; Έχουμε ακριβώς το ίδιο λειτουργικό...

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Μέσω των εντολών
      *#*#volte#*#*
      *#*#vowifi#*#*
      να εμφανιστεί η ένδειξη disabled και θα σου εμφανιστούν οι επιλογές στις ρυθμίσεις.
      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Δούλεψε!!
    • Ο/H Sm@RagDi έγραψε:

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Δώσε τις εντολές μια δυο φορές μήπως και εμφανιστούν.

      *#*#volte#*#*
      *#*#vowifi#*#*

      Να εμφανιστεί disabled!
      Συγγνώμη αλλά θέλω την βοήθειά σου...ενώ έχω το Redmi note 8 και εγώ και ο άντρας μου με ακριβώς το ίδιο λογισμικό μου, εμφανίζει μόνο στη δικιά μου συσκευή την δυνατότητα ενεργοποιήσεις του wifi calling. Την ενεργοποίησα λοιπόν μέσω του παρόχου Cosmote και όλα καλά... πώς γίνεται να εμφανισθεί η επιλογή και στο σύζυγο; Έχουμε ακριβώς το ίδιο λειτουργικό...

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Μέσω των εντολών
      *#*#volte#*#*
      *#*#vowifi#*#*
      να εμφανιστεί η ένδειξη disabled και θα σου εμφανιστούν οι επιλογές στις ρυθμίσεις.
      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Δούλεψε!!
      Πως το περνάς στο dialer αυτό; ξέρετε εάν δουλεύει με wind;
    • Διαφήμιση
    • Ο/H JIM.P. έγραψε:

      Ο/H Sm@RagDi έγραψε:

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Δώσε τις εντολές μια δυο φορές μήπως και εμφανιστούν.

      *#*#volte#*#*
      *#*#vowifi#*#*

      Να εμφανιστεί disabled!
      Συγγνώμη αλλά θέλω την βοήθειά σου...ενώ έχω το Redmi note 8 και εγώ και ο άντρας μου με ακριβώς το ίδιο λογισμικό μου, εμφανίζει μόνο στη δικιά μου συσκευή την δυνατότητα ενεργοποιήσεις του wifi calling. Την ενεργοποίησα λοιπόν μέσω του παρόχου Cosmote και όλα καλά... πώς γίνεται να εμφανισθεί η επιλογή και στο σύζυγο; Έχουμε ακριβώς το ίδιο λειτουργικό...

      Ο/H amavroudis έγραψε:

      Μέσω των εντολών
      *#*#volte#*#*
      *#*#vowifi#*#*
      να εμφανιστεί η ένδειξη disabled και θα σου εμφανιστούν οι επιλογές στις ρυθμίσεις.
      Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Δούλεψε!!
      Πως το περνάς στο dialer αυτό; ξέρετε εάν δουλεύει με wind;
      Με wind wifi call δεν υπάρχει Kai volte μόνο αν έχεις συμβόλαιο. Όχι κάρτα

      Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Σε Redmi Note 9 Pro (όχι Root) με Vodafone έχω ενεργοποιήσει και VoLte και WiFi Calling και λειτουργούν κανονικά.
      Το θέμα είναι πως όταν ενεργοποιήσω την εφαρμογή AdGuard σταματάει να δουλεύει η υπηρεσία WiFi Calling, γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται αυτό ? Προφανώς με κάποια ρύθμιση του AdGuard
    • Ο/H jimmynet έγραψε:

      Σε Redmi Note 9 Pro (όχι Root) με Vodafone έχω ενεργοποιήσει και VoLte και WiFi Calling και λειτουργούν κανονικά.
      Το θέμα είναι πως όταν ενεργοποιήσω την εφαρμογή AdGuard σταματάει να δουλεύει η υπηρεσία WiFi Calling, γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται αυτό ? Προφανώς με κάποια ρύθμιση του AdGuard
      Ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτής τις εφαρμογης;;
      Official Miui Global Beta Tester

      XTreme Rom Version by Greek Team...

      Εκτός αυτού είμαι Έλληνας και υποστήριζω την ελληνική αγορά....
      Τέρμα πλέον από Κίνα...όσο και αν είναι η διαφορά τους...
    • Διαφήμιση
    • Ο/H Octaviastikos έγραψε:

      Ο/H jimmynet έγραψε:

      Σε Redmi Note 9 Pro (όχι Root) με Vodafone έχω ενεργοποιήσει και VoLte και WiFi Calling και λειτουργούν κανονικά.
      Το θέμα είναι πως όταν ενεργοποιήσω την εφαρμογή AdGuard σταματάει να δουλεύει η υπηρεσία WiFi Calling, γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται αυτό ? Προφανώς με κάποια ρύθμιση του AdGuard
      Ποιος ο λόγος ύπαρξης αυτής τις εφαρμογης;;
      Κόβει όλες τις διαφημίσεις από παντού.
      Είναι η καλύτερη εφαρμογή του είδους αν δεν είσαι Root

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H jimmynet έγραψε:

      Σε Redmi Note 9 Pro (όχι Root) με Vodafone έχω ενεργοποιήσει και VoLte και WiFi Calling και λειτουργούν κανονικά.
      Το θέμα είναι πως όταν ενεργοποιήσω την εφαρμογή AdGuard σταματάει να δουλεύει η υπηρεσία WiFi Calling, γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται αυτό ? Προφανώς με κάποια ρύθμιση του AdGuard
      Δεν νομίζω να φταίει η εφαρμογή , την είχα αλλά τώρα δουλεύω το adaway με root, δεν είχα τέτοιο θέμα που αναφέρεις (και με τις εφαρμογές που δούλευα, υπάρχει και το blocada χωρίς ροοτ , δοκίμασε να δεις αν στο κάνει και με αυτό; ) , αλλά μπορείς να μπεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και να απενεργοποιήσεις σε ποιες εφαρμογές δεν θέλεις να λειτουργεί.

      Στάλθηκε από το MI 9 LITE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H lost2 έγραψε:

      Ο/H jimmynet έγραψε:

      Σε Redmi Note 9 Pro (όχι Root) με Vodafone έχω ενεργοποιήσει και VoLte και WiFi Calling και λειτουργούν κανονικά.
      Το θέμα είναι πως όταν ενεργοποιήσω την εφαρμογή AdGuard σταματάει να δουλεύει η υπηρεσία WiFi Calling, γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται αυτό ? Προφανώς με κάποια ρύθμιση του AdGuard
      Δεν νομίζω να φταίει η εφαρμογή , την είχα αλλά τώρα δουλεύω το adaway με root, δεν είχα τέτοιο θέμα που αναφέρεις (και με τις εφαρμογές που δούλευα, υπάρχει και το blocada χωρίς ροοτ , δοκίμασε να δεις αν στο κάνει και με αυτό; ) , αλλά μπορείς να μπεις στις ρυθμίσεις της εφαρμογής και να απενεργοποιήσεις σε ποιες εφαρμογές δεν θέλεις να λειτουργεί.

      Στάλθηκε από το MI 9 LITE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση
      Όντως φταίει η εφαρμογή.
      Το διάβασα σε πολλά ξένα forums.
      Κάποιοι έχουν βρει λύση προσθέτοντας κάποιες prefix διευθύνσεις των παρόχων τους στα excludes του προγράμματος.
      Εγω δεν έχω καταφέρει να βρω αυτές τις διευθύνσεις για την Vodafone.

      Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • xiaomi mi 10 pro 5g, wind. έβαλα στο dialer Volwifi *#*#869434#*#*, μου εμφάνισε κανονικά στις ρυθμίσεις το μενού για wifi κλήση, το ενεργοποίησα και έβαλα και προτίμηση μέσω wifi αλλά δε φαίνεται να δουλεύει. κάνω κάτι λάθος;