Διαφήμιση

Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

    Αυτή η σελίδα κάνει χρήση των Cookies. Εάν θέλετε να μάθετε περισσότερα για τα Cookies, κάντε κλικ στις Περισσότερες πληροφορίες

    • Ο/H echaosad έγραψε:

      Παιδιά μιας και πήρα άλλο κινητό είπα να πειραματιστώ με to poco οπότε του πέρασα LineageOs. Καλή μου φάνηκε, android 11 έχει Βέβαια μου λείπει το Miui αλλά συνηθηζετε καθώς πήρε ανάσα το κινητό. Προσοχή μόνο να φλασαρετε και Gapps για να έχετε Google Play.

      Στάλθηκε από το M2007J17G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
      γράψε μας λίγες παραπάνω οδηγίες αν μπορείς, και κανένα λινκ να μην πάμε σαν στραβοί
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Για αρχή πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει το κινητό όπως αναφέρετε μέσα στο παρόν forum.
      Δεύτερον να έχεις περάσει τους απαραίτητους driver στον υπολογιστή σου, υπάρχει και για αυτό οδηγός στο φόρουμ
      Και τρίτον ακολουθείς τον οδηγό από την επίσημη σελίδα του LineageOs
      Info about beryllium | LineageOS Wiki

      Είχα χρόνια να ασχοληθώ με φλασαρισμα αλλα σχετικά είναι εύκολη διαδικασία αν έχεις λίγο χρόνο για να διαβάσεις τον οδηγό που δίνει

      Καλό είναι να γνωρίζετε ότι, κάποιες ευκολίες τις Miui τις ξεχνάμε. Πχ διπλοτυπες εφαρμογές. Επίσης κατέβασα την εφαρμογή που σκαναρεις πιστοποιητικά εμβολιασμού και τεστ, αλλα δεν μαφηνει να την χρησιμοποιήσω, πιθανόν λόγο ότι είναι ξεκλείδωτη η συσκευή
      Στα θετικά της υπόθεσης είναι ότι όταν υπάρχει ενημέρωση την κατεβάζεις και την εγκαθιστά σχεδόν αυτόματα. Δεν χρειάζεται να την αποθηκεύσεις, να μπεις σε twrp μενού να φλασαρεις κλπ. Γενικά δεν χρειάζεται και το twrp απότι θυμάμαι.


      Στάλθηκε από το M2007J17G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Ο/H aboulafia έγραψε:

      Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία.
      Υπερευχαριστημένος κάτοχος του Poco F1 για πάνω από δύο χρόνια αλλά πλέον έχει φτάσει η μπαταρία του να πέφτει πολύ γρήγορα. Το έλιωσα και στις καραντίνες και πλέον φορτίζω μια φορά την ημέρα και έχει γίνει εκνευριστικό αυτό. Υπάρχει περίπτωση να βρω μπαταρία για αλλαγή αυτής που έχει με μια που να κρατάει αξιοπρεπώς? Έχει κάποιος αλλάξει πρόσφατα και έχει μείνει ευχαριστημένος από την αλλαγή?
      Εναλλακτικά σε ποια συσκευή θα μπορούσα να πάω ως αλλαγή του?
      Όποιος κάτοχος άλλαξε συσκευή με ποια το αντικατέστησε?
      Ευχαριστώ.
      Το θέμα μπαταρία στα Xiaomi είναι καθαρά θέμα τύχης. Άλλαξα 2 μπαταρίες σε mi 5, αλλάξα μπαταρια στο poco αλλα σαν την μαμα δεν βρίσκεις.
      Ειχα πάρει και τηλέφωνο στην infoquest μπας και μου την πουλήσουν σαν ανταλλακτικο μιας και έφερναν το poco αλλά αν δεν είναι δική τους η συσκευή δεν σε εξυπηρετούν.
      Και τώρα στο Mi 10T lite που έχω κάνα 8μηνο η μπαταρία δεν βγάζει μέρα. Ενώ στην αρχή έβγαζε κοντά 2 μέρες.
      Νομίζω ότι τα xiaomi γενικά, πονάνε στην μπαταρία σαν ανταλλακτικο.

      Στάλθηκε από το M2007J17G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Θα τα βρεις όλα στο xda...
      Xiaomi Poco F1 | XDA Forums
      Και στο google τα βρίσκεις αλλά τότε τι νόημα έχει να είμαστε συνδεδεμένοι και σε αυτό το φόρουμ;
    • Δε με κατάλαβες...
      Έχει και άλλες rom εκεί και μπορείς να αντλήσεις περισσότερες πληροφορίες.
      Εδώ θα βρεις κυρίως πληροφορίες για τη xtrv και όχι για άλλες custom roms...
    • Ο/H amavroudis έγραψε:

      Δε με κατάλαβες...
      Έχει και άλλες rom εκεί και μπορείς να αντλήσεις περισσότερες πληροφορίες.
      Εδώ θα βρεις κυρίως πληροφορίες για τη xtrv και όχι για άλλες custom roms...
      Συνεχίζω να μην σε καταλαβαίνω. Δεν επιτρέπονται συζητήσεις για άλλες ρομ εδώ και το λες σαν διαχειριστής ή απλά μου προτείνεις να πάω εκεί;
      Εγώ ρώτησα για κάτι συγκεκριμένο τον συνφορουμίτη και νομίζω πως το σχόλιό σου δεν βοήθησε την συζήτηση.
      Ας το τελειώσουμε εδώ γιατί νομίζω ότι η συζήτησή μας δεν ενδιαφέρει τους υπόλοιπους.
    • Διαφήμιση
    • Δεν υπάρχει όριο στο αντικείμενο των συζητήσεων :D

      Απλά ο Αποστόλης θέλησε να βοηθήσει παραθέτοντας κάποιο Link στο XDΑ και ίσως να παρεξηγήθηκε λέγοντας ότι εδώ θα βρεις κυρίως πληροφορίες για τη xtrv και όχι για άλλες custom roms...

      Σε αυτό που λέει έχει δίκιο από την άποψη πως δεν έχουμε πολλούς που να έχουν βάλει τις σχετικές Custom ROM του XDA, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει η ανάλογη τροφοδοσία από τις εμπειρίες χρήσης αυτών των ROM.

      Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν μας ενδιαφέρει να γίνονται συζητήσεις για αυτές τις ROM.
      Το αντίθετο μάλιστα, αφού ειδικά σε παλιές συσκευές που δεν έχουν πλέον υποστήριξη με ROM από την κοινότητα και την ίδια την Xiaomi, οι άλλες Custom ROMS από το XDA είναι η μοναδική εναλλακτική λύση που έχουν οι κάτοχοι αυτών των συσκευών. :lol: :thumbsup:
      Γίνε και εσύ εύκολα V.I.P μέλος !



      ή επέλεξε να κάνεις μία δωρεά
      Δωρεά προς την κοινότητα (Donation)
    • και γω παρολο που το f1 το εχω δωσει στη μαα μου και της εχω περασει pixel experience συνεχιζω να μπαινω να διαβαζω και να ενημερωνομαι
    • Θα ήθελα να ρωτήσω άμα κάνεις έχει βάλει κάποια ρομ από xda και ποια;;
      Και ποιες είναι οι εντυπώσεις του;;
      Σκέφτομαι για αυτή download.pixelexperience.org/beryllium
    • Γενική συζήτηση για το Pocophone F1 (Berillium)

      Υπάρχει κανένα μαγαζί που να μπορεί να προμηθευτεί μπαταρίες από info quest? Πιθανολογώ ότι οι μπαταρίες της info quest θα είναι οι original.

      Στάλθηκε από το M2007J17G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    • Διαφήμιση
    • Παίδες καλησπέρα! Υπάρχει κάποιος οδηγός για να επαναφέρουμε το poco μας στην αρχική, εργοστασιακή του μορφή?
      Δηλαδή κλειδωμένο, με την εργοστασιακή rom.